Miyop hastalığı optik teknolojiyle durdurulacak

Önümüzdeki beş sene içerisinde 7 milyarlık yerküre nüfusunun en az 2 milyarının miyop olarak isimlendirilen 'uzağı net görememe' sorunu ...


Önümüzdeki beş sene içerisinde 7 milyarlık yerküre nüfusunun en az 2 milyarının miyop olarak isimlendirilen ‘uzağı net görememe’ sorunu yaşayacağı öngörülüyor. Hoya Optik Türkiye Satış ve Pazarlama Yöneticisi Hakan Kayra, miyop başlangıcını engellemek için yalın göz egzersizleri ile gün içinde gözlerimizi rahatlatmanın büyük yararı olduğuna değiniyor. Kayra, 2020’de mahsusen çocuklarda erken devir miyop rahatsızlıklarının ilerlemesini durdurabilecek yeni optik teknolojisini de kola kazandıracaklarının müjdesini veriyor.

Akıllı eserlerle pazarı canlandıracaklar

Yerküre optik cam pazarının %17’sini elinde bulunduran şirket, optik cam üreticisi olduğu küresel pazarda yeni teknolojilerle dalı geliştirmeye odaklandı. 2020’de miyop bir gözün daima artmasını engelleyecek eseri piyasaya sürmeye hazırlandıklarını söyleyen Kayra, dijitalleşen yerkürede gelişen göz sıkıntılarına yönelik geliştirdiği smart eserlerle de pazarı domine edeceklerini belirtti.

Eski teknolojiler zayıf kalıyor

Görüş teknolojileri yerinde bilhassa dijitalleşmenin artması ile birlikte optik pazarında farklı gereksinimler ortaya çıktığına değinen Hakan Kayra, günlük ortalama 15 saati bulabilen dijital ekran tasarrufunun göz yorgunluklarına neden olabileceğini belirtiyor. Kayra, “Optik kolunda mütemadi yeni teknolojiler geliştiriyor ve daha yeterli görmenin yollarını araştırıyoruz. Bilhassa dijital cihaz tasarrufunun yaygınlaşmasıyla görüş kalitemizin azaldığını yavaş yavaş fark ediyoruz. Reçete sayıları bu sebeple artış göstermeye başladı. Genç nüfusun yoğunluğunu da dikkate aldığımızda topluluğunun %70’i birden ziyade dijital cihaz kullanıyor ve buna bağlı olarak ‘Dijital Göz Yorgunluğu’ yaşanıyor. Dijital cihaz tasarrufunun artması gözlük tasarruf yaşını da düşürmeye başladı. Artık gözlük tasarruf yaşı 5-6 yaşlara kadar düştü. Eski teknolojiler bu manada günümüz gereksinimlerini karşılayamıyor. Dijitalleşmeye bağlı olarak ortaya çıkan göz yorgunluğu semptomlarını geliştirdiğimiz teknoloji ile en aza indiriyoruz. Münhasıran Türkiye pazarı için önemli büyüme beklediğimiz bir alan burası. Türkiye’de gününün büyük bir kısmını dijital ekranlar önünde geçiren kişilerin nispeti çok yüksek. Göz sıhhati bu cins bireylerde iş güvenliği olarak görülmesi gereken bir mevzu, bu mevzuda bilinçlendirme çalışmalarına imza atacağız ve kesimi geliştireceğiz. Ek olarak gündemde miyop bir gözün daima numarasının artmasını engelleyen teknolojimiz var. Bu da 2020 yılında tüketici ile buluşacak. Bu teknolojiyle mahsusen çocuklarda erken periyotta teşhisi konulan miyop göz sorunlarının ilerlemesini durdurabileceğiz” diyor.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.ne

t/miyop-hastaligi-optik-teknolojiyle-durdurulacak.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanbirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Göz,Dijital,Kullanım,Teknolojiler,Pazarı,Gün,Kayra,Optik


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miyop hastalığı optik teknolojiyle durdurulacakBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin