Kulak kireçlenmesi (Otoskleroz) nedir? Kulak kireçlenmesi (Otoskleroz) belirtileri nelerdir?


Duyu organı kanalı olan kulaklar, vücudun en hassas noktalarından biridir. Lakin birçok kimse kulakta yaşanan sıhhat meselelerinin birçoklarını ...


Duyu organı kanalı olan kulaklar, vücudun en hassas noktalarından biridir. Lakin birçok kimse kulakta yaşanan sıhhat meselelerinin birçoklarını bilmez. Bilhassa yaygın olan kulak kireçlenmesi birden fazla kimse tarafından duyulmamış lakin önemli sıhhat meselesidir. Evet İç kulak kireçlenmesi (Otoskleroz) nedir? İç kulak kireçlenmesi (Otoskleroz) belirtileri nelerdir? Kulak kireçlenmesine dair merak edilenleri sizler için haberin detayına ekledik.

Duyma kaybına neden olan otoskleroz sık sık yaşanılan önemli bir hastalıktır. İç kulak hadlerinin tahrip olması ile ortaya çıkan ve sesin kuvvetlü bir formda iç kulağa taşınmasını handikaplar. kalıtsalsel olarak da ortaya çıkabilir. Kulaktaki üzengi kemiği ile iç kulak kemiği arasında kireçlenme oluşur. Bu durum kemik kısıtlanmasına neden olur. Erken müdahale edilmediğinde önemli işitme kaybına yol açar. Yavaş yavaş ilerleyen bu illette en çok 20 ve 30 yaşları arasındaki kimselerde görülür.  Sesler kulağa sağlıklı iletilmediğinde çınlama olur bu da istikrar sorunu ve baş dönmesi üzere durumların yaşanmasına neden olur.

KULAK KİREÇLENMESİ (OTOSKLEROZ) BELİRTİLERİ NELERDİR?

– Sesleri seçmekte zorlanma

– Kulak içinde şiddetli basınç hissetme

– Kulaklık tasarrufu sırasında kulağın ağrıması

– Giderek sesleri daha az duyma

– Seslerin duyulmamasına bağlı; baş ağrısı

– Artan basınç sebebiyle kan akışının hızlanması

– Dimağa aniden kan sıçraması

– kalpp atışlarında düzensizlik

– Kulak zarında kırmızılaşma üzere belirtilerle kendini gösterir.

KULAK KİREÇLENMESİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

İki evresi olduğunu vurgulayan Sezen, bunların erken ya da geç olduğunu belirtti. Bu durumlarda erken evrede tespit edildiğinde kireçlenmenin önlenmeye çalışılır. Lakin ileri seviyedeki evresi ise cerrahi operasyon yapılır. Sezen, tıpkı vakitte illetin üç tedavisi olduğunu ve bunun ilerleme boyutuna nazaran yapıldığını hatırlattı. Cerrahi müdahalede üzengi kemiğinin vazifesini gören bir protez takılır. Bu protez işitme kaybını azaltarak iyileştiriciliği destekler. Bu hastalık sırasında ya da ameliyatı sonrasında hastaların seyahate çıkmaması gerekir. Başkaca kusma ve baş dönmesi üzere durumlarda bir bilirkişiye danışılmalıdır. 

KULAK KİREÇLENMESİNE UYGUN GELEN KÜRLER!

– Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği; Ağustos’un başında anatolius çeşidi çınar ağaçlarındaki cilt n yırtıklı çınar yaprağından 2 tane bir bardak su da kaynatın. Sabah akşam birer bardak tüketiniz.  

– Magnezyum, potasyum, çinko ve mangan üzere unsurlar bakımından güçlü olan elma sirkesi işitme kaybında hayli tesirlidir. Bir yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyin. İçerisine bir yemek kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ilave ederek günde 3 kere tüketebilirsiniz. 

– Soğan çok güçlü bir antioksidan bu yüzden kireçlenmelerde tesirlidir. Kireçlenme vücudun her tarafında olduğu üzere kulakta da olur. Bu

yüzden 2 kuru soğanı 5 su bardağı suyun içerisinde bekletin. 12 saat sonra günde üç bardak bu sudan tüketin.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulak kireçlenmesi (Otoskleroz) nedir? Kulak kireçlenmesi (Otoskleroz) belirtileri nelerdir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin