Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar! Adet söktürücü ilaç hamileliği engeller mi?


Vakti gelmiş olmasına karşın adet devri geciken bayanların kullandıkları adet söktürücü ilaçların vücuda tesirlerini bilmek gerekir ...


Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar! Adet söktürücü ilaç hamileliği engeller mi?

Vakti gelmiş olmasına karşın adet devri geciken bayanların kullandıkları adet söktürücü ilaçların vücuda tesirlerini bilmek gerekir. Eczanelerde pratiklıkla bulabileceğiniz adet söktürücü ilaçların hamilelikte kullanılıp kullanılamayacağı en çok merak edilenler arasındadır. Pekala adet söktürücü ilaçlar hamileliği sonlandırır mı? Adet söktürücü ilaç isimleri neler? Adet söktürücü ilaçlar nasıl kullanılır? Emziren analarda ve hamilelikte adet söktürücü kullanılabilir mi?

Bayanların her ay başında gördükleri adet durumu gerilim, hava değişikliği ve beslenme üzere kimi koşulların tesiriyle devrinden daha erken ya da geç vakitlerde kendini gösterebiliyor. Umumî olarak nizamlı olsa dahi muvakkat olarak görülen adet düzensizlikleri, tatil ya da farklı planlardan ötürü meşakkat oluşturabiliyor. çağımızda bu sorunun tahliline yönelik her ne kadar adet söktürücü ilaçlar ile adet geciktirici haplar çıkmış olsa da sıhhat açısından ne kadar yararlı ya da riskli olduğu bilinememektedir. Topluluk içerisine baktığımızda adet devri ile ilgili görülen dertlerde çoğunlukla geciken adet periyotları gelmektedir. Adet tarihi geciken kimselerin birinci başvurduğu yollardan birisi de adet söktürücü ilaçlardır. Tabip onayı olmadan mutlaka kullanılmaması gereken bu ilaçlar vücutta yen tesir oluşturup önemli zararlar verebilir. Adet söktürücü ilaçların hamilelikte bebek düşürüp düşürmede tesirli olup olmadığını ya da vücuda ne üzere tesirlerinin olduğunu öğrenmek için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz. Reçetesiz satılan adet söktürücü ilaçlar neler? Adet söktürücü ilaçlar bebek düşürür mü? Adet söktürücü ilaçlar ile hamilelik sonlandırılır mı? Adet söktürücü ilaçlar kaç gün ve nasıl kullanılabilir?

ECZANELERDE EN ÇOK SATILAN ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLAR NELER?

Geciken adet günlerinde adet kanamasının bir an evvel başlaması için tıbbi tekniklere başvurmak isteyen bayanların hekim onayı ile aldıkları söktürücü ilaçlar şu haldedir: Tarlusal, Luteynyl, Duphaston, Advil Liquigel, Glifor, Cyclo, Apranax Fort… Adet periyodunda vücuttan gelen kanamaların tesiri östrojen ve progesteron hormonlarına bağlıdır. Bu iki hormondan östrojen vücutta yüksek ise kanamanın görülmediği yani adet periyodunun olmadığı vakti içerir.

Şayet progesteron hormonu yüksekse kanamanın olduğu yani adet görülen vakittir. Bu durumda adet kanamasının olmaması için progesteronun düşük olması gerekir. Bu durumun önüne geçmek için hekimden istenen adet söktürücü ilaçların özelliklerine bakıldığında progesteron yüksekliğinden ötürü adet kanaması olunur.

ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLAR NASIL KULLANILIR? ADET SÖKTÜRÜCÜ TASARRUF TALİMATI

Adet söktürücü ilacı kullanmayı bitirdikten sonra kanamanın 3-5 gün içerisinde gelmesi beklenir. Bu süreç bazen 1 haftayı en geç ise 10 günü bulabilmektedir. Adet söktürücü ilaç tasarrufunda tek başına hareket edilmemesi gerektiğinin en kıymetli sonucu mutlaka hamilelik kuşkusunun bulunmaması gerektiğindendir. Şayet hamilelik periyodunda adet söktürücü kullanılırsa ne yazık ki bebeği kaybetme riski vardır.

gebelikte kullanılmayan bu ilaçların tasarruf formu ve dozu çok fakat çok değerlidir. Gerekli gereksiz her durumda adet söktürücü ilaç kullanmak yan tesir sağlayabilir.

ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLARIN YAN ETKİLERİ! ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLAR BEBEĞİ DÜŞÜRÜR MÜ?

Adet söktürücü ilaçların tasarrufunda rastgele bir uygunsuzluk olduğu vakit rahim yapısından ötürü birtakım sıkıntılar ortaya çıkabilir. Adet söktürücülerin en büyük dezavantajı hamilelikte düşüğe neden olabilmesidir. Düşük olmasa dahi sakat doğumların görülme riski de vardır. İçerisinde bulunan hormonlar bebeklere önemli bir zarar verebileceği için tasarruftan evvel hamilelik testi bile yaptırılabilir.

Tabiplerin düşük tedavisinde uyguladıkları birtakım adet söktürücü hapların Tarlusal, Progestan, Cyclo-Progynova, Duphaston olduğu haberdar olunmaktedir.

EMZİREN ANALAR ADET SÖKTÜRÜCÜ KULLANABİLİR Mİ?

Sırf hamilelik için değil emzirme devrindeki analar için de zararlı olan adet söktürücü ilaçlar bu evrede kullanılırsa süt yoluyla bebeğe geçme riski hayli ziyadedir. Emziren ananın günlük hayatında tükettiği azıklar bile bebeğe geçerken ağır ölçüde kadınlık hormonu bulunduran bu ilaçlar mahsusen de cinsiyet meselelerinin görülmesine yol açar. Bebeğin sıhhati göz önünde bulundurulması için ne hamilelikte ne emzirme devrinde bu tıp ilaçların tasarrufu müsait görülmez.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar! Adet söktürücü ilaç hamileliği engeller mi?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin