Evde doğal yolla yapılan mucize diş beyazlatma kürü…


Son yıllarda diş tabiplerine artan taleplerin başında diş beyazlatma gelir. Sıhhatsiz beslenmenin yanı sıra genetiksel durumlardan da asıllı ...


Evde doğal yolla yapılan mucize diş beyazlatma kürü…

Son yıllarda diş tabiplerine artan taleplerin başında diş beyazlatma gelir. Sıhhatsiz beslenmenin yanı sıra genetiksel durumlardan da asıllı yaşanan diş rengindeki deformasyon estetiksel gülüşleri bozar. Ama estetiksel olarak değer verilen diş beyazlatma usulü gelişen teknolojiyle de acısız hale geldi. Sizler için diş beyazlatmaya dair merak edilenleri araştırdık. Pekala beyaz dişler için teklifler nelerdir? Meskende doğal yolla yapılan diş beyazlatma kürü…

sıhhatli beslenmek vücut için ne kadar kıymetliyse ağız ve diş bakım da diş sıhhati için o kadar değerlidir. Kimi besinler dişlerin yüzeyindeki rengin solmasına neden olur. Doğar doğmaz beyaz bir yapıya sahip olan dişler devirle bu besinlerden dolayı deforme yaşar. Bu deformasyon hem estetiksel hem de sıhhat açısından kimi problemlere yer hazırlar. Diş taşını temizleme ve diş beyazlatma süreçleri ekseriyetle karıştırılır. Diş taşı umumiyetle dişlerin art ya da iç yüzeyinde oluşan kalın bir tabakadır. Bu temizlendiğinde dişlerin asıl olan yüzeyi ortaya çıkar. Lakin dişleri beyazlatma isteği ise renginde olan değişimden kaynaklanır. Külliyen estetikseldir. Günümüz teknolojisi bu bakımdan epey ileri bir seviyededir. jell ve lazer tedaviyle ağrısız uygulanan metodun yanı sıra farklı seçeneklerde mevcuttur. Dişin asıl rengi daha bebekken bile zarar(zarar(hasar))a uğrar. Alınan ilaçlar da dişlerin renginde bozulma oluşturur.

Yasemin.com muhabiri Müge Çakmak, sizler için diş beyazlatmaya dair merak edilen her şeyi ı Medipol Mega Üniversite Hastanesi Diş iyileştirmesi Kısmı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş’a sordu. Gümüştaş, halk arasında beyazlatmanın diş kaybına neden olabileceğine dair yanlış kimi duyumlar olduğunu belirterek, günümüz teknolojisiyle pratik pratik yapılabileceğini vurguluyor.

BEYAZ DİŞLER İÇİN TEKLIFLER NELERDİR?

Düzenli  fırçalama sürecinden sonra diş ipini kullanarak diş aralarını temizlemek diş sıhhatinde tamamlayıcı bir durumdur.

Kalsiyum ve potasyum bakımından güçlü olan besinleri tüketmek yalnızca kemik sıhhatini değil diş sıhhatini da korur.

Sert yiyecekler tüketerek diş köküne zarar verilmemesi gerekir. Tıpkı devranda bu besinler diş etlerinin de enfeksiyon kapmasına neden olabilir.

Muz ve çilek üzere besinler doğal diş fırçalama sağlar. Ağız içerisindeki bakteri sayısını azaltarak önemli illetlerin oluşmasını önlerler.

Yapılan araştırmalarda şekersiz sakızların diş sıhhatini olumlu etkilediği ortaya çıkarılmıştır.

– Bitki çayları tüketerek de hem diş sıhhatini korumuş olursunuz hem de dişlerin uzun vade beyaz kalmasını sağlarsınız. Yapılan araştırmalarda mahsusen adaçayı dişlerde plak oluşumunu önlediği ortaya çıkarılmıştır.

Hane prodüksiyonu içecekler daha ziyade tüketilmelidir. Asitli içecekler diş minesinin sararmasına neden olur.

Ayda bir diş doktoruna görünerek diş röntgeni çektirilmeli sinsi sinsi ilerleyen illetler böylelikle takip edilir.

Haddinden fazla sıcak ve soğuk içecekler dişlerin çatlamasına neden olabilir.

En kıymetli unsur ise evlat yaşta bunların alışkanlık haline getirilmesi ergenlik devrinde aniden gelişen vücut hikayelerine karşı tedbir alınır. Aksi hale çarpık dişler bu devirdeki bakımsızlıktan ötürü artar.

HANEDE DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR? 

– 1 yemek kaşığı Yabani Zahter (kekik) ve bir çay bardağı suyu bir cezvede kaynatınız. formülı süzdükten sonra diş fırçasını batırıp günde üç sefer dişle

rinizi fırçalayınız.

– En tesirli formül ise hakiki saf sızma zeytinyagi, karbonat ve limon kürüdür, bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık karbonat, bir kaşık limon suyunu karıştırınız. püre kıvamına gelen karışımla dişlerinizi günde iki defa fırçalayınız.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde doğal yolla yapılan mucize diş beyazlatma kürü…Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin