Kahvenin faydaları neler kanserin düşmanı!

Güne başlarken birçoğumuzun tüketmeden uyanamadığı kahve, yararlarıyla şaşırtıyor. Arkadaş sohbetlerinin vazgeçilmezlerinden olan kahve, mucize ...


Güne başlarken birçoğumuzun tüketmeden uyanamadığı kahve, yararlarıyla şaşırtıyor. Arkadaş sohbetlerinin vazgeçilmezlerinden olan kahve, mucize içeriğiyle vücuda bir çok yararı da beraberinde getiriyor. Tertipli tüketilen kahve kanser olma riskini azaltıyor, vücut direncini arttırıyor. Kahvenin gayrı yararları haberimizin devamında.

Depresyonun ilacı

Kahveyi sevmemizin sebebi modumuz ve performansımız üzerinde de olumlu tesirleri. Kahve, içerdiği hususlar sebepiyle anti depresif bir içecektir. Çalışmalara nazaran orta seviye kafein kimseyi, daha enerjik, hayal gücü yüksek, kendinden emin, iş motivasyonu yüksek, kendine inançlı hale getiriyor.

amansız hastalık(kanseer) aksisi

Kahve içerisindeki antioksidan bileşenler sayesinde vücudumuzda kanser gelişimine sebep olabilen özgür radikalleri etkisiz hale getiriyor. Ayrıyeten kahve, prostat kanseri, cilt kanseri ve dimağ tümörlerinin oluşumuna karşı kollayıcı bir tesire sahip.

Diyabet riskini azaltıyor

Kahve tüketiminin diyabet riskini ve insülin direncini düşürdüğü yapılan çalışmalarda ortaya çıktı. Araştırmalara nazaran günde 3-5 kahve kahve fincanıı kahve içen yetişkinlerde diyabet riski %29, günde 5 kahve kahve fincanııdan ziyade içenlerde ise %59 nispetinde azaldı.

Zayıflamaya yardımcı

Yapılan çalışmalar, kafeinin metabolizma suratını az da olsa artırabileceğini gösterdi. Tüketilen ölçü arttıkça, bu tesir de gitgide artıyor. Metabolizma suratı arttıkça kilo vermek daha da pratiklaşıyor, kilo almak zorlaşıyor. Başkaca kahvenin, yağ yakımına da bir ölçü yardımcı olduğunu gösteren çalışmalar var.

Alzheimer’ı önlüyor

Kahvenin uzun periyodik hafızayı geliştirdiği, Alzhemier ile savaştığı, bu tesirlere kahvenin içindeki kafeinin sebep olduğu ve bunun için gerekli olan optimum kafein ölçüsünün 200 mg (2-3 kahve kahve fincanıı kahve) olduğunu ortaya koydu. Buna ek olarak, kafeinin nizamlı olarak tüketimi, Parkinson illeti riskini de hayli düşürüyor.

Ziyadesi zarar

Kahve içindeki kafein unsurla güçlü bir merkezi hudut sistemi uyarıcısıdır. Bu yüzden ortalama seviyede kafein tüketimi; uyanıklığı, konsantrasyonu ve enerjiyi artırıyor. Yüksek dozlarda tüketimi ise; mahsusen kafein hassasiyeti olan şahıslarda, anksiyete, huzursuzluk, yorgunluk, uykusuzluk, kalppp atışı hızlanması ve yüksek tansiyona sebep olabiliyor.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/kahvenin-fayda

lari-neler-kanserin-dusmani-5de75ea0687610141f0a2958

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kahve,Kafein, ,Etki,Riski,amansız hastalık(kanseer)


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kahvenin faydaları neler kanserin düşmanı!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin