Evde ayak bakımı nasıl yapılır? Topuk nasırlarını gideren yöntemler…


Ayak bakımı her bayanın ihmal etmemesi gerekenler arasında mekan almaktadır. Bilhassa kış aylarında ayakkabının içerisinde saatlerce havasız ...


Ayak bakımı her bayanın ihmal etmemesi gerekenler arasında mekan almaktadır. Bilhassa kış aylarında ayakkabının içerisinde saatlerce havasız kalan ayaklarda vakitle çatlaklar, egzamalar vaya diğer öbür rahatsızlıklar görülebilir. Siz de ayaklarınızın her vakitli bakımlı kusursuz görünmesi için kesinlikle sistemli bakım kaide. Evet meskende ayak bakımı nasıl yapılır? Karşılığı haberimizde.

İnsanın gün uzunluğu fizikî bütün yükünü çekmesiyle yorulan, yıpranan ayaklarımız vücudumuzun en kıymetli organlarından bir adedidir. Ağır tempolu bir günün sonrasında küçük dokunuşlar ayaklarınızın daha hoş ve bakımlı olmasını sağlayacaktır. Sıklık merkezlerinde saatlerce beklemek ve yüklü ölçüde para ödemek bölgesine hazırladığımız adımları takip ederek harika bir ayak bakımı yapabilirsiniz. Üstelik konutta olmanın rahatlığıyla buluşunca hem vücudunuz hem de ayaklarınız dinlenecek. Evet bu ayak bakımı nasıl yapılır, meskende ayak bakımı yaparken nelere dikkat edilmeli? bütün detayları aşağıdaki metnimizde bulabilirsiniz.

MESKENDE ADIM ADIM AYAK BAKIMI(PEDİKÜR)

Öncelikle ayaklarınızdaki meyyit cilt leri pratik pratik temizlemek ve tırnaklarınıza zarar vermemek için ayaklarınızı sıcak suda bekleterek yumuşamasını sağlayın.

Ayaklarınız yumuşadıktan sonra suyun içerisine 1 adet aspirin atın ve 15 dakika ayaklarınıza masaj yapın. Bu adım ayaklarınızdaki ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Ayaklarınız yumuşadıktan sonra sudan çıkarıp havlu ile kurulayın ve tırnaklarınızı istediğiniz ölçüde kesin. Tırnaklarınızı kestikten sonra kenarındaki etleri cilt ye zarar vermeyecek formda pedikür maadele(adele(kas))a ile temizleyin.

Daha sonra tırnakta oluşan katikülleri gidermek için küçük tahta kesimleriyle itebilir ve bu süreci yaparken tahta kesiminizin üzerine katikül gicilt ci likit damlatabilirsiniz.

Son olarak topuklarınızı kese yada peeling tekniği ile yumuşatarak pedikür sürecini tamamlayabilirsiniz.

EVET,  AYAK BAKIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Topukta oluşan çatlakları mutlaka soymayın. Nemlendirici krem sürerek meyyit cilt leri kısa vadede giderebilirsiniz.

Haftada 1 kez ayaklarınıza peeling yapmaya ihtimam gösterin.

Pamuklu çoraplar kış aylarında ayaklarınızın yumuşamasını sağlayacaktır.,

trong>Tırnak etlerinizi kesmeyin. Açık yaralar oluşmasına neden olabilirsiniz.

Her duştan sonra ponza taşı yardımıyla topuklarınızda ki meyyit cilt leri temizlemelisiniz. Lakin meyyit cilt yi temizlerken sağlıklı olan cilt lerinizi yıpratmamaya dikkat etmelisiniz.

Yasemin


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde ayak bakımı nasıl yapılır? Topuk nasırlarını gideren yöntemler…Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin