Ketojenik diyetin hastalıklar üzerindeki etkisi

Ailelere yönelik destekleyici programlar ile evlatların kendileri ve muhit ile ilgili farkındalıkların fazlalaşmasına destek olmak emeliyle ...


Ailelere yönelik destekleyici programlar ile evlatların kendileri ve muhit ile ilgili farkındalıkların fazlalaşmasına destek olmak emeliyle kurulan Futuroscopic Kids platformunda, ailelere yönelik beslenme terapisinde konuşan ve Yerküre Diyabet Gününe dikkat çeken Beslenme Bilirkişisi Zülal Yalçın ketojenik diyet hakkında haber verdi.

Kilo vermeye yardımcı

Diyabet hastalarının ve hastaların illetine nazaran sağlıklı beslenmenin değerine dikkat çeken Beslenme Bilirkişisi Zülal Yalçın, “Ketojenik diyet, dirençli epileptik İnsanlerde tedavi emeliyle ortaya çıkmış ve hala epileptik İnsanlerde kullanılan faal bir tedavi tekniğidir. çağımızda kilo verme ve çeşitli marazların tedavisi emeliyle da kullanılır. Ketojenik diyet düşük karbonhidrat ve yüksek yağ içeriğine sahip uzun zincirli trigliserit diyeti olarak da haberdar olunmaktedir. Beslenmeyle alınan diyet gücünün büyük çoğunluğu yağlardan karşılanır, protein alımı gereksinimin alt hududunda tutulurken karbonhidrat alımı önemli nispette kısıtlanır. Glikoz gayrikâfi olduğunda, vücut için alternatif bir yakıt aslı olarak kullanılırlar. Düşük karbonhidrat ve denetimli ölçülerde protein tüketildiğinde keton üretimi gerçekleşir. Karbonhidrat alımındaki bu azalma, vücudu ketozis ismi verilen metabolik bir duruma sokar. Kandaki şeker seviyeleri düştüğünde yağ yakımı değerli ölçüde artar. Böylelikle vücut yakıt gereksinimini yağ yakımı ile sağlamaya çalışır. Yapılan birçok çalışma, bu beslenme yaklaşımının sağlam bir fizyolojik ve biyokimyasal temele sahip olduğunu ve çeşitli kalppp illetleri riskinde azalma ve tesirli kilo kaybını desteklediğini göstermektedir. Düşük karbonhidratli ketojenik diyet açlığın denetimine yardımcı olur ve yağ oksidatif metabolizmasını düzgünleştirir ve bu sebeple vücut tartısının azalmasına yardımcı olur” dedi.

Diyet, mütehassıs denetiminde yapılmalı

Zülal Yalçın, otizmli yönelik yapılan pilot bir çalışmada, 6 ay boyunca ketojenik diyet uygulayan evlatların % 60’ında, güzelleşme görüldüğünü söyledi. Başkaca tip 2 diyabet rahatsızlığı, kanser, epilepsi ve alzheimer illetini geriletmede tesirli bir beslenme biçimi olduğunu lisana getirdi. Ketojenik diyetin insülin seviyelerinde azalmaya neden olan polikistik over sendromunda kıymetli rol oynadığını, düşük insülin seviyeleri ve şekersiz beslenme sayesinde akne oluşumunu azaltarak, tensıhhatini güzelleştirmeye yardımcı olduğunu kelamlarına ekledi. Başkaca hasta yakınlarının ve insanların internetten aldıkları haberlere nazaran değil, bilirkişilere danışarak beslenmelerini tavsiye etti.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/

ketojenik-diyetin-hastaliklar-uzerindeki-etkisi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Beslenme,Hasta,Yağ,Karbonhidrat,Ketojenik Diyet


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ketojenik diyetin hastalıklar üzerindeki etkisiBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin