Değişen güzellik trendlerine karşı medikal estetik yöntemleri

Cerrahi sürece gerek duyulmadan kısa müddette sonuç alınan medikal estetik tatbikler, değişen sıklık trendlerinin cazibe merkezi haline geldi. Bu ...


Cerrahi sürece gerek duyulmadan kısa müddette sonuç alınan medikal estetik tatbikler, değişen sıklık trendlerinin cazibe merkezi haline geldi. Bu kolaylerin belirlenmesinde ise yüzün aşikâr bir nahiyesine odaklanmak tarafına kişinin duygusal gereksinimlerine nazaran planlanan tertipli, bütüncül, küçük dokunuşlar öne çıkıyor. profesyoneller, tabip tarafından hastaların duygusal beklentilerinin yanlışsız halde anlaşılması gerektiğine dikkat çekerken, medikal estetikte yüzün duygusal kodları kavramı bu mevzuda kıymetli bir yol gösterici haline geliyor.

Değişen hoşluk algısı ve son trendlerle ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Dermatoloji Kompetanı Dr. Ayşegül Saltat, son periyotta öne çıkan dermal dolgu kolayleriyle ilgili yeni malumatlar verdi.

1. Çene ve çene hattı için çene hattı dolgusu

Çene hattı dolgusu; ön çenenin, art çene bucağındaki açının ve ikisini birbirine bağlayan hattın güzelleştirilmesiyle daha net ve keskin bir kontur sağlarken gıdı görünümü de azaltılabiliyor. Yaşa bağlı çene hattındaki sarkmaları ortadan kaldıran bu kolay ile yüzün alt ortamı belirginleştirilerek daha ince ve genç bir görünüm sağlanıyor.

Dermatoloji Eksperi Dr. Ayşegül Saltat, daha genç bir görünüm için çene ve çene hattının besbelli olmasının kıymetli olduğunu belirterek, “tümcül yaklaşımın en kıymetli modüllerinden biri çene hattıdır. Çene kemikleri kısa ve artta olan kimselerde yaşlanma belirtileri ve gıdı yeri fazlalıkları daha erken ve çok görülmektedir” diyor.

4. Orta yüz ve yanak için Hyaluronik Asit içeren volumetrik dermal dolgular

Çıkık elmacık kemikleri hoşluğunun vazgeçilmez bir kesimi olarak kabul ediliyor. Lakin yaşlandıkça yüzdeki kemikler ve yumuşak dokular hacim kaybettiği için elmacık kemikleri belirginliğini kaybedebiliyor ve ciltkalitesi bozuluyor; sarkma ve kırışıklıklar başlıyor.

Hyaluronik Asit içeren volumetrik dermal dolgular yüzün kaybettiği hacmi alanına koyarken daha ince dolgular ile de cilde kaybettiği nemi yine kazandırmak mümkün hale geliyor.

Dr. Saltat, “Elmacık dolgusu ile yüz yine hacim kazanıyor ve çizgiler ile kırışıklıklar pürüzsüzleşiyor. Bu kolay sonrasında orta yüz kesimi hacimlenerek hem elmacık kemikleri daha çıkık bir görünüm kazanır hem de yüzün alt kesimlerinde lifting tesiri oluşuyor” diyor.

5.

Dudak ortamına yapılan dolgu eği ile hem dudaklara hacim kazandırılıyor hem de dudak kenarı çizgileri yok edilebiliyor. Daha dolgun, simetrik ve sarih dudaklar ile pürüzsüz ve genç bir görünüm mümkün oluyor.

Dolgunun kalıcılığı hastanın yaşı, dudağının yapısı, kullanılan dolgu unsurunun kalitesi ve ölçüsüne bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Etiket: en çok kullanılan 5 medikal estetik pratiği, medikal estetik kolayler, dolgu kolayleri, dolgu süreçleri, dudak dolgusu, çene dolgusu, elmacık kemiği dolgusu

İLGİLİ HABERLER

Minik estetik dokunuşlar
Estetik yaptırmak için en hakikat yaşlar
Estetik dolguya dair bilinmesi gereken her şey
Neştersiz ho
luk sırları

en çok kullanılan 5 medikal estetik pratiği,medikal estetik kolayler,dolgu tatbikleri,dolgu süreçleri,dudak dolgusu,çene dolgusu,elmacık kemiği dolgusu

http://www.pudra.com/guzellik/estetik/en-cok-tercih-edilen-5-dolgu-uygulamasi-29097.htm

Pudra

sıhhatli yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri bahtiyar eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Değişen güzellik trendlerine karşı medikal estetik yöntemleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin