Cilt nasıl sıkılaşır? Cilt sıkılaştıran doğal yöntemler


Kilo verirken cilt te oluşan sarkmaları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Yalnızca kilo verirken değil, ilerleyen yaşla da ...


Kilo verirken cilt te oluşan sarkmaları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Yalnızca kilo verirken değil, ilerleyen yaşla da bir arada oluşan tensarkmaları bir vade sonra başa çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Bu durumdan acilen kurtulmak tıpkı vakitte tüm tenproblemlerini ortadan kaldırmak istiyorsanız derlediğimiz cildi sıkılaştıran doğal usulleri inceleyebilirsiniz.

cilt sarkması; sistemsiz tenbakımı, kimyasal kozmetik eserler, ilerleyen yaş ya da çok makyaj sebebiyle meydana gelen bir meseledir.çağımızda estetik ameliyatlarla kesin tahlili yapılan tensarkmasını meskende de giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Elastik yapısını kaybeden cilt te görülen bu durum, vakit hengam beğenilmeyen bir görünüm oluşturabilir. Bilhassa zayıflayan şahıslarda görülen tensarkmasına en yeterli tahlil doğal esans yağlardır. Bu yağlar sayesinde kısa müddette cildinizin sıkılaştığını görebilir, birebir devranda daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Pekala ancak nasıl? Gelin birlikte tensıkılaştıran teknikleri öğrenelim…

PORTAKAL YAĞI

İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi sıkılaştıran ve gergin bir hal almasını sağlayan portakal yağı, nizamlı kullanıldığında tesirli olmaktadır. Bir kesim pamuğu ıslatın ve üzerine az ölçü portakal yağı damlatın. Bu pamukla cildinizi silin. 2 günde 1 nizamlı olarak uygulanabilir, şayet cildiniz hassas ise bu müddet haftada 1 sefer uygulanması bilirkişiler tarafından önerilir.

KANTARON YAĞI

cilt gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n süratli bir formda onarılmasını sağlayan kantaron yağı, yara ve yanık tedavilerinde çok tesirli olmaktadır. Parmağınıza bir damla kantaron yağı damlatıp, yüzünüze masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz. Haftada bir sefer tekrarladığınızda hengam içinde cildiniz sıkılaşır ve pürüzsüzleşir. Kızarıklık ve alerji üzere durumlarda yağ tasarrufuna son verilmelidir.

FINDIK YAĞI

cilt sıkılaştırıcı ve çatlakları önleyici tesirleri ile bilinen fındık yağı, parmak uçlarına az ölçüde alınarak cilde uygulanabilir. Nemlendirici ve sıkılaştırıcı tesirlerini devranla görebilirsiniz.

YOSUN YAĞI

Cildinize hafif bir şekilde peeling uygulayan yosun yağı, meyyit cilt nin atılmasını ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Yosun yağı cildi sıkılaştırma konusunda başarılı bitkisel bir yağ çeşididir. 3 damla parmak uçlarınıza alarak cildinize uygulayın. 2 saat sonra durulayın ve süreç ahir nemlendiricinizi sürün. Haftada 1 kez kullanmanız kafidir.

AVOKADO YAĞI

E vitamini bakımından varlıklı olan avokado yağı, su yahut sabit yağ ile seyreltildikten sonra cilde uygulanmalıdır. Islak pamuğun üzerine birkaç damla avokado yağı alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 sefer tertipli kullanırsanız tesirini kısa müddet içerisinde görebilirsiniz.

YASEMİN YAĞI

Hücre yenilenmesi ve sıkılaştırıcı tesirleri ile bilinen yasemin yağı, nemli bir pamuk yardımıyla cilde uygulanır. Bir pamuğa 5-6 damla damlatılır ve cilt te sıkılaşması istenen nahiyeye sürülür. 2 günde 1 kez uygulanan yasemin yağı ile daha sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz.

ÇİLEK YAĞI

Sıkılaştırıcı ve besleyici özellikleri ile gözenekler üzerinde epey tesirli bir yağdır. Çilek yağı cilde uygulanırken az ölçüde ıslatılmış pamuk yardımıyla uygulanmalıdır. Haftada 2 yada 3 sefer kullanılabilir.

SUSAM YAĞI

naturel antioksidanlar bulunduran ve yağ asitleri bakımından varlıklı olan susam y

ağı, cildin yaşlanmasının önüne makbul ve tengözelerini(gözelerini(hücrelerini))n daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Su ile seyrelterek cildinize masajla uygulayabilirsiniz. Haftada 1 defa kullanıldığında cildin daha sıkı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt nasıl sıkılaşır? Cilt sıkılaştıran doğal yöntemlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin