Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar! Tarlusal nedir, etkisi neler? Adet söktürücü ilaç hamileliği engeller mi?


Vakti gelmiş olmasına karşın adet periyodu geciken hatunların kullandıkları adet söktürücü ilaçların vücuda tesirlerini bilmek gerekir ...


Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar! Tarlusal nedir, etkisi neler? Adet söktürücü ilaç hamileliği engeller mi?

Vakti gelmiş olmasına karşın adet periyodu geciken hatunların kullandıkları adet söktürücü ilaçların vücuda tesirlerini bilmek gerekir. Eczanelerde pratiklıkla bulabileceğiniz adet söktürücü ilaçların hamilelikte kullanılıp kullanılamayacağı en çok merak edilenler arasındadır. Evet adet söktürücü ilaçlar hamileliği sonlandırır mı? Adet söktürücü ilaç isimleri neler? Adet söktücüü olarak bilinen Tarlusal nedir, riskleri neler? Adet söktürücü ilaçlar nasıl kullanılır? Emziren analarda ve hamilelikte adet söktürücü kullanılabilir mi?

Bayanların her ay başında gördükleri adet durumu gerilim, hava değişikliği ve beslenme üzere kimi koşulların tesiriyle devrinden daha erken ya da geç vakitlerde kendini gösterebiliyor. Umumi olarak sistemli olsa dahi süreksiz olarak görülen adet düzensizlikleri, tatil ya da farklı planlardan ötürü eza oluşturabiliyor. çağımızda bu sorunun tahliline yönelik her ne kadar adet söktürücü ilaçlar ile adet geciktirici haplar çıkmış olsa da sıhhat açısından ne kadar yararlı ya da riskli olduğu bilinememektedir. Topluluk içerisine baktığımızda adet periyodu ile ilgili görülen dertlerde çoğunlukla geciken adet periyotları gelmektedir. Adet tarihi geciken kimselerin birinci başvurduğu prosedürlerden birisi de adet söktürücü ilaçlardır. Tabip onayı olmadan mutlaka kullanılmaması gereken bu ilaçlar vücutta yen tesir oluşturup önemli zararlar verebilir. Adet söktürücü ilaçların hamilelikte bebek düşürüp düşürmede tesirli olup olmadığını ya da vücuda ne üzere tesirlerinin olduğunu öğrenmek için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz. Reçetesiz satılan adet söktürücü ilaçlar neler? Adet söktürücü ilaçlar bebek düşürür mü? Adet söktürücü ilaçlar ile hamilelik sonlandırılır mı? gebelikte tarlusal kullanılır mı? Tarlusal nedir, tesirleri neler? Adet söktürücü ilaçlar kaç gün ve nasıl kullanılabilir?

ECZANELERDE EN ÇOK SATILAN ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLAR NELER?

Geciken adet günlerinde adet kanamasının bir an evvel başlaması için tıbbi metotlara başvurmak isteyen bayanların tabip onayı ile aldıkları söktürücü ilaçlar şu biçimdedir: Tarlusal, Luteynyl, Duphaston, Advil Liquigel, Glifor, Cyclo, Apranax Fort… Adet devrinde vücuttan gelen kanamaların tesiri östrojen ve progesteron hormonlarına bağlıdır. Bu iki hormondan östrojen vücutta yüksek ise kanamanın görülmediği yani adet periyodunun olmadığı devri içerir.

Şayet progesteron hormonu yüksekse kanamanın olduğu yani adet görülen vakittir. Bu durumda adet kanamasının olmaması için progesteronun düşük olması gerekir. Bu durumun önüne geçmek için hekimden istenen adet söktürücü ilaçların özelliklerine bakıldığında progesteron yüksekliğinden ötürü adet kanaması olunur.

ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLAR NASIL KULLANILIR? ADET SÖKTÜRÜCÜ TASARRUF TALİMATI

Adet söktürücü ilacı kullanmayı bitirdikten sonra kanamanın 3-5 gün içerisinde gelmesi beklenir. Bu süreç bazen 1 haftayı en geç ise 10 günü bulabilmektedir. Adet söktürücü ilaç tasarrufunda tek başına hareket edilmemesi gerektiğinin en kıymetli sonucu muhakkak hamilelik kuşkusunun bulunmaması gerektiğindendir. Şayet hamilelik periyodunda adet söktürücü kullanılırsa ne yazık ki bebeği kaybetme riski vardır.

gebelikte kullanılmayan bu ilaçların tasarruf biçimi ve dozu çok lakin çok değerlidir. Gerekli gereksiz her durumda adet söktürücü ilaç kullanmak yan tesir sağlayabilir.

ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLARIN YAN ETKİLERİ! ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLAR BEBEĞİ DÜŞÜRÜR MÜ?

Adet söktürücü ilaçların tasarrufunda rastgele bir uygunsuzluk olduğu vakit rahim yapısından ötürü kimi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Adet söktürücülerin en büyük dezavantajı hamilelikte düşüğe neden olabilmesidir. Düşük olmasa dahi sakat doğumların görülme riski de vardır. İçerisinde bulunan hormonlar bebeklere önemli bir zarar verebileceği için tasarruftan evvel hamilelik testi bile yaptırılabilir.

Tabiplerin düşük tedavisinde uyguladıkları kimi adet söktürücü hapların Tarlusal, Progestan, Cyclo-Progynova, Duphaston olduğu haberdar olunmaktedir.

EMZİREN VALIDELER ADET SÖKTÜRÜCÜ KULLANABİLİR Mİ?

Sadece hamilelik için değil emzirme devrindeki valideler için de zararlı olan adet söktürücü ilaçlar bu evrede kullanılırsa süt yoluyla bebeğe geçme riski epeyce ziyadedir. Emziren ananın günlük hayatında tükettiği besinler bile bebeğe geçerken ağır ölçüde kadınlık hormonu bulunduran bu ilaçlar mahsusen de cinsiyet meselelerinin görülmesine yol açar. Bebeğin sıhhati göz önünde bulundurulması için ne hamilelikte ne emzirme periyodunda bu tıp ilaçların tasarrufu münasebetli görülmez.

ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇ TARLUSAL NEDİR? TARLUSAL NE İÇİN KULLANILIR?

İçerisinde medroksiprogesteron asetat bulunduran tarlusal ilacı, bayanlarda bulunan östrojen hormonunun salgılanmasından kaynaklanan regl düzensizliği,regl periyodu haricinde oluşan rahim kanamaları ve endometrioz tedavisi için kullanılır. Vücudumuzdaki cinsiyet hormonu olan progesteron adet kanaması görülmeyen vücuda karşılık adet kanamalarını başlatmaya yardımcı olur.

En geç 10 gün sonra adet kanamasının görülmesinin beklendiği Tarlusal ilacında kimi yan tesirler mevcuttur.

TARLUSALIN YAN TESIRLERI NELERDİR?

Tarlusal ilacın kullanılmasına karşın hala adet periyodu görülmediyse hamilelik ihtimaline karşılık doktora görünmekte yarar vardır. Vücudun direncine nazaran tüketilmesi gereken ölçü ve dozun kullanımında  çift görme ve mide bulantısı üzere rahatsızlıklar oluşabilir. Tabip nasıl bir tasarruf münasebetli gördüyse o biçimde kullanılması gereken tarlusalın hamilelikteki tasarrufu bebekte özür durumunu meydana getirebilmektedir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar! Tarlusal nedir, etkisi neler? Adet söktürücü ilaç hamileliği engeller mi?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin