Siyah turpun faydaları neler böbrek taşının atılmasını sağlıyor!

Siyah turp da tıpkı yakın akrabası al turp üzere sayısız yarara sahip. Üstelik siyah turp yalnızca sıhhat için değil tenve saçlar için de çok ...


Siyah turp da tıpkı yakın akrabası al turp üzere sayısız yarara sahip. Üstelik siyah turp yalnızca sıhhat için değil tenve saçlar için de çok yararlı. Gelin siyah turpu yakından tanıyalım…

BÖBREK TAŞLARININ ATILMASINI SAĞLAR 

Siyah turp, böbrek ve safra kesesinde oluşabilecek taşlara karşı doğal bir ilaçtır. Üstelik taşlardan kaynaklanan acıyı da hafifletir ve idrarı arttırır. Siyah turpun diüretik özellikleri sayesinde idrara çıkmanız pratiklaşır ve bu biçimde böbrek ve safra kesesi taşlarınızdan pratiklıkla kurtulabilirsiniz.

SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜĞÜ GİDERİR

Siyah turpun şifalı gücü tıpkı vakitte kronik soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde de tesirlidir. Bunun için turpun suyunu sıkın biraz şeker ilave edip bekletin. Sabahları meyve suyu olarak tükettiğinizdecilt effüs sistemi enfeksiyonları için kusursuz bir ilaç olduğunun farkına varacaksınız.

TİROİD HORMONLARINI DÜZENLER

Siyah turpun en başarılı olduğu mevzulardan biri de tiroid hormonlarındaki düzensizliklere tahlil sunmasıdır. Tiroid hormonlarınızda bir dengesizliğin oluşması uzun bir müddet ve tahminen de hayatınız boyunca sizi ilaçlara mahkum hale getirebilir. Raphanin, tiroit hormonlarının salgılanmasını ve üretimini düzenleyen doğal bir enzimdir. Siyah turp ise Raphanin unsuru bakımından epeyce zengindir. Hiper / hipotiroidizmden şikayetçi iseniz siyah turp tüketerek hormonlarınızı sisteme sokabilirsiniz.

CİLT LEKELERİNİ GİDERİYOR

Siyah turp bol ölçüde doğal antioksidan ve cildimizin yaşlanmaya karşı uğraş edebilmesi için çok değerli olan C vitamini seviyesini içerir. Öte yandan bu antioksidan ve vitamin dışında, vücudumuzdaki oksidasyonu engelleyen son kademe güçlü birkaç farklı bileşiği daha bünyesinde barındırır. Bu nedenle, siyah turp suyunun nizamlı tüketilmesi zararlı muaf radikallerden kurtulmamıza ve binaenaleyh daha genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

SAÇINIZIN YAĞ ISTIKRARINI SAĞLAR

Siyah turp, saç cilt sinin şiddetli kuruluğunu yahut yağlanmasını tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çok ziyade kepekten de şikayetçi iseniz bugünden itibaren siyah turpun suyu ile kolaylere başlayın. Bu sayede saçınız ve baş cilt niz gerekli besin unsurlarını sağlamış olacaktır. Öte yandan, sebum bezlerinin ziyade salgılanmasından ötürü baş cilt sinin yağlanmasına maruz kalıyorsanız, siyah turp içeren bir saç maskesi kullanarak sebumun salgısını denetim edebilir ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/siyah-turpun-faydalari-neler-bobrek-

tasinin-atilmasini-sagliyor-5de0fdf17610870ab6054ead

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Siyah Turp,Saç, 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyah turpun faydaları neler böbrek taşının atılmasını sağlıyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin