İdrarda kanama neden olur tümör habercisi olabilir!

İdrar testi birçok illetin teşhisinde mütehassısların en sık başvurduğu yollardan biridir. Bunun en temel sebepi illetlerin idrarda aşikâr ...


İdrar testi birçok illetin teşhisinde mütehassısların en sık başvurduğu yollardan biridir. Bunun en temel sebepi illetlerin idrarda aşikâr olmasıdır. İdrar renginde ya da kokusunda rastgele bir değişiklik varsa aman dikkat! Hastalık habercisi olabilir! Merak edilenlerin karşılığını içeriğimizden okuyabilirsiniz. 

İDRARINIZ SU RENGİNDEYSE… 

Vücudun sağlıklı bir biçimde işleyip işlemediğinin denetimi idrar tahlilinden yapılmaktadır. İdrar renginde olan değişiklikler birtakım marazların habercisi olabilir.sıhhatli idrar rengi sarı renkte olanıdır. Su renginde olan idrar çok su tüketildiğine işaret ederken koyu renkte olan ise az su tüketildiğini göstermektedir. 

İDRARDA KAN sebep OLUR? 

İdrarda kan bulunmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlar; besin atıkları sebebiyle idrar yollarında taş ya da kum oluşumu, sağlıksı beslenme sonucu idrar yollarındaki virüs nispetin fazlalaşması, böbreklerin likit orantısının düşmesi, kalıtımsal illetlerin neden olduğu deformasyonlar, istikrarsız ve ağır egzersiz sonrası mesanenin zorlanması, birtakım ilaçların yan etkileriidrarda kanamaya neden olan durumlardandır. 

İDRARDAKİ KANIN HABERCİSİ OLABİLECEK TEHLİKELİ MARAZLAR

MESANE amansız hastalık(kanseer)İ

İdrarda şayet pıhtılı kan varsa kanser illetinin habercisi olabilir. Kesinlikle doktora başvurmanız gerekir. Asla ihmal edilmemesi gereken bir husus olan mesane kanseri en yaygın görülen kanser tiplerinden biridir. 

SİSTİT

Ekseriyetle bayanlarda görülen daima olarak idrar çıkma isteği durumu şiddetli ağrılar ve sancılarla kendini göstermektedir. İdrar yaparken titreme ve yanmaya daneden olabilir. Antibiyotik ile tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. 

TAŞ ILLETI

İdrarda kanamaya yol açan rahatsızlıklardan biri de taş illetidir. Böbreklerde meydana gelen taşlar, idrar kanallarında kanamaya yol açabilir. Taş illeti, bulantı ve kusmanın yanı sıra karın ağrısı ile kendini göstermektedir. 

İDRAR RENGİNDE HANGİ ILLETLER AŞIKÂR OLUR?

Gün içerisinde tüketilen besinler idrarın rengini belirlemektedir. Bilhassa kimi besinler örneğin böğürtlen ya da al pancar idrarın pembe ya da al olmasına neden olabilmektedir. 

Su renginde olan yani renksiz olan idrarlar çoklukla polidipsi rahatsızlığının göstergesidir. Hastalar susuz kalma dehşetiyle günde 20 litreden çokça su içebilirler. Bunun yanı sıra şekersiz şeker illeti denilen illette da idrar rengi su üzeredir. 

İdrardan mütemadi kan gelmesi, prostat ve mesane üzere tümörlerin habercisi olabilir.

İdrarınız şayet ölçüsüz koyu sarıysa ozaman dikkat! Böbreklerinizde taş ya da kum olabileceğinin göstergesi! 

Yeşil renk idrar psodomonans bakterisinin neden olduğu enfeksiyon marazının belirtisidir. Böbrek iltihaplanmalarının en yaygın belirtisi bulanık al renkteki idrardır.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/idrarda-kanama-neden-ol

ur-tumor-habercisi-olabilir-5de8b6a1853e4d64bc158376

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

İdrar, ,Kan,Hastalığı,sebep,Hastalık,Yan,Taş,Renk,Habercisi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İdrarda kanama neden olur tümör habercisi olabilir!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin