Yoğurdun cilde faydaları…Her hafta cildinize yoğurt sürerseniz…


Sivilce, siyah nokta, akne üzere yüzdeki birçok sorunu gidermek için kimyasal eserler kullanmak bir sorunu gicilt rken yeni bir tenmeselesini ...


Yoğurdun cilde faydaları…Her hafta cildinize yoğurt sürerseniz…

Sivilce, siyah nokta, akne üzere yüzdeki birçok sorunu gidermek için kimyasal eserler kullanmak bir sorunu gicilt rken yeni bir tenmeselesini ortaya çıkarabilir. Meskeninizde bulunan yoğurt ile doğal bir tenbakımı yaparak cildinizdeki sorunları kısa vadede ortadan kaldırabilirsiniz. Pekala yoğurdun cilde ne üzere yararları bulunur, yoğurtla cilde bakım nasıl yapılır?Merak ediyorsanız kesinlikle metnimizi inceleyiniz…

Yoğurt, sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir besindir. Çok eski çağlardan beri alternatif tıp meydanlarından kullanılan hem de sağlıklı ömrün sırrı olarak bilinen yoğurt, kemik birebir vakitte iskelet sıhhati açısından epey yararlıdır. C ve B 12 vitamini içerdiği için eksperlerin bol bol tüketilmesi gerektiğini vurgulayan yoğurdun cilde de yararları olduğunu biliyor muydunuz? Eksperlerin yaptığı bir araştırmaya nazaran yoğurt, en tesirli ciltnemlendiriciler arasında konum alıyor.

Antioksidan özelliği sayesinde cilt teki kaşıntıları, kızarıkları gideren yoğurt, gözenekleri sıkılaştırarak adeta siyah noktaları cilt nden etkileyerek yok ediyor. Genişleyen gözenekler devranla siyah nokta yahut sivilceye dönüşür. Bu durumu engelleyen yoğurt, sivilcelerin azalmasına yardımcı oluyor.

Çinko bakımından güçlü olan yoğurt ile yapacağınız bir maske, sivilcelerden kaynaklanan lekeleri de yok eder. Makyaj yaptığınızda cildinizdeki pul pul görünümden şikayetçiyseniz, yoğurtta bulunan enmzimler, asitler ve mineraller sayesinde bu durumu da ortadan kaldırabilirsiniz.

EVET YOĞURT CİLDE NASIL UYGULANIR?

SİYAH NOKTALARI YOK EDEN YOĞURT MASKESİ

1-2 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 2 tatlı kaşığı yoğurdu şıkça karıştırın. Yüzünüze eşit ölçüde olacak halde sürün. 20 dakika sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz.

MEYYIT DERİLERİ YOK EDEN YOĞURT MASKESİ

1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balııııı şıkça çırpın. Cildinize sürüp kuruyunca sıcak suyla durulayın. Haftada 1 sefer uygulamak yerinde olacaktır.

SİVİLCELERİ AZALTAN YOĞURT MASKESİ

Makyaj pamuğunu yoğurdun içine batırıp, sivilce olan ortamlara sürün. Bir gece bekletip, uyandığınızda soğuk suyla şıkça yıkayın. Her gece yatmadan evvel bu tekniği deneyebilirsiniz.

CİLT KIZARIKLIKLARI İÇİN MASKE TANIMI

MATERYALLER

2 yemek kaşığı yoğurt
1 çayy adele(kas)ıgı doğal kür
Bir ölçü gül suyu
Yarım çayy adele(kas)ıgı aloe vera jeli

YAPILIŞI

Gereçlerin tamamını cam bir adele(adele(kas))ede karıştırın. Kızarıklık ve kaşıntı olan kesime uygulayıp 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRAN YOĞURT MASKESİ

MATERYALLER

2 yemek kaşığı yoğurt
1 adet yumurta

YAPILIŞI

Yumurtanın yalnızca akı ile yoğurdu karıştırın. Fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar yüzünüzde bekletip, ılık su ile durulayın.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
1
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yoğurdun cilde faydaları…Her hafta cildinize yoğurt sürerseniz…Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin