En çok kullanılan 5 medikal estetik uygulaması

Cerrahi sürece gerek duyulmadan kısa vadede sonuç alınan medikal estetik kolayler, değişen sıklık trendlerinin cazibe merkezi haline geldi. Bu ...


Cerrahi sürece gerek duyulmadan kısa vadede sonuç alınan medikal estetik kolayler, değişen sıklık trendlerinin cazibe merkezi haline geldi. Bu kolaylerin belirlenmesinde ise yüzün malûm bir ortamına odaklanmak tarafına kişinin duygusal gereksinimlerine nazaran planlanan tertipli, bütüncül, küçük dokunuşlar öne çıkıyor. profesyoneller, doktor tarafından hastaların duygusal beklentilerinin gerçek biçimde anlaşılması gerektiğine dikkat çekerken, medikal estetikte yüzün duygusal kodları kavramı bu mevzuda değerli bir yol gösterici haline geliyor.

Değişen sıklık algısı ve son trendlerle ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Dermatoloji Eksperi Dr. Ayşegül Saltat, son devirde öne çıkan dermal dolgu kolayleriyle ilgili yeni malumatlar verdi.

1. Çene ve çene hattı için çene hattı dolgusu

Çene hattı dolgusu; ön çenenin, art çene bucağındaki açının ve ikisini birbirine bağlayan hattın güzelleştirilmesiyle daha net ve keskin bir kontur sağlarken gıdı görünümü de azaltılabiliyor. Yaşa bağlı çene hattındaki sarkmaları ortadan kaldıran bu kolay ile yüzün alt nahiyesi belirginleştirilerek daha ince ve genç bir görünüm sağlanıyor.

Dermatoloji Kompetanı Dr. Ayşegül Saltat, daha genç bir görünüm için çene ve çene hattının besbelli olmasının değerli olduğunu belirterek, “tümcül yaklaşımın en değerli kesimlerinden biri çene hattıdır. Çene kemikleri kısa ve arkada olan kimselerde yaşlanma belirtileri ve gıdı nahiyesi fazlalıkları daha erken ve çok görülmektedir” diyor.

2. Göz muhiti için göz altı dolgu kolayleri ve şakak dolgusu

Kronolojik yaşlanma ve fotoyaşlanmanın en çok görüldüğü ve yüzdeki mimiklerden en çok etkilenen kesimlerin başında göz ve göz muhiti geliyor. Hyaluronik Asit içeren yüz dolguları ile şakaklara dolgunluk vermenin ve bilhassa göz altındaki çukur görünümlü halkaları velev tezat üzere görünse de tornaturel çiçek Doğal çiçek balııııarı kamufle etmenin mümkün olduğunu belirten Dr. Ayşegül Saltat, gözaltı dolgu pratiği ile bu yerdeki damar yapısının daha az dikkat çektiğini, kıvamı uygunlaşan ve nemi artan cildin daha aydınlık göründüğünü söylüyor. Şakak dolgusu ise ifadeyi hiçbir biçimde bozmaksızın kaşın ve gözün dışını yukarı çekiyor.

3. Burun için botoks kolayleri

Dr. Ayşegül Saltat, “10 dakikalık bir kolayle yüzün tam ortasında olan ve en çok dikkat çeken burun ortamındaki kusurları gidermek ya da azaltmak mümkün. Bu sayede ameliyat istemeyen, karar veremeyen İnsanler ya da devir kazanmak isteyen genç hastalar daha şık bir burna sahip olabiliyorlar” diyor.

4. Orta yüz ve yanak için Hyaluronik Asit içeren volumetrik dermal dolgular

Çıkık elmacık kemikleri sıklığının vazgeçilmez bir kesimi olarak kabul ediliyor. ancak yaşlandıkça yüzdeki kemikler ve yumuşak dokular hacim kaybettiği için elmacık kemikleri belirginliğini kaybedebiliyor ve ciltkalitesi bozuluyor; sarkma ve kırışıklıklar başlıyor.

Hyaluronik Asit içeren volumetrik dermal dolgular yüzün kaybettiği hacmi alanına koyarken daha ince dolgular ile de cilde kaybettiği nemi tekrar kazandırmak mümkün hale geliyor.

Dr. Saltat, “Elmacık dolgusu ile yüz yine hacim kazanıyor ve çizgiler ile kırışıklıklar pürüzsüzleşiyor. Bu kolay sonrasında orta yüz kesimi hacimlenerek hem elmacık kemikleri daha çıkık bir görünüm kazanır hem de yüzün alt nahiyelerinde lifting tesiri oluşuyor” diyor.

5. Dudaklar için dolgu ilavaleri

Dolgun, orantılı ve konturu besbelli olan dudaklar da yüz estetiğinin kıymetli bir kesimi. Doğuştan ya da devirle dudak istenenden daha hacimsiz, orantısız yahut bilinmeyen hale gelebiliyor. Dudakları alttan destekleyen çene kemikleri küçülürken yerçekimi tesiriyle üst dudak içe kıvrılıyor, inceliyor ve düzleşiyor. Etrafında oluşan çizgilerle birlikte bu değişimler daha yaşlı bir manzaraya neden oluyor.

Dudak kesimine yapılan dolgu eği ile hem dudaklara hacim kazandırılıyor hem de dudak kenarı çizgileri yok edilebiliyor. Daha dolgun, simetrik ve sarih dudaklar ile pürüzsüz ve genç bir görünüm mümkün oluyor.

Dolgunun kalıcılığı hastanın yaşı, dudağının yapısı, kullanılan dolgu hususunun kalitesi ve ölçüsüne bağlı ol

arak değişiklik gösteriyor.

en çok kullanılan 5 medikal estetik pratiği,medikal estetik kolayler,dolgu tatbikleri,dolgu süreçleri,dudak dolgusu,çene dolgusu,elmacık kemiği dolgusu

http://www.pudra.com/guzellik/estetik/en-cok-kullanilan-5-medikal-estetik-uygulamasi-29097.htm

Pudra

sıhhatli yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri memnun eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En çok kullanılan 5 medikal estetik uygulamasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin