Oje kurutmanın 5 pratik yolu

Tırnaklarımıza mütenasip ojeyi seçmeye ve sürmeye vakit ayırırız lakin bazen son dakikada oje sürmemiz ve çıkmamız gerekebilir. Bu türlü bir ...


Tırnaklarımıza mütenasip ojeyi seçmeye ve sürmeye vakit ayırırız lakin bazen son dakikada oje sürmemiz ve çıkmamız gerekebilir. Bu türlü bir durumda yaşanabilen en sevimsiz detaylar da tam kurumayan ojenin soyulması, tırnakların üzerinde izlerin oluşması, taşmış ve bozuk bir oje manzarası olur. İşte, sizi bu aksiliklerden kurtaracak 5 yol;

1. Bebek yağından faydalanın

Ojenizi sürdükten sonra ellerinizi bebe yağıyla doldurulmuş bir adele(adele(kas))eye batırın. Kısa bir mühlet içinde hem ojeleriniz kurumuş hem de parmaklarınız yumuşacık olmuş olacak. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı üzere pişirmede kullandığımız yağları da oje kurutmak için kullanabilirsiniz. Küçük bir sprey şişesine koyduğunuz yağları oje sürdükten sonra tırnaklarınıza az bir ölçüde püskürtebilir böylelikle ojelerinizin süratlice kurumasını sağlayabilirsiniz. Birkaç dakika bekleyip yıkamanız kâfi olacak.

2. Ojeyi çok kat sürmeyin

Ojenizin renginin daha koyu ve yüzeyinin daha pürüzsüz olması için çok ziyade kat sürmek isteyebilirsiniz. ancak bu halde kuruması çok vakit alacağı üzere bir yandan da basitçe soyulacak ve bozulacaktır. Bunun mekanına iki ince kat sürmek hem hoş görünmesine hem de düzgün kurumasına ehliyetli olur.

3. Kurutucu sprey alın

Kozmetik mağazalarında satılan kurutucu spreyleri deneyin. ilk bakışta maliyetli olduğunu düşünebilirsiniz gelgelelim uzun mühlet kullanabileceğiniz bu spreyler ojenizi anında kurutarak size hengam da kazandırıyor.

4. Saç kurutma makinesi kullanın

Hepimizin meskeninde kesinlikle bir saç kurutma makinesi vardır. Bu yararlı aleti oje kuruturken de kullanabilirsiniz. Gelgelelim ısı ayarını düşükte tutmaya ve parmaklarınızı yakmamaya dikkat etmelisiniz.

5. Buzlu suda bekletin

Ojenizi sürdükten sonra ellerinizi buz dolu suya sokun ve 5 dakika kadar bekletmeye çalışın. Soğuk ve buzlu su ojelerinizi anında kurutacak ve bozulmalarını engelleyecektir.

Gizem Bozdağ

Kadinvekadin

http://w

ww.kadinvekadin.net/oje-kurutmanin-5-kolay-yolu.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

OjeBeğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

38
13 shares, 38 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oje kurutmanın 5 pratik yoluBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin