Diş ağrısına doğal çözüm önerileri

Hayatınızı alt üst eden diş ağrılarınız için diş doktoruna gidinceye kadar ağrınızı hafifletecek birtakım sistemler var. Bu prosedürler sayesinde ...


Diş ağrısına doğal çözüm önerileri

Hayatınızı alt üst eden diş ağrılarınız için diş doktoruna gidinceye kadar ağrınızı hafifletecek birtakım sistemler var. Bu prosedürler sayesinde ağrıyı denetim altına alarak mümkün tesirleri ortadan kaldırmak mümkün üzere görünüyor.

Kulaktan dolma haberlerden uzak durun

Diş ağrılarının; 20 yaş diş ağrıları, diş sonundan kaynaklanan ağrılar, diş ve diş eti iltihabı ağrıları, eklem ağrıları üzere pek çok nedene bağlı olduğunu söyleyen Hospitadent Diş Hastanesi Idare Konseyi Üyesi Diş Doktoru Recep Eşkar, “Öncelikle diş ağrısının neden kaynaklandığı tespit edilmeli ve buna tutarlı bir tedavi uygulanmalıdır. Birçok kişi diş ağrısı sırasında ağrıyı hafifletmek ismine kulaktan dolma haberlerle hareket ediyor ve dişe aspirin, kolonya, alkol yerleştiriyor. Bunlar katiyen hakikat değildir. Diş ağrısı tespiti ve tedavisinin yalnızca diş doktoru tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Lakin diş doktoruna gidinceye kadar ağrıyı hafifletmek için birtakım tahlil teklifleri de bulunmaktadır.” diye konuştu.

Diş aklığı epey kıymetli

Hospitadent Diş Hastanesi Idare Şurası Üyesi Diş Doktoru Recep Eşkar, diş ağrısı sırasında ağrıyı hafifletmede uygulanabilecek doğal tahlilleri şöyle sıraladı.

– Diş fırçalamak çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Dişlerin diş ipi ile temizlenmesi ve fırçalama ağrının azalmasına neden olur.

– Sirkeli su ve tuzlu su gargarası diş ağrılarını kısmen uyuşturur. Dişi bakterilerden temizler ve şişlikleri azaltır. Diş eti ve açık diş çürüklerine dezenfektan tesiri vardır.

– Diş doktorunuzun teklifiyle ve tasarruf kaidelerine uyarak ağrı kesici almanız ağrınızı sınırlı bir vade için geçirecektir.

– Dişe katiyetle aspirin, kolonya, alkol konulmamalı bunların bölgesine karanfil yağı tercih edilmelidir. Karanfil yağı yahut kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına yeterli gelen karanfil yağı anestezik ve mikrop karşıtı özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir husus içerir. Bakteri öldürmeye yarayan bu husus diş macunlarında da vardır. Kuru karanfil ağrıyan nahiyeye konup bekletilirse o nahiyeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır. Başkaca antibakteriyel özelliğinden ötürü çürük dişin etrafındaki zararlı bakterilere tesir eder.

– Buz pratiği; ağrıyan diş kesimine soğuk kompres pratiği ya da soğuk su ile ağzı çalkalama muvakkat olarak ağrıyı hafifletebilir. Bu durumun tam zıddı olarak ağrıyan diş nahiyesine sıcak kompres pratiği ya da sıcak su ile ağzı çalkalama süreksiz olarak ağrıyı hafifletebilir.

– Gece diş ağrısı oluşmuşsa, yatar durumda olmak ağrıyı artıracağından yastık yükseltilebilir.

Kadinvekadin

http

://www.kadinvekadin.net/dis-agrisina-dogal-cozum-onerileri.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Diş,Ağrı,Ağrıları,Diş sancısı,Diş Tabibi,Karanfil


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diş ağrısına doğal çözüm önerileriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin