Kaşlarınızı göz şeklinize göre seçin

Göz biçimini karakterize eden kaş formunun, gözlerden bağımsız düşünülmesi imkansızdır. Yanlışsız kaş formu lakin yüz ve en çok da gözlere iyi ...


Göz biçimini karakterize eden kaş formunun, gözlerden bağımsız düşünülmesi imkansızdır. Yanlışsız kaş formu lakin yüz ve en çok da gözlere iyi tasarlandığında elde edilir. Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, göz biçimine münâsib seçmeniz gereken kaş formlarını anlatıyor.

Her kaş modeli, her hatuna yakışmaz

Modanın cihet verdiği meydanlardan biri de sıklık üzerinde belirleyici bir rol üstlenen kaşlardır. Kimi devir incecik olan kaşlar kimi vakit aşağı hakikat şekillendirilirken kimi vakitse abartılı kavislerin kurbanı olmuştur. 2010’lu yıllarda yeni nesil kolaylerin da hayatımıza girmesiyle kaşlar daha da kalınlaşmaya başladı lakin bu sefer de kaşlarda tek tip bir imaj ortaya çıktı; kalın, doğallıktan uzak, keskin bucakları olan dümdüz kaşlar. Birçok İnsande tıpkı kaş formunu görmek mümkün hale geldi.

Bu trend eskidi derken toplumsal medyanın da tesiriyle makyajla şekillendirilmiş, kusursuz üzere görünen ancak daha çok yapay bir görünüme neden olan kaşlar hayatımıza girdi. Bugünden sonra da birçok kaş modeli trend olabilir lakin hiçbir moda, kişinin yüzüne nazaran yakışacak kaş formu kadar tesirli olamaz. Münasebetiyle çevre medyada yahut bir ünlüde gördüğünüz kaşları istemek mekanına, yüz hatlarınıza ve gözlerinize en münasip kaş formuna sahip olmanız sizi çok daha hoş ve stil sahibi gösterecektir. Bu noktada aşağıda taraf alan ipuçlarına nazaran kendiniz için en münasip kaş formuna karar verebilirsiniz.

Kalın ve dokulu kaşlar için

Şayet kendinizde görmek istediğiniz kaşlar formu kalın ve dokulu ise gözlerinizin büyük ve yuvarlak olması büyük bir avantaj sağlayacaktır. Zira bu gözlere sahip olan insanların kaşları, hakikat kalınlıkta olmazsa gözler istenilen estetik etkiyi vermeyebilir. Bu sebeple kaş kontürü yaptırırken gözlerinizin hoşluğuna vurgu yapacak ve altını çizecek kalın formda kaşlar yaptırabilirsiniz. Kalın kaşlar, hem doğal bir görünüm oluşturacak hem de daha genç bir tabir yaratacaktır.

Geniş açılı kaşlar için

Birçok kişi kavisli kaşların kendisine daha çok yakıştığını düşünür. Şayet düşük göz kapaklarınız varsa bu kaş formu size çok münasebetli olabilir. Zira düşük göz kapaklarını daha yukarıda gösterecek bir illüzyon kuraldır. Hafif kavisli, ucu yukarı gerçek konumlandırılmış kaşlar, gözlerin daha çekik görünmesini sağlayacaktır. Şayet gözleriniz esasen çekikse kavisli bir kaş sizin için ziyade olabilir hasebiyle daha orantılı bir kaş formu belirlenmelidir.

Hafif kavisli kaşlar için

Hafif kavisli kaşlar, küçük gözlerin kurtarıcısıdır. Hem gözleri olduğundan daha büyük hem de daha aydınlık gösterir. Bunun için kaş kontürü yaptırırken net bir alan yaratmak ismine kaşlarınızın uç ortamına hafif kavis verilmeli ve inceltilmelidir. Düz kaşlardan fazla kalından inceye hakikat uzanan bu kaşlar, gözlerin bitiminden biraz da uzun devam etmelidir. Şayet kaşlarınız kısaysa yapılacak kontür süreciyle bu durum pratiklıkla çözülecektir.

En kıymetlisi doğal kaşlar

Göz yapınız ne olursa olsun kaşlar için en kıymetli kriteri atlamamak çok kıymetlidir; doğallık. Bu noktada profesyonel kontür makyaj bilirkişileri ile yüz ve göz yapınızın çerçevesinde kesinlikle doğal bir koş formu belirlenmelidir.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/ade

le(adele(kas))larinizi-goz-seklinize-gore-secin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kaş,Göz,Kalın,Kavisli,naturel,Kontür,Uygun,Doğru


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaşlarınızı göz şeklinize göre seçinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin