Zayıfladıktan sonra sabit kiloda nasıl kalınır? Verilen kilolar neden geri alınır?


Zayıfladıktan kısa bir vade sonra süratle alınan eski kilolar, hayli motivasyon bozucu bir durumdur. Diyette kilo verdikten sonra alınan ...


Zayıfladıktan kısa bir vade sonra süratle alınan eski kilolar, hayli motivasyon bozucu bir durumdur. Diyette kilo verdikten sonra alınan kiloları sabit korumak istiyorsanız yapabilecekleriniz elbette mevcut! Evet sabit kiloda kalmak için ne yapılmalı? Diyet sonrası kilo meydanlar nasıl beslenmeli? Kilo müdafaada ne yenir? Verilen kiloları geri almanın sebepleri neler? İşte diyet sonrası sabit kiloyu himaye…

Tesirli bir diyet programı sonrasında ortaya çıkan olumlu sonuçlar, kişi üzerinde her ne kadar memnunluk sağlasa da en ufak bir rahatlama da yine kilo alımı görülebilmektedir. Uzun uğraşlar sonucu uygulanmaya çalışılan diyetlerin tesirini gördükten sonra kısa devirde eski kilolara geri dönmek nispeten üzücüdür. Lakin verilen kiloları geri almamak için yapabilecekleriniz de elbette mevcut! gün boyulik yaşantı içerisinde uygulanabilecek sağlıklı bir beslenme programı ya da tesirli spor egzersizleri ile verilen kiloların geri alınmasının önüne geçebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken birtakım püf noktalar vardır. Pekala bunlar neler? Verilen kiloları neden geri alırız? Sabit kiloyu müdafaa sistemleri…

VERİLEN KİLOLAR sebep SÜRATLE GERİ ALINIR?

Kilo takıntısı olan hatunlar için ekstra üzücü bir durum olan bu meselenin en büyük sebepi, kısa devirde yapılan şok diyetlerdir. Vücuttaki yağı değil de suyu ve adele(adele(kas))ı eritmeye yönelik birtakım diyet programları başlangıçta işe yarıyor üzere görünse de kısa hengamda verilen kiloların süratle geri alınmasını sgöz yaşı dökmek (ağlamak)tadır. Vücut tipini bilmeden uygulanan her diyet tesir göstermeyeceği üzere beraberinde gelebilecek olan kimi sıhhat sorunları ne yazık ki kaçınılmaz olacaktır.

DİYET SONRASI SÜRATLI KİLO ALMA sebepLERİ:

bollık kilolarından kurtulmak istedikleri için devayı diyet listelerinde arayan kimselerin tesirini görseler dahi bir müddet sonra eski kilolarına ulaşması hayal kırıklığına uğratan bir durumdur. Bu üzere durumların yaşanmasında en büyük etken kişinin diyet ile alakalı olan fikirleridir. Diyet uygulayıp kilo verdikten sonra eski beslenme alışkanlıklarına dönerek zayıflayabileceğini zannetmeleri verilen kiloyu geri almada büyük rol oynamaktadır. Sıkı ve disiplinli bir diyet listesi sonucunda yüksek kalori pahasına sahip  beslenme alışkanlıklarına başlamak kısa devirde kilo alımına sebep olmaktadır.

DİYETTE VERİLEN KİLOYU GERİ ALMAMAK İÇİN…

İnce ve fit bir görünüme sahip olmak isteyen bayanların en başından beri göz önünde bulundurması gereken niyet tartıda ki düşüşten fazla yağ dokusunu azaltmaya çalışmak olmalıdır. Uygulanan diyet boyunca ziyade ölçüde adele(adele(kas)) dokusu kaybedilirse metabolizmanın suratı düşecek ve kilo verme zorlaşacaktır. Velev kilo alımı daha pratik hale gelecektir.

Verilen kilonun sabit olarak korunması için diyette her besin öbeğinden faydalanmak gerekir. Istikrarlı ve sağlıklı beslenmenin yanında nizamlı uygulanan bölgesel zayıflama egzersizleri diyette büyük bir uğraş sonucu verdiğiniz kiloları geri almayı önlemede tesirlidir. İstediğiniz kiloya ulaştığınızda sağlıklı beslenme programınızı devam ettirilmeli, her gün tertipli yürüyüş yapmalı ve en az 8 bardak su içmelisiniz.

SABİT KİLODA NASIL KALINIR? DİYET SONRASI KİLO HIMAYE FORMÜLLERI

Diyet yaptıktan sonra tartıda istediğiniz rakama ulaştıysanız bundan sonraki yapabileceğiniz birinci şey, kiloyu korumaktır. Diyet sonrasında verdiğiniz kiloları geri almamak için şu kriterlere dikkat etmekte yarar var. İşte tesirli bir kilo himayenin püf noktaları…

1- PORSİYONLARI AZALTIN

Ana öğünlerde yiyeceğiniz besinleri yarı yarıya daha az tüketmek vakitle ne kadar kilo kaybettirdiğini size gösterecektir.Yarım porsiyonlar halinde daha ziyade besin kümelerine mekan vermek midenizi dolduracaktır.

2- YAĞLI SOSLAR TÜKETMEYİN

Mahsusen de akşam yemeklerinde sofraların olmazsa olmazı olan salatayı yağlı olarak tüketmemelisiniz.

3- UYUMAYA YAKIN VAKİTTE YEMEK YEMEYİN

Uyku sisteminiz yanına oturduysa koordinasyona vaktine yakın bir aralıkta yemek yememeye dikkat edin. Gece uykusu haricinde uyumak istiyorsanız akşam yemeğinden 5-6 saat sonra uyumak sizin için daha âlâ olabilir.

4- LİFLİ BESİNLERE KARNINIZDA DAHA ÇOKÇA MAHAL AYIRIN

Karnınızda tokluk hissinin kısa vadeli olmasını istemiyorsanız lifli azıklara öncelik verin.

KİLO HIMAYEDE NE YENİR? KİLO MUHAFAZA İÇİN SAĞLIKLI BESİNLER

Protein kümesi besinler: Et, peynir, yumurta.

Kalsiyum içeren besinler: Bu kümeye süt ve yoğurt dahil edilir.

Ekmek ve tahıl eserleri: Bu öbekteki yiyecekler karbon hidrat yüklü ve B kümesi vitaminlerinden güçlü yiyeceklerdir.

Zerzevat kümesi besinler: Çiğ zerzevat ve salatalar, zerzevat yemekleri

Meyve öbeği besinler: Bir çok vitamin, mineral ve lif cihetinden son nokta zengindir. Ve başkaca karbon hidrat içerirler.

Yağ: Yemeklerde mümkün olduğunca az ol

malı, katı yağlardan kaçınılmalı, likit yağ kullanılmalı, başkaca az ölçüde yağlı kuru yemiş (fındık, fıstık, ceviz, badem veaynısı(bezneri).) tüketilmelidir.

Şeker ve şekerli yiyecekler: Bu kümedeki yiyecekler mümkün epeyce az tüketilmelidir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zayıfladıktan sonra sabit kiloda nasıl kalınır? Verilen kilolar neden geri alınır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin