Biberiye (Kuş dili otunun) faydalar ı nelerdir? Biberiye (Kuş dili otunun) İle y yağı ne işe yarıyor?


Kuş lisanı otunun ne olduğunu biliyor musunuz? Çoğumuz biberiye diye bildiğimiz otun sair ismi kuş lisanı otudur. İnce ve uzun bir yapısı ...


Kuş lisanı otunun ne olduğunu biliyor musunuz? Çoğumuz biberiye diye bildiğimiz otun sair ismi kuş lisanı otudur. İnce ve uzun bir yapısı olduğundan kuş lisanına benzetilen otun insan sıhhatine inanılmaz yararları var. Özellikler artan sıcaklıkla böcek ve sinek ısırmalarına mukabilde inanılmaz yararı olan bu ota dair merak edilenleri sizler için araştırdık. Evet Biberiye (Kuş lisanı otunun) yararları nelerdir? Biberiye (Kuş lisanı otunun) yağı ne işe yarıyor?Haberin detayında bulabilirsiniz…

Doğal çiçek balıılıbabagiller bitkisine ilişkin olan biberiye otu bir gayrı ismiyle kuş lisanı otu ince yapraklı yeşil daha sonra suladıkça çiçek açar. Mor çiçek açan bu bitkinin içerisindeki yağı, yaraları süratle güzelleştirmeye yaradığından alternatif tıpta kullanılır. Tıpkı hengamda kuş lisanı otu, mahsusen böcek ve sivrisinek ısırıklarına ve haşeralara birebir yarar sağlar. Kozmetik endüstride kullanılan otun ispirtosu ve kolonyası yapılır. cilt yüzeyindeki deformasyonlara da yarar sağlayan biberiye otunun çayı ise hazım sistemine uygun gelir. Ayrıyeten biberiye otu kimi yörelerde kurutularak al eti marine etmede kullanılır. Gelgelelim biberiye yağında yüksek esans bulunduğundan kronik marazı olanların bir bilirkişiye başvurmasında yarar var.

BİBERİYE (KUŞ LISANI OTUNUN) YARARLARI NELERDİR? BİBERİYE (KUŞ LISANI OTUNUN) YAĞI NE İŞE YARIYOR?

Kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n ve sıvılaşmasını artırarak dolaşımı hızlandırdığından cildin dermis tabaadele(adele(kas))ının deforme olmasını önler. Oluşma ihtimali olan sivilce ve aknelerin üzerine bir çayy adele(kas)ıgı biberiye sürerek oluşumu önleyebilirsiniz.

–  Cildin yanı sıra saç köklerini de kuvvetlendiren biberiye yağını saç cilt sine masaj yaparak kullanabilirsiniz. Birebir devranda bu yağ saçların beyazlaşmasını da pürüzler.

Kronik baş ağrısı yaşayanlar içinde doğal tahlil olan biberiye yağı ile yarım saatlik bir masa yaparak ağrınızı azaltabilirsiniz. Bunun yanı sıra bayılma esnasında ya da mide bulantısı üzere durumlarda da koklatılarak bu rahatsızlıkların yaşanma riski azaltılır.

Yapılan araştırmalarda biberiyenin kokusunun hafızayı zorlendirdiği oraya çıkarılmıştır. İçerdiği çözücü hususlar sinirsel zarar(zarar(hasar))ları azaltarak dimağın hafıza gücünü artırır. Birtakım bitkisel eksperler bu yağı konutunuzun koltuklarına ya da kıyafetlerinize birer damla damlatarak gün uzunluğu yorgunluğu ve unutkanlığı azaltabileceğini vurguluyor. Münhasıran gerilimli bir ortamda çalışanların biberiye yağını bileklerine ya da boyun kısımlarına sürerek rahatlayabilirler.

mide ortamına biberiye yağı ile yapacağınız masajla hem kalori yakabilir hem de kabızlığı önleyebilirsiniz. Bu yağı spor ve sağlıklı beslenme ile sistemli kullanıldığında kısa müddette yüksek orantıda kalori yakabilirsiniz. gün boyu bir kaşık hakiki saf sızma zeytinyagi tüketip akabinde biberiye yağın ile alt karın kesime masaj yaparak da idrar yapamamak ( idrar yapamamak ( Kabızlık ) )tan kurtulabilirsiniz.

Cildin alt cilt si olduğu kadar üst cilt sinde de tesirli olan biberiye yağını duş sonrası selülitlerin olduğu nahiyeye sürerek deforme olmuş ortamlardan kurtulabilirsiniz.

BİBERİYE YAĞI NASIL HAZIRLANIR?

Taze biberiye bitkisinden 6 kolu soğuk su ile düzgünce yıkayınız. Bir tavaya birer kaşık sırayla  zeytin, jojoba yağı ve tatlı badem yağlarını ekleyiniz. Daha sonra yıkadığınız biberiyeleri bu yağa atarak karıştırınız. 10 dakika sonra bir süzgeç kaşıkla biberiye bitkilerini tavadan alınız. Kalan yağı küçük bir cam kutuya boşaltarak kullanabilirsiniz.

BİBERİYE ÇAYI NE İŞE YARAR?

karın illetlerinden en yaygın olan gastriti önler.

Hudut sistemindeki hücreleri yenileyerek zihinsel ve ruhsal illetlerin önüne makbul. Hafızayı zorlendirir.

Üstcilt effüs yolu hastalıklarına neden olan enfeksiyonu maniler.

Vücudun direncini artırarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Kan basıncını dengeleyerek damar tıkanıklığının önüne makbul.

Muaf radikalleri ve toksinleri vücuttan atar.

Tonik olarak kullanılabilir. Cildin temizlenmesini sağlar.

Vücudun yağ yakımını hızlandırır.

R

11; Vücuttaki iltihaplı hücreleri atarak adele(adele(kas)) ve eklem sistemini rahatlatır.

Ağız içi yaralara güzel gelir. Diş yapısını zorlendirir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biberiye (Kuş dili otunun) faydalar ı nelerdir? Biberiye (Kuş dili otunun) İle y yağı ne işe yarıyor?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin