Yer fıstığının faydaları nelerdir? Yer fıstığı hangi hastalıklara iyi gelir?


Kış aylarında sıklıkla tüketilen konum fıstığının yararlarının neler olduğunu biliyor musunuz? İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde birçok ...


Kış aylarında sıklıkla tüketilen konum fıstığının yararlarının neler olduğunu biliyor musunuz? İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde birçok illete düzgün gelen mekan fıstığı hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık. Evet Yan fıstığının yararları nelerdir? Nokta fıstığı hangi marazlara güzel gelir? Mahsusen kemik ve adele(adele(kas)) sıhhatine ek sağlar. Haberin detayında nokta fıstığına dair bilinmeyen her şeyi bulabilirsiniz.

Mahal fıstığının kalorisi yüksek olmasına karşın kilo almaya neden olamaz. Zira içerdiği kalori kuvvete dönüşür. Bu bakımından nadir yiyeceklerden biridir. Yaz kış bulunmasına karşın kışın daha ziyade tüketilen nokta fıstığı, sıhhate yararı olan pantotenik isimli bir asit içermektedir. Ayrıca Potasyum, manganez, bakır, kalsiyum, magnezyum, demir, selenyum, çinko sıhhate yararı olan bu mineraller açısından da hayli zengindir. Vücuda giren bakterilerle savaşmak için bağışıklığın güçlü olması gerekir. Konum fıstığı bu bakımdan epeyce yarar sağlar. Bağışıklığı kuvvetlendirerek kanserli hücrelerle bile savaşmasını destekler. Birebir vakitte düşük orantıda kolesterol içerdiğinden kalppp ve damar marazlarının riskini de azaltır.

MEKAN FISTIĞININ YARARLARI NELEDİR? KONUM FISTIĞI HANGİ ILLETLERE DÜZGÜN GELİR?

Oleic yağ üzere doymamış yağ asidi sayesinde damar sıhhatini korur. Tıkanmaya neden olmaz. Ayrıyeten kan seviyesini istikrarda fiyat. 

Vücudun sıhhatle gelişmesi için protein ve amino asit unsurları gereksinimi vardır. Bu unsurları resen üretemediğinden ek takviye gerekir. Mahal fıstığı bu ek besin takviyesinde yumurta ve beyaz etten sonra en tesirli olandır. gün boyu bir avuç mekan fıstığı tüketerek vücudun muhtaçlığı olan proteinin yüzde 30 karşılanmış olunur. 

Cildin en çok gereksinimi olan vitamin ise E vitaminidir. Yan fıstığı içerdiği E vitamini sayesinde cildin deforme olmasına neden olan bakterilere karşı savaş açar. Akne ve siyah nokta üzere tensorunlarının yaşanmasını mahzurlar. Başkaca kimi araştırmalarda egzama ve sedef üzere önemli marazları da engellendiği ortaya çıkarılmıştır. E vitamini sayesinde cildin yanı sıra saçlara da yarar sağlar. Saçların dökülmesini önleyerek daha parlak ve canlı görünmesini destekler.

Öteki bir araştırmada ise taraf fıstığını hamilelik devrinde tüketildiğinde bebeklerindeki meydana gelme ihtimali olan nöral dertlerin yüzde 60’ını azaltığı görülmüştür. 

Kimi yörelerde yan fıstığı kabukları kaynatılarak tüketilir. Bu su içerdiği biochanin hususunu 4 kat çokça artırır. Bu husus vücuttaki tüm bakteri ve zararlı hücreleri idrar yolu ile söküp atar. Başkaca nokta fıstığı suyu yaraların güzelleşmesinde ve ağrıların şiddetini azaltmada kullanılır. 

Yapılan araştırmalarda naturel çiçek Doğal çiçek balııııla karıştırılarak elde edilen bölge fıstığı ezmesi kilo vermede yardımcı olur. Haftada 3 sefer tüketerek çok fazla şişmanlık (çok bol şişmanlık (obezite)) riskini

de azaltır.

 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yer fıstığının faydaları nelerdir? Yer fıstığı hangi hastalıklara iyi gelir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin