GojiBerry (Kurt üzümü) faydaları nelerdir? GojiBerry hangi hastalıklara iyi gelir?


Uzak şark lezzetlerinden biri olan goji berry, kilo vermede epey tesirli bir besindir. Bunun yanı sıra insan sıhhatine da inanılmaz yararı ...


GojiBerry (Kurt üzümü) faydaları nelerdir? GojiBerry hangi hastalıklara iyi gelir?

Uzak şark lezzetlerinden biri olan goji berry, kilo vermede epey tesirli bir besindir. Bunun yanı sıra insan sıhhatine da inanılmaz yararı vardır. Kurutulup çayı yapılarak tüketilen goji berry hakkında merak edilen her şeyi sizler için araştırdık. Pekala goji Berry (Kurt üzümü) yararları nelerdir? Goji Berry hangi illetlere âlâ gelir? Haberin detayında goji berrye dair her şeyi bulabilirsiniz.

Çin’de bulunan bir meyve olan goji berry ya da wolfberrye kurt üzümü denir. Yüzyıllardır Çin, Kore ve Japonya’da klasik tıpta doğal ilaç olarak kullanılır. Latince ismi lycii fructus olan goji berry, son 10 yıldır tasarrufu tüm yerküreye yayılmıştır. Ekşi bir tadı olan goji berry, vişneye benzetilir. Suyu sıkılarak içildiği üzere, çiğ ya da kurutularak da tüketilebilir. çağımızda sıklıkla çayı yapılır. Arama motorunda zayıflamak için aratılan goji berry, yapılan araştırmalarla yararları kanıtlanmış besinler arasında bölge alır. Yüksek antioksidan içeren goji berry, hücre yenilemede tesirli olduğundan yaşlanmayı geciktirir. Tıpkı hengamda hudut gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yatıştırarak ruhsal illetlere yarar sağlar. En az 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan goji berry, kalpppten kısırlığa kadar birçok hastalığa  yarar sağlar. Harika meyve olarak bilinen goji berry güçlü bir kan yapıcıdır.

GOJİ BERRY (KURU ÜZÜMÜN) YARARLARI NELERDİR? 

– Yüksek ölçüde A vitamini içeren goji berry, bilhassa göz hastalıklarına yarar sağlar. İleri yaşlarda daha sık görülme ihtimali olan katarak marazını engellemek için bilirkişiler gıji berry tüketimini önerir.

çağımızda de artış gösteren diyabet illeti içinde mucize bir besin olan goji berry, kandaki insilün direncini düşürür.

Yağ yakımını hızlandıran goji berry böylelikle kilo vermede de tesirlidir. Süratle ve sağlıklı bir halde kilo vermek isteyenler için ülkü bir besin olan goji berry, bölgesel zayıflama için tüketilebilir. sinndirimmi kolaylaştıran goji berry, bağırsak florasını da korur. idrar yapamamak ( Kabızlık ) rahatsızlığının önüne makbul.

İçeriğinde portakaldan daha çokça C vitamini içeren goji berry, bağışıklık sistemini zorlendirir. Illetlere karşı vücut direncini artıran goji berry, münhasıran kış aylarında tüketilerek üstcilt effüs yolları illetlerini önlemede tesirlidir. Lakin mütehassıslar goji berry tüketiminden sonra bol bol su içilmesini tavsiye ediyor.

Doğurganlık nispetini artırır. Rahim duvarını kuvvetlendirir. Kısırlık tedavisinde tesirli olan goji berry, birebir devirde vücudun kuvvet nispetini da artırır.

GOJİ BERRYNİN YAN TESIRLERI VAR MIDIR?

Kronik ilaç alan İnsanlerin uzak durması gereken bir meyvedir. Çok çok fazlası yüksek tansiyon illetine neden olabilir. Bu yüzden mütehassıslar goji berrry üzere besinler tüketmeden kan testi yapılması tavsiye edilir. Polen alerjisi

olan şahısların de bu üslup besinler tüketilmesi önerilmez. Tıpkı devranda likopene yani besinlere al olma özelliğini veren unsura karşı alerjisi olanların da tüketmesi sakıncalıdır.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GojiBerry (Kurt üzümü) faydaları nelerdir? GojiBerry hangi hastalıklara iyi gelir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin