Formda kalmak için 5 ipucu

sıhhatli yaşamak, sağlıklı besinler tüketmek, egzersiz yapmak... Sağlklı bir ömür usulü sürdürmek çetin üzere görünüyor olabilir fakat bazen ...


sıhhatli yaşamak, sağlıklı besinler tüketmek, egzersiz yapmak… Sağlklı bir ömür usulü sürdürmek çetin üzere görünüyor olabilir fakat bazen yapabilmek için tek şey motivasyon kaybıdır. Bir şeyleri hakikat yaptığınızı bilmek hem somut sonuçlar görmenizi hem de motivasyonunuzun fazlalaşmasını sağlar. Bu yüzden bugün size tekrar formda olmak için en güzel ipuçlarını sunuyorum.

1. Kısıtlayıcı diyetleri takip etmeyin

Bir çok insan kilo vermek istediği vakit ölçüsüz kısıtlayıcı diyeti tercih ediyor. ancak püf noktası buna ayak uydurabilmek. Ölçüsüz kısıtlayıcı bir diyetin sürdürülebilirliği yoktur ve kısa vadede kilo verdiriyormuş üzere görünse de uzun vadede epeyce zararlıdır.

sıhhatli bir hayat şekline odaklandığınızda, hiçbir şeyi kendiniz içni yasaklamak zorunda kalmazsınız. sıhhatli bir hayat stili hayatınızın geri kalanı içindir. Muhtemelen sonuçlar için sabırlı olmanız gerekir, ama sonuçları gördüğünüzde sağlıklı hayat usulünü sürdürmeniz daha pratik olacaktır.

2. Sıhhatsiz besinlere veda edin

Mutfağınız sıhhatsiz yiyeceklerle doluysa, onu yeme eğiliminde olursunuz. fakat artık sağlıklı ömür şekline başlamayı seçtiğinize nazaran, onları mutfağınızdan çıkarma vakti geldi demektir. Daha ziyade bahane yok! Size daha çokça iç huzuru verecek.

3. Her gün en az 30 dakika egzersiz

Her gün hareket etmeye devam etmek çok değerli. Egzersiz yapmak güzel bir kan dolaşımı sağlar. Gerilime ve vücut ağrılarına karşı hami olur. Her gün 30 dakika çok üzere görünebilir. ancak öğlen yemeğinde bir yürüyüşe çıkın ve o gün için egzersizinizi bitirin! Öğlen yemeği sonrası küçük bir yürüyüş, konsantrasyonunuzu da artırmaya yardımcı olacak.

4. Kuvvet harcayın

Arkadaşlarınızla yahut ailenizle bir aktivite yapmak, çok çokça kuvvet harcamanızı sağlar. Her hafta yapacak sefalı bir şey bulun, dört gözle beklediğiniz bir şey. Bunu kendi başınıza da yapabilirsiniz. Bir kickboks eğitimi alabilir yahut hafta sonları yeni bir kent keşfedebilirsiniz. Yapabileceğiniz çok şey var!

5. Bir aktivite arkadaşı bulun

Bir arada daha iyi! Uygun bir yolculuğa çıkabileceğiniz bir arkadaş bulun. Haftada bir kere birlikte koşmak ya da egzersiz yapmak için birlikte hareket edin. Savaşlarını paylaşabileceğiniz size yakın birisinin olması yeterli bir tercih olacaktır. Hayat stilinizi değiştirmek pratik değildir. Durumlar zorlaştığında birbirinize yardım edebilirsiniz!

Evet, siz nasıl formda kalıyorsunuz? Ve bu ipuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Tahlillerde bize bildirin! Fit yolculuğunuzda yeterli bahtlar.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

Kadinvekadin

http://

www.kadinvekadin.net/formda-kalmak-icin-5-ipucu.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Şey,sıhhatli,Yaşam Usulü,Egzersiz


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Formda kalmak için 5 ipucuBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin