Kas yırtılması neden olur? Kas yırtılmasının belirtileri nelerdir? Kas yırtılmasının tedavisi var mıdır?


Ekseriyetle sporcuların yaşadığı adele(adele(kas)) yırtılmasının nasıl olduğunu biliyor musunuz? Önemli bir sıhhat sistemi olan adele(adele ...


Kas yırtılması neden olur? Kas yırtılmasının belirtileri nelerdir? Kas yırtılmasının tedavisi var mıdır?

Ekseriyetle sporcuların yaşadığı adele(adele(kas)) yırtılmasının nasıl olduğunu biliyor musunuz? Önemli bir sıhhat sistemi olan adele(adele(kas)) yırtılması hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Evet adele(adele(kas)) yırtılması neden olur? adele(kas) yırtılmasının belirtileri nelerdir? adele(kas) yırtılmasının tedavisi var mıdır? Haberin detayında adele(adele(kas)) sistemi ve yırtılmasına dair her şeyi bulabilirsiniz.

Hareket sisteminin temeli olan adele(adele(kas)), iki formda çalışır. Bir kısmı had sistemiyle çalışırken bir kısmı otomatik halde çalışır. Tıpkı vakte vücudun umumunda üç çeşit adele(adele(kas)) bulunur. çizgili, düz ve kalppp adele(adele(kas))ıdır. Düz adele(adele(kas))lar otomatik yani; bağırsak, mide, atardamar ve toplardamardır.

Buradaki adele(adele(kas))lar vücudun sistemine nazaran otomatik hareket eder. kalpp adele(adele(kas))ı da tıpkı diz adele(adele(kas))lar üzere denetim dışında gerçekleşir. Gelgelelim çizgili adele(adele(kas))lar, fosfat unsuruyla zorlenir.

Had sistemi ve komutlarla hareket eder. El, kol, bacak, parmak, ayak, boyun ve bel üzere vücudun hareketleri bu adele(adele(kas))larla yapılır. Daima hareket halinde olan bu kısımlar sebebiyle bu adele(adele(kas))ların zarar(zarar(hasar)) alma mümkünlüğü yüzde 100’dür. Bu yüzden münhasıran vücut hareketleri yapan şahıslarda adele(adele(kas)) yırtılmaları meydana gelebilir. lifli bir yapısı olan çizgili adele(adele(kas))lar dimağdan ayak parmaklarına kadar tüm vücudumuzu sarmaktadır.

Ölçüsüz zorlanma ile zedelenme ya da yırtılma üzere sıhhat meseleleri yaşanabilir. Çok kanallı bir yapısı olan adele(adele(kas))lar bu sıhhat meselelerini yaşasa bile acilen düzgünleşir. Lakin bunun için ek kalsiyum ve fosfat unsurlarına muhtaçlık duyar.

adele(kas) YIRTILMASI sebep OLUR?

Halk arasında umumiyetle adele(adele(kas)) çekilmesi olarak bilinir. Umumiyetle sporcuların yanı; voleybol, basketbol, yüzme,cilt is, hentbol ve halterle uğraşanlar yaşar. ancak bunun dışında ağır bir yük kaldırma işinde çalışanların yaşayabileceği bir sıhhat problemidir. adele(kas) yırtılmasındaki temel durum adele(adele(kas))ların yeteri kadar ısınmadan ani hareket ya da yük altında kalmasıyla ortaya çıkar. Zira soğuk adele(adele(kas)), sıcak adele(adele(kas))a orantıyla daha çokça zarar(zarar(hasar)) alır. Eksperler bu yüzden ısınma hareketi yapmadan spora başlanılmasını tavsiye etmez. ilk olarak adele(adele(kas)) hafif bir gerilme yaşar. Bu zedelenmesine neden olur. Daha sonra zorlandıkça lifler zarar(zarar(hasar)) alır. Son olarak adele(adele(kas)) büsbütün yırtılır.

adele(kas) YIRTILMASININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Motor hareketleri sırasında ağrı ve sızı yaşanır.

– adele(kas) bütünlüğünde yaşanan bozulma sebebiyle şişme ortaya çıkar.

– Sık sık kramp girmesi.

– Dokular arasında boşluk 

– Hareketlerde yavaşlama ve ağrı üzere belirtilerle kendini gösterir.

adele(kas) YIRTILMASININ TEDAVİSİ VAR MIDIR?

Yaşanılan belirtiler sonrası çabucak bir mütehassısa başvurmakta yarar var. Bilhassa morarma ve şişlik üzere durumlarda meskende müdahale edilmemeli. Uzun bir tedavi süreci olan adele(adele(kas)) yırtılmasında kalsiyum ve fosfor alımının artırılması gerekir. zarar(hasar) alan adele(adele(kas)) nahiyesi daima sıcak ve hareketsiz tutulmalı. İlaç ve fiziki tedaviyle düzgünleşir. Lakin her hastalık üzere geç müdahale edildiğinde önemli zarar(zarar(hasar))lara neden olabilir. Bu yüzden erken müdahale koşul.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Kas yırtılması neden olur? Kas yırtılmasının belirtileri nelerdir? Kas yırtılmasının tedavisi var mıdır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin