Çocuklara yol güvenliğini öğretmenin püf noktaları neler oyuncakları kullanın!

Evlatlar dışarıda hareket ederken muhitlerinde akan trafiği manaya konusunda zorluk çekebilirler. Bu kıymetli sorun, bilhassa süratle akan ...


Evlatlar dışarıda hareket ederken muhitlerinde akan trafiği manaya konusunda zorluk çekebilirler. Bu kıymetli sorun, bilhassa süratle akan trafiğin bulunduğu kentlerde ebeveynlerin temel tasaları arasında mahal alıyor. Gelgelelim evlatlara küçük yaşlardan itibaren verilecek yol güvenliği eğitimi, onların yolda daha inançta olmaları sağlıyor ve yaşanacak mümkün bed senaryoları ortadan kaldırıyor. 150 yılı aşkın esaslı geçmişiyle Türkiye’nin birinci sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, ebeveynlere yol gösterecek ve evlatlara yol güvenliğini öğretecek noktaları paylaştı.

Fotoğraf çizerek anlatın

Evlatlara yol güvenliğini hocanın yollarından biri onlarla birlikte fotoğraf çizmektir. Yol ve trafik kurallarını renkli kalem ve süslemelerle çizerek anlatmak, evlatların yolda akan trafik ve dikkat edilmesi gereken temel noktaları pratik pratik öğrenmesini sağlayacaktır.

Simülasyon yapın

Trafiğin seyrek olduğu sahalarda ya da mesken ve park üzere ortamlarda el ele tutuşarak, “sağa-sola bak, yeşilde geç, süratli adımlar kullan” üzere temel kalıpları öğretmek evladın bilinçlenmesini sağlayacaktır.

Oyuncakları kullanın

Her evladın oyuncaklara büyük bir ilgisi vardır. Bu ilgiyi yol güvenliğini öğretmede de kullanın. Birlikte otomobil, bebek, hayvan üzere oyuncakları trafik ve yol güvenliği çerçevesinde senaryolarla oyunlaştırın.

Müzik söyleyin

Yol güvenliği konusunda vermek istenilen bildirileri müzikle da anlatmak ve evladın içselleştirmesini sgöz yaşı dökmek (ağlamak) mümkündür. Evlatla birlikte müzik söyleyerek, yol güvenliği ile ilgili kuralları müzikle öğretmek öğrenmeyi pratiklaştıracaktır.

Dijital yeri kullanın

Gelişen teknolojiyle birlikte artık öğretme ve öğrenme biçimleri de hal değiştirdi. Yol güvenliği eğitimi için öğretici görüntüler, dijital oyunlar ya da tatbikler kullanarak evlatlara yol güvenliği pratik pratik öğretilebilir.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/cocuk/cocuklara-yol-guvenligini-ogretmenin-puf-noktalari

-neler-oyuncaklari-kullanin-5ddd19e6d23c4947ed1477f8

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

evlatlar,Yol


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklara yol güvenliğini öğretmenin püf noktaları neler oyuncakları kullanın!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin