Mide gribi nedir toplu taşıma araçlarına dikkat!

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte mevsim değişiklikleri, bağışıklık sistemimizin düşmesine ve grip olmamıza yol açıyor. Bu olağan üzere ...


Soğuk havaların gelmesiyle birlikte mevsim değişiklikleri, bağışıklık sistemimizin düşmesine ve grip olmamıza yol açıyor. Bu olağan üzere görünen lakin aslında kişinin hayat kalitesini düşüren illetin midemizde de olabileceğini biliyor muydunuz? Evet kulağa biraz farklı geldiği hakikat fakat gerçek! karın gribinden bahsediyoruz. karın gribi nedir? Belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Bu üzere soruların yanıtlarını  İç Illetleri Eksperi Dr. İsmail Çelik’ten öğrendik. İşte mide gribine dair tüm bilinmeyenler! 

ÖRTÜLÜ ORTAMLARDA GEÇİRİLEN VADENIN ARTMASI MİDE GRİBİNE YOL AÇIYOR!

Bu virüsü gayri gripten ayıran en temel etken havaarın soğuması değil. Alışılagelmiş grip umumi olarak havaların soğumasıyla, bağışıklık sisteminin düşmesinden kaynaklanırken mide gribi, kapalı ve kalanaturel çiçek Doğal çiçek balııııık ortamlarda vakit geçirmenin fazlalaşması sebepiyle meydana geliyor. 

KARIN AĞRISI VE KUSMAYA sebep OLUYOR 

Grip denilince hepimizin aklına burun akıntısı, öksürük ve tıkanan burunlar geliyor. Olağan bir gripte ortaya çıkan bu belirtiler mide gribinde mahallini karın ağrısı, kusma ve ağrılara bırakıyor. karın giribi çok pratik yakalanılabilen bir hastalıktır. 

EN ÇOK ÇOCUKLARDA VE YETİŞKİNLERDE GÖRÜLÜYOR 

Norovirüs denilen bu virüsün herkese bulaşma imkanı bulunuyor. Bir insan hayatı boyunca birden çokça mide gribine yakalanabilir. Bu virüse yakalanma mümkünlüğü ise en çok çocuklarda ve yetişkinlerde görülüyor. 

karın gribinin pek çok belirtisi bulunmaktadır. Bunlar; mide bulantısı, ishal,kusma,karın ağrısı,karın krampları üzere belirtilerdir. 

ELLERİNİZİ SAF TUTMAYA ITINA GÖSTERİN 

karın gribi çok pratik bir biçimde bulaşabilen bir rahatsızlıktır. Bilhassa hastanın dışkısında ve kusmuğunda çok çokça ölçüde bulunan bu virüsun olduğu noktalara temas edilmesi durumunda hastalık pratiklıkla bulaşmaya neden olmaktadır. Bu hastalık en çok toplu taşıma araçlarından bulaşıyor. Kalanaturel çiçek Doğal çiçek balııııık ortmlarda, mahsusen de toplu taşıma araçlarında vakit geçirdikten sonra ellerinizi kesinlikle yıkamaya ihtimam göstermelisiniz. 

fazla LIKIT TÜKETMEK KIYMET TAŞIYOR 

karın gribinin tedavisi bol likit tüketme ile olmaktadır. Illete karşı rastgele bir aşı üretilmemiştir. Bu noktada en kıymetli tedavi biçimini bol bol likit tüketerek yapabilirsiniz. Bu biçimde vücut boşaltım yoluyla virüsü dışarıya atacaktır. Bunun yanı sıra oluşan likit kaybını gidermek için serum desteği sağlanabilir.  

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/mide-gribi-nedir-top

lu-tasima-araclarina-dikkat-5dea79f576108730da7ef667

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

 ,GripBeğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

61
16 shares, 61 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mide gribi nedir toplu taşıma araçlarına dikkat!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin