Derinlemesine cilt temizliği ve sıkılaşmaya yardımcı masaj

Cilt sıklığını müdafaanın en değerli yollarından biri kuşkusuz tertipli cilt ariliği ve derinlemesine cilt paklığı sonrası masaj. Cildin nizamlı ...


Cilt sıklığını müdafaanın en değerli yollarından biri kuşkusuz tertipli cilt ariliği ve derinlemesine cilt paklığı sonrası masaj. Cildin nizamlı ve derinlemesine ariliği siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemenin en pratik yollarından biriyken, tertipli yüz masajı ise cildin derin dokusuna ulaşarak tembelleşen kasları harekete geçirmeye yarıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu nedenle aydınlık ve ışıltılı bir cilt için her gün yalnızca birkaç dakikanızı cilt paklığı ve masaj pratiğine ayırmalısınız. Lakin bunu yaparken kullandığınız eserler, pratik biçiminiz çok kıymetli. İşte bu nedenle size kapsamlı bir günlük cilt bakım rutini hazırladık. 

Laf konusu cilt paklığı olduğunda en değerli aşamalardan biri cildi kurutmadan kir ve yağdan arındırmak. Zira düzgün temizlenmeyen cildin üzerinde kalan makyaj kalıntıları kir ve güneş ışınları ile birleştiğinde leke oluşumuna yol açıyor. Bir başka kıymetli bahis ise hücre yenilenmesi. Zira kalıntılarından kurtulmayan ve nefes almayan ciltte hücre yenilenmesi gerçekleşemiyor. Bunun için öncelikle cildi çok yeterli temizlemek gerekiyor. İşte 5 adımda pratik cilt paklığı ve masaj pratiği.

1. AŞAMA: Göz makyajı nasıl silinmeli?
 

 

 • Suya dayanıklı göz makyaj materyalleri kullanıyorsanız veya ağır makyaj yapıyor ve “rimelsiz asla” diyorsanız çift fazlı göz makyaj temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Bizim bunun için favorimiz Yves Rocher'nin Pur Bleuet makyaj temizleme eseri.
 • Bu çeşit çift fazlı eserlerde kullanmadan evvel şişeyi yeterlice çalkalayın ve iki fazın birbirine uygunca karıştığına emin olun.
 • Pamuğunuzu kesinlikle ıslatarak kullanın. (Pamuk mahalline göz etrafınızı de ıslatabilirsiniz.) 
 • “Hassas gözlerim var, ziyade makyaj yapmıyorum” diyorsanız yeniden Yves Rocher'in Pur Bleuet – Hassas Göz Makyaj Temizleyici ürününü seçebilirsiniz. 

2. AŞAMA: Yüz makyajı nasıl silinmeli?

Öncelikle cilt tipinize mütenasip temizleyici eser seçtiğinize emin olun. Sıradan, karma, yağlı yahut kuru ciltlerin muhtaçlıkları külliyen farklıdır.

 • Yüzünüzü yıkadıktan iki saat sonra cildiniz parlıyorsa yağlı cilt tipine sahipsiniz.
 • Gün ahir gözeneklerinizi göremiyorsanız kuru bir cildiniz var demektir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra çok gerginlik, cildin çekilmesi duygusu da kuru bir cilde sahip olduğunuz manasına gelir.
 • Ölçüsüz hassas cildi olanlar da kuru cilt ile benzeri dertler yaşar.

Sanıyoruz ki yanlışsız eser seçimi için size gereğince ipucu verdik. Artık eser tipi ve pratik aşamasına gelelim. 

Yüz makyajınızı temizlerken isterseniz makyaj temizleme mendillerini isterseniz temizleme sularını isterseniz de köpük ya da jel formundaki eserleri kullanabilirsiniz. Cildin hava alması için temizleme suyu, köpük yahut jel formundaki eserlere yönelebilirsiniz. Cildinizi temizlerken kesinlikle aşağıdan yukarı hareketlerde bulunun ve yüz temizleme eserinizin göz etrafınıza gelmediğinden emin olun. Akabinde güzelce durulayın.

3. AŞAMA: Derinlemesine cilt aklığı nasıl yapılır?

Artık FOREO LUNA 3 hangi eserlerle kullanılmalı?

Gereksinimimiz olan granülsüz ve partikülsüz bir temizleme jeli ya da köpüğü. Biz bunun için uzun yıllardır severek kullandığımız Estee Lauder'in Perfectly Clean Yüz temizleyici Köpük ve Multi Action Jel eserlerinden birini tercih ediyoruz. Siz de farklı cilt tipi ve gereksiniminize nazaran istediğiniz bir Perfectly Clean eserini seçebilirsiniz. Unutmamamız gereken markası ne olursa olsun granülsüz ve partikülsüz bir eser seçmek.

 • Az evvel köpük ya da jel formuyla makyajınızı çıkardığınız temiz yüzünüzü tekrar ıslatın.
 • Mobil telefonlarınıza yükleyeceğiniz FOREO for you pratiği ile kullanabileğiniz FOREO LUNA 3'ün temizleme modunu faal hale getirin ve granülsüz ve partikülsüz olmak üzere dilediğiniz temizleme eserini LUNA 3'ün ön tarafı ile 1 dakika boyunca uygulayın.
 • Yanak ve alın nahiyelerinde dairesel hareketlerle, burun nahiyesinde ise yukarı ve aşağı kaydırarak tatbik yapın. 
 • 1 dakika tatbikin ahir LUNA 3'ü 3 saniye boyunca açma/kapama tuşuna basarak kapatın.
 • Derinlemesine temizliğiniz bittikten sonra yüzünüzü durulayıp kurulayın.

Hijyen notu: Cildinizi kurulamak için tampon hareketleri ile tek tasarrufluk bir havlu kullanırsanız, cildinize daha nazik davranmış olursunuz. 

4: AŞAMA: Tonik pratiği (İsteğe bağlı)
 

 • Kuru yahut karma bir cildiniz varsa, kesinlikle alkolsüz tonik kullanın. 
 • Sivilceye yatkın yahut sivilceli bir cildiniz varsa, muhtemelen gözenekleriniz de büyüktür. Alkollü bir tonik gözeneklerinizin sıkışmasını destekler.
 • Cilt tipinize münasip toniği bir pamuk yardımı ile cildinize sürün. Katiyen çok bastırarak uygulamayın. Tonik pratiğini kesinlikle aşağıdan yukarıya akıllıca gerçekleştirin (Cilt makyajında gözeneklerinizin dolmaması için tam aykırısı; yukarıdan aşağıya tatbik yapılması gerekir)

5. AŞAMA: Cilt sıkılaşmaya yardımcı masaj pratiği nasıl yapılır?
 

İşte en sevdiğimiz aşama! Sahiden kendinizi şımartmanın şahane yolu. Üstelik cilt sıklığı ve sıhhati için aldığımız serumları ve nemlendiricileri en efektif biçimde kullanmanın da süper bir yolu. Zira FOREO LUNA 3​ ile sıkılaşmaya yardımcı masaj rutini cilt bakım eserlerinin emilimini artırıyor. Yüz kaslarını da rahatlatmaya yarayan sıkılaştırmaya yardımcı masaj, cilt tonu eşitlemeye de yardımcı oluyor. 

FOREO LUNA 3​'ün sıkılaşmaya yardımcı masajdaki rolü: FOREO for you pratiği ile kullanıcılarına 4 farklı masaj özelliği sunuyor. LUNA 3'ün T-Sonik titreşimlerle birlikte çalışan dalga halindeki kişisel tasarım art yüzeyi, daha pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt için yüz kaslarını rahatlatıyor. Sıkılaşarak yenilenen bir cilt için; her sıkılaşmaya yardımcı masaj yaşlanma belirtileri gösteren farklı yüz nahiyelerini hedefliyor.

Nasıl uygulanır?

 • Serumunuzu ya da nemlendiricinizi kuru cildinizin üstüne sürün.
 • “FOREO for you” tatbikindeki yönlendirmeleri takip ederek istediğiniz masaj modunu seçin.
 • Masaj modları için kesinlikle pratik üzerinden seçim yapın.
 • Masajı uygularken temizlik modunda olduğu üzere dairesel hareketler yapmak alanına pratikteki talimatları takip edin.
 • Seçtiğiniz masaj rutini sona erdikten sonra isterseniz bakım rutinini sonlandırın yahut tatbikten, gereksiniminiz olduğunu düşündüğünüz farklı bir masaj modunu seçerek bakımınıza devam edin.
 • İşte bu kadar! Günlük cilt bakım rutinimiz tamamlandı. 

Neden masaja muhtaçlığımız var?

 • Derin çizgilerimizin ve kırışıklıklarımızın görünümünü yumuşatıyor.
 • Cildin gençlik parlaklığını ortaya çıkarıyor. 
 • Cilt bakım eserlerinin emilimini artırıyor. 
 • Yüz kaslarını rahatlatıp cilt tonunu eşitliyor.

FOREO LUNA 3'teki yüz masajı çeşitleri

 • Göz etrafı masajı (Eyes on Prize) – 2 dk: Yenilenmiş bir görünüm için ince çizgilerin görünümünü, kaz ayaklarını ve şişkinliği azaltır.
 • Boyun masajı (Nothing but Neck) – 2 dk: Boyun yerinde sıkılaşma ve toparlanma sağlar.
 • Kontür masajı (Contour Crazy) – 4 dk: Yanak ve çene kesimini sıkılaştırır, boyun kesimindeki kasları rahatlatır.
 • Ağız ve çene masajı – (Magic Mouth) – 2 dk: Mimik çizgilerini azaltır.

FOREO LUNA 3​'ü neden çok sevdik?

 • Taşıması kolay, hafif. Üstelik ömürlük. Bir sefer aldıktan sonra bir daha ekstra bir yatırıma muhtaçlığı yok.
 • Bakteri birikmesine karşı dayanıklı üretilen ve son kademe şık bir tasarımı olan LUNA 3'ün tek kesim ve su geçirmez olması, eseri her koşulda rahatça kullanmayı sağlıyor. Örneğin cilt bakım rutininizi duşta da tamamlayabiliyorsunuz. 
 • Cilt bakım eserlerinin emilimini artırması cephesinden nemlendirici ve serumlarımız ile ayrılmaz bir bütün haline geliyor. Pratik sırasında ekstra hijyen sunuyor.
 • Siyah noktaları temizliyor. Sivilceye yatkın ciltlerin derinlemesine paklığını sağlayarak sivilcelenmeyi azaltmaya yardımcı oluyor. 
 • Bunu sahiden yaşadık. Şarjı, koşul aletinin bölgesini unutacağınız kadar uzun müddet dayanıyor. Zira 1 tam şarj 650 kere tasarruf sağlıyor. 

LUNA 3'ü tanıyalım:

 • Hassas, sıradan ve karma ciltler için 3 farklı seçeneği var. 
 • Eser seyahat çantası, USB kablosunun yanı sıra sıkılaşmaya yardımcı masaj için örnek serum ile birlikte gönderiliyor. FOREO'nun kendi sitesinden bu serumu ayrıyeten da satın alabiliyorsunuz. 

Eserlerini yakından incelemek isteyenler için artık FOREO eserleri Sephora Kuvvetli Center, İstinye Park, Nişantaşı, Capacity, Demirören mağazalarında ve Sephora web

sitesinde satışta. Sizin için linki bıraktık: LİNK

temizleme,cilt paklığı,cilt masajı,göz ariliği,yüz masajı,sıkılaştırıcı masaj,sıkılaştırıcı yüz masajı

http://www.pudra.com/guzellik/cilt-bakimi/foreo-luna-3-ile-yuz-temizligi-ve-masaj-29066.htm

Pudra

Sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri keyifli eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Derinlemesine cilt temizliği ve sıkılaşmaya yardımcı masajBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin