Beyin kanserleri artıyor

Nature mecmuasında yeni yayınlanan araştırma sonuçlarına nazaran, bu ölümcül tümörlerin kendilerini dimağın elektrik ağına entegre ettiği ...


Nature mecmuasında yeni yayınlanan araştırma sonuçlarına nazaran, bu ölümcül tümörlerin kendilerini dimağın elektrik ağına entegre ettiği, sağlıklı hudut hücrelerinin sinyallerini kendi büyümelerini hızlandırmak için kestikleri belirtildi. Ölümcül dimağ kanserleri, olağan hücrelerin büyümesini önlemek için vampirler üzere çalıştığına dikkat çekildi.

Hanemizde, elimizde bulunan ve radyasyon yayan, televizyon, cep telefonu, mikrodalga fırın, bilgisayar, saç kurutma makinesi, radyo, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, elektrikli battaniye, ütü, buzdolabı üzere hane aletleri bu artışın nedenleri arasında mı?

Etraf Hastanesi tabiplerinden Dimağ ve Had Cerrahisi Kompetanı Prof. Dr. Aytaç Akbaşak, dimağ tümörleri hakkında malumat verdi.

Belirtiler tümör tipine nazaran değişiyor

Dimağ tümörlerinde, yaş, radyasyon ve aile kontağı değerlidir. Dimağ tümörleri her ne kadar yetişkinlerde daha çok görülürse de her yaşta görülmeleri de doğaldır. Velev kimi cins dimağ tümörleri bilhassa çocukluk çağında görülebilir. Radyasyon, denetimsiz ışın tedavisi, nükleer kazalar ya da nükleer silahların yaydığı iyonize radyasyonun tesirinde kalmak dimağ tümörlerinin gelişmesinde kıymetli etkendirler. Yüksek tansiyon hatları, cep telefonlar ve mesken aletlerinin yaydığı sair tip radyasyon tiplerinin dimağ tümörü oluşturduğu konusunda ehliyetli delil yoktur. Dimağ tümörlerinin küçük bir kısmının kalıtımsal olarak geçtiği bilinmektedir. Bunu dışında birtakım dimağ tümörlerinin sindirim sistemi, üreme ve idrar yolları, akciğer ve çoklu sistem doğumsal anomalileri ile birlikte görülebildikleri bilinmektedir. Dimağ tümörlerinin bulgu ve belirtileri tümörün büyüklüğüne, konumuna, tipine ve büyüme suratına nazaran değişiklik gösterir.

Yeni başlayan, ya da daha evvel olsa bile üslubu değişen baş ağrılar, açıklaması olmayan ani bulantı ve kusmalar, bulanık görme, çift görme, ya da görüş yerinin daralması üzere görme meseleleri, mahsusen vücudun bir yarısında oluşan kol ve bacakta güçsüzlük ve duyu bozuklukları, istikrar bozuklukları, hafıza ve algılama bozuklukları, kişilik ve davranış değişiklikleri, sara nöbetleri, münhasıran daha evvel nöbeti olmayan yetişkin hastalardaki nöbetleri, işitme meseleleri üzere belirtiler gösterebilir.

Erken teşhis değerli

Hastalık için erken teşhisin değerine dikkat çeken Prof. Dr. Aytaç Akbaşak, dimağ tümörlerinde tedavinin başarısı tümörün cinsine, dimağda kritik yere yerleşip yerleşmediğine ve boyutuna nazaran değişkenlik gösterdiğini söyledi. Erken teşhisin değerli olduğunu, dimağ tümörü tedavisi için birçok sistem kullanıldığını belirtti. Cerrahi usullerin yanı sıra, ışın tedavisi (Radyasyon), Radiosurgery (ışınsal cerrahi), Kemoterapi üzere prosedürleri de uyguladıklarını laflarına ekledi.

Kadinvekadin

htt

p://www.kadinvekadin.net/beyin-kanserleri-artiyor.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanbirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Tümör,Radyasyon,Beyin


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyin kanserleri artıyorBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin