Solgun ve cansız cildinize veda edin

Rekonstrüktif ve Plastik Cerrah Op. Dr. Semih Gök, cildin ışıl ışıl ve sıkı olması için tercih edilen tesirli sistemlerin birlikte uygulanması ...


Rekonstrüktif ve Plastik Cerrah Op. Dr. Semih Gök, cildin ışıl ışıl ve sıkı olması için tercih edilen tesirli sistemlerin birlikte uygulanması ile yapılan bakım kokteylleri hakkında merak edilenleri anlattı.

Yazdan kışa girerken değişen hava koşulları, sert rüzgarlar cildin kış aylarında canlı bir görünümde olmasını handikaplar. Üstelik kış aylarında yapılan cilt bakım cürümleri da çekişmeli hava koşullarına eklenince cildin matlaşması kaçınılmaz olur. Kışın hakikat teşhisle farklı bakımların birleştirilip hekimler tarafından kür olarak uygulanmasının tesirli olacağını söyleyen Dr. Gök, bunun sonucunda ciltte gözle görülür derinlemesine bir tesir yaratıldığını belirtti.

Dolgu tatbiklerinin, yüzdeki yaşa bağlı çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nemi geri vermek ve gençleştirmek için yapıldığını vurgulayan Dr. Semih Gök “30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine orantıyla daha kurudur. Göz etrafında birinci ince çizgiler belirmeye başlar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir. Yaşlanma süreci cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyaluronik asit ölçüsünün devranla azalması ile başlayan bir süreçtir. Aslında hyaluronik asit, bağ dokumuzda üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir unsurdur ve birçok besinden de alınabilir. Gelgelelim tıbbi araştırmalar, besinlerle alınmasının bağ dokusu içindeki ölçüsünü manalı bir nispette değiştiremediğini göstermektedir” dedi.

Işıltılı görünüme sahip olmak elinizde

Yıllar içinde eksilen hyaluronik asidin sonucu olarak görülen kırışıklık ve nem kaybına uygulanan ışık dolgusunun, hususî içeriği sayesinde cildi nemlendirilmesi, antioksidan muhafaza ve cildi tekrar yapılandırılmasını hedefleyen bir prosedür olduğunu ekleyen Dr. Gök “Işık dolgusu esas olarak içeriği patentli ‘resilient’ hyaluronik asit olan ve cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yesyeni bir konsept. Başka dolgu unsurlarından farklı kılan en değerli nokta içeriği diyebilirim. Bu içerik patentli hyaluronik asit ve yine yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yine yapılandırma yanı sıra hücre yenilenmesini de sağlıyor. Sonuç olarak cildin nem ve elastikiyetini arttırıyor, deri canlanarak parlaklaşıyor ve ışıltısını geri kazanıyor. Yüz, boyun ve dekolte kesiminin onarımı ve yenilenmesi, başkaca el üstünde yapılan gençleştirme pratikleri için de kullanılıyor. Tesiri ortalama 6-8 ay olup, bu mühlet ahir tekrarlanmalıdır” diye belirtti.

Daha sıkı bir cilt için mezoterapi tesiri

Cildinde gençleşme ve aydınlanma hissi yaratmak isteyenler için tesirli sonuçlar veren mezoterapi tatbiklerinin tercih edilmesini söyleyen ve münhasıran haberli hekimler tarafından uygulanmasının ehemmiyetini vurgulayan Dr. Gök: “Gençleştirici kompleks, içeriğindeki mikro besinler, ilgili enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek sağlıklı, aydınlık ve genç bir görünüm sağlarken doğal pH kıymetine yakın formülü ile erkekler ve hatunlar için her cilt tipine ve gençten olgun cilde her yaşa iyi. Bu pratik derinlemesine ve yüzeysel sinerjik tesiriyle anti aging eserinden çokça tesir ederek cildin tam ve kusursuz gençleştirilmesine, ince çizgilerin doldurulması, cildin aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Formülünde çapraz bağlanmamış hyaluronik asit olan ile yüz, boyun ve el üstüne tatbikler yapıyoruz.

Cilde uyguladığımız bir gayrı mezoterapi ise hyaluronik asit ve cilt gençleştirme kompleksinden oluşan kişisel formül. Bu mezoterapi pratiği; ince çizgilerin dolması, epidermisi pürüzsüzleştirme, cildin ışıltısının artırılması, oksitleyici ajanlardan himaye özelliğiyle yaşlanmaya karşı cildi onarıyor, canlandırıyor ve koruyor. İnce söz çizgilerinin düzeltilmesi, ton ve elastikiyetin artırılması, cilt neminin olağan seviyeye getirilmesi, cildin ışıltı kazanması, besbelli ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı oluyor. Her iki mezoterapi pratiğinin uzun müddet kalıcı olabilmesi, tesirli sonuç vermesi ve cildin ağır bir formda gençleşmesinin sağlanması için 3 haftada bir defa olmak üzere 3 seans yapılması mütenasip olur” dedi.

Kadinvekadin

http://www.kadi

nvekadin.net/solgun-ve-cansiz-cildinize-veda-edin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanbirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Tesir,Genç,Cilt,Uygulama,Hyaluronik Asit,Mezoterapi,Gök,İnce,Nem,Süre,Dr.,Dolgu


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solgun ve cansız cildinize veda edinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin