Grip aşıları yararlı mı zararlı mı? Aşılar hakkında doğru bilinen yanlışlar


Lider Erdoğan'ın 100 günlük fiil planı kapsamında sıhhat yeriyle ilgili masaya yatırdığı 'Yerli aşı üretimi'nin arttırılması ile aşı reddi ...


Lider Erdoğan’ın 100 günlük fiil planı kapsamında sıhhat yeriyle ilgili masaya yatırdığı ‘Yerli aşı üretimi’nin arttırılması ile aşı reddi önlenebilecek mi? Aileler neden aşıya karşı ön yargılı? Aşılarla ilgili merak edilen sorulara İstinye Üniversitesi Medicalpark Gaziosmanpaşa Hastanesi’nden Evlat Sıhhati ve Illetleri Eksperi Dr. Gafur Doğdu tek tek yanıt verdi. Detaylar haberimizde…

Kış mevsimlerinde en sık görülen grip, nezle ve soğuk algınlığı üzere rahatsızlıklardan tesirli bir formda korunmak için muhakkak aşı olunması gerektiği tavsiye eden eksperler, sahih devir ve elverişli dozda yapıldığında illetlere karşı hami bir kalkan vazifesi gördüğünü öne sürmektedir. Aşı olunmalı mı yoksa olunmamalı mı diye tereddüt eden kimselerin aşılarla ilgili bilmeleri gereken 3 nokta şu biçimdedir:

– Yan tesirlerinin olduğu tez edilen alüminyum hidroksit unsurunun aşıdaki tesirini sağlaması için düşük seviyede uygulanmaktadır. Kimseye ömrü boyunca uygulanan aşıların içinde mevcut olan alüminyum ölçüsü 4,25 mg’dır. Bu ölçü kimseye bir zarar vermemektedir. 

– Yerküre Sıhhat Örgütü’nün açıklamalarına nazaran, etil cıvanın vücuttaki tesirinin bir haftadan daha kısa olduğu ve buna bağlı olarak bir grup kronik marazların meydana gelmediği gözlemlenmiştir.

– Kızamık aşısının SSPE ve otizmle rastgele bir alaadele(adele(kas))ının bulunmadığı, Yerküre Sıhhat Örgütü tarafından da deklare edilmiştir.

AŞI YARARLI MI ZARARLI MI?

Aşının zararlı olup olmadığı konusunda başı karışık olan aileler, kulaktan dolma söylentilerle hareket ederek evlatlarına aşı yaptırmak istemeyebiliyor. Aşı reddinin görülmesiyle birlikte aileler hem kendi evlatlarını hem de etraflarındaki öteki kişileri tehlikeye atıyor. 

23 BİN AİLE AŞI YAPTIRMADI

Yapılan araştırmalara nazaran son yıllarda  Türkiye’de 23 bin aile evlatlarına aşı yaptırmadı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sıhhat Bakanlığı’nın 100 günlük aksiyon planında nokta verdiği ‘Yerli aşı üretimi‘nin arttırılmasının aşıya karşı ön yargının kırılacağı bekleniyor. İstinye Üniversitesi Medicalpark Gaziosmanpaşa Hastanesi’nden Çocuk Sıhhati ve Marazları Eksperi Dr. Gafur Doğdu, aşı reddiyle ilgili kendisine çok sorulan soruları ”Yasemin.com edi

törlerinden ‘Ebrar Albayrak’a açıkladı.

İşte detaylar…

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grip aşıları yararlı mı zararlı mı? Aşılar hakkında doğru bilinen yanlışlarBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin