Makyaj çıkarırken cildinizi gençleştirecek 5 adım

Makyaj yapmak kadar onu temizlemek de epeyce meziyet isteyen bir iş. Münhasıran yaptığınız makyajdan kusursuz sonuçlar yakalamak istiyorsanız ...


Makyaj çıkarırken cildinizi gençleştirecek 5 adım

Makyaj yapmak kadar onu temizlemek de epeyce meziyet isteyen bir iş. Münhasıran yaptığınız makyajdan kusursuz sonuçlar yakalamak istiyorsanız, cildinize ihtimamlı davranmalı ve doğal sıhhatini müdafaaya devam etmelisiniz. Bu noktada, makyaj çıkarma rutininin ciddiye alınması gereken bir süreç olduğunu hatırlatarak, sizin için hazırladığımız 5 pratik sistemi izlemeniz ehliyetli.

Adım 1: Makyajı Çıkarmadan evvel

Makyaj aklığı sürecinin birinci adımında cildinize münasip bir temizleme jeli almanız gerekiyor. Yağlı bir cildiniz varsa, yağsız eserler seçmeli, kuru bir cilde sahipseniz, nemlendirici tesiri olan eserleri tercih etmelisiniz. Gözleriniz için de farklı bir temizleyici almakta yarar var. Saçınızı saç bandı ya da toka yardımıyla arkaya yanlışsız toplamanız rahat bir temizleme sağlayacaktır. Cildinizi hususî bir ıslak mendil ile evvelce temizleyerek daha da yeterli sonuç alacağınızı unutmayın.

Adım 2: Makyajın gözlerden çıkarılması

Su geçirmez kozmetik eserlerini kullanıyorsanız yağ bazlı temizleyicileri tercih etmelisiniz. Makyaj temizleme pamuğunuzu temizleme eseriyle düzgünce nemlendirin ve gözünüzün üzerine pamukla basınç uygulayın. 10-20 saniye beklettikten sonra pedi gözün üzerinde hafifçe ovalamadan hareket ettirin . Göz etrafınızın hassas olduğunu unutmayın ve pedi ileri geri hareket ettirmeyin. İç taraftan dış tarafa sahih hareketlerle yavaşça göz kapağınızı temizleyin. Sonra pamuğun berrak olan tarafını çevirerek kirpiklere akıllıca aşağı çekerek temizlemeye devam edin.

Adım 3: Makyajın dudaktan çıkarılması

Dudaklarınıza yaptığınız kalıcı bir makyajı çıkarmak için satılan temizleme materyallerinden alabileceğiniz üzere vazelinden de yardım alabilirsiniz. Vazelini dudaklarınıza sürüp 5 dakika kadar bekletin ve makyaj temizleme pamuğu yardımı ile silin. Çok ziyade ovalamadan pratiklıkla uygulayacağınız bu prosedür sayesinde rujunuzu yüzünüze yaymamış ve dudaklarınıza zarar vermeden çıkarmış olursunuz.

Adım 4: Makyajın yüzünüzden çıkarılması

Cildinizde cilt nlemesine bir paklık sgöz yaşı dökmek (ağlamak) ve gözeneklerin içerisine hapsolmuş makyaj kalıntılarından kurtulmak istiyorsanız, cilttipinize mütenasip toniklerden faydalanabilirsiniz. Bu süreç için gül suyu da nispeten münasip bir eserdir. Makyaj temizleme pamuğunu aldığınız tonikle nemlendirdikten sonra yüzünüzü ve boynunuzu dairesel hareketler uygulayarak temizlemeye başlayın. Çene altınızı ve saç çizgisini de temizlemeyi ihmal etmeyin. Yüzünüzü bol suyla yıkadıktan sonra saf bir havluyla ya da kağıt havlu yardımıyla cildinizi kurulayın.

Adım 5: Çıkardıktan sonra

Gelelim makyaj temizleme sürecinin son kısmına. Cildinizi bütün makyaj kalıntılarından ve kirden arındırdıktan sonra cilttipinize münâsib bir nemlendiriciden fındık büyüklüğü kadar alın. Yüzünüze dağıttığınız kremi hafifçe masaj yaparak yayın. Bu sayede cildinizin elastikiyetini ve kan akışını artırarak daha canlı bir görünüm kazanısınız.

Gizem Bozdağ

Kadinvekadin

http://www.kadinvek

adin.net/makyaj-cikarirken-cildinizi-genclestirecek-5-adim.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Makyaj,Temizleme,Temiz,Göz,Adım


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyaj çıkarırken cildinizi gençleştirecek 5 adımBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin