Soğuk havalardan cilt nasıl korunur? Kışın cilt bakımı


Cildinizi soğuk rüzgarlardan korumak için kesinlikle bakım yapmalı ve kurumasını önleyerek kremler kullanmalısınız. Bu adımı yapmak ...


Cildinizi soğuk rüzgarlardan korumak için kesinlikle bakım yapmalı ve kurumasını önleyerek kremler kullanmalısınız. Bu adımı yapmak kırışıklıkların azalmasında büyük rol oynuyor. Sizler için soğuk havalarda cildinizi rahatlatacak konutta yapabileceğiniz maskeleri bir araya getirdik.

Kış aylarında olumsuz hava kurallarından en çok da cildimiz etkilenir. Soğuk hava, yağmur, rüzgar; her devir cildi yoran, yıpranmış görünmesine neden olan iklim koşullarıdır. Bununla birlikte kışın gün boyunca egzoz dumanı, baca dumanı üzere olumsuz kaidelere maruz kalmış cilt te erken yaşta kırışıklık görülmesi maatteessüf mümkündür. Vakitle hassaslaşan ciltbu mevsimde hakikat bakımı yapmak değerlidir. Cildinizi devamlı berrak tutarak sivilce ya da siyah nokta üzere oluşabilecek ciltsıkıntılarını engellemiş olursunuz.bakimm rutininizi değiştirerek ya da meskende bir kaç materyal ile yapabileceğiniz bakım kürleri, cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Rüzgarla bir arada gelen kuru ciltsıkıntısıyla baş etmeye çalışanlar için süper bir teklifimiz var. Önce oda sıcaklığından biraz daha sıcak bir suyla yüzünüzü yıkayın. Bu adım cilt teki gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Ardından herhangi bir temizleme jelini yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Temizleme sürecinden acilen sonra soğuk suyla cildinizi durulayabilirsiniz. Bu adım da gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

SOĞUK HAVALARDA CİLDİNİZE DÜZGÜN GELECEK 3 FARKLI KÜR;

1- NEM MASKESİ

MATERYALLER

1 adet havuç
Yarım olgunlaşmış avokado
1 yemek kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı
1 adet yumurta sarısı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Havucu tavada yumuşayana kadar pişirin. Akabinde avokado ile birlikte ezerek içerisine naturel çiçek Doğal çiçek balıııı, zeytinyağı ve yumurta sarısını ekleyin. Homojen kıvama gelen kadar karıştırın. Temizlenmiş cildinizde 15 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile temizleyebilirsiniz.

2- PARLAK VE CANLI GÖSTEREN MASKE

GEREÇLER:

1 tatlı kaşığı mısır unu
Alabildiği kadar tuzsuz tereyağı
1 çayy adele(kas)ıgı saf zeytinyağı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

bütün materyalleri bir adele(adele(kas))ede karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra 15 dakika dinlenmesini bekleyin. Arı cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

3- CİLDİ RAHATLATAN MASKE

MATERYALLER

Yarım muz
2 yemek k

aşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Materyalleri homojen hale gelene kadar bir adele(adele(kas))ede karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayıp, 20 dakika bekletin. Akabinde ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soğuk havalardan cilt nasıl korunur? Kışın cilt bakımıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin