15 günde 10 kilo verdiren Peynir diyeti! Hangi peyniri nasıl yemek zayıflatır? Süzme peynir ve salata ile şok diyet


sıhhatli ve doğal yollarla kilo vermeyi destekleyen peynir diyeti ile fazlalık kilolarınızla sizde vedalaşabilirsiniz. Pekala peynir yemek ...


15 günde 10 kilo verdiren Peynir diyeti! Hangi peyniri nasıl yemek zayıflatır? Süzme peynir ve salata ile şok diyet

sıhhatli ve doğal yollarla kilo vermeyi destekleyen peynir diyeti ile fazlalık kilolarınızla sizde vedalaşabilirsiniz. Pekala peynir yemek sahiden kilo vermeyi pratiklaştırıyor mu? Peynir yiyerek nasıl zayıflanır? Peynir diyeti nedir ve nasıl yapılır? Süzme peynir ve salata ile şok diyet nasıl yapılır? Diyette peynir tüketiminde nelere dikkat edilmeli? İşte peynir tüketimi ile zayıflama yolu…

Olağan hayatta peynir yemeyi sevmeyenleri bile özendirecek bu diyet önerisi ile hem sağlıklı beslenecek hem de pratik yoldan kilo vermiş olacaksınız. Çeşit çeşit zenginliğiyle kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı haline gelen peynir, vücudumuz açısından çok önemli bir protein aslıdır. Ağız ve diş sıhhati konusunda küçüklüğümüzden beri yenmesi önerilen peyniri yanlışsız ve münâsib ölçülerde tüketerek doğal yollarla kilo vermek mümkün! Peynir yiyerek nasıl kilo verebilirim ki diyorsanız, diyetinizde peynir yüklü bir beslenme ile zayıflamanın yollarına gelin bir arada bakalım. Kilo verdiren peynir diyeti nasıl yapılır? Yalnızca peynir yemek zayıflatır mı? Peynir çeşitleri kaç kalori? sıhhatli peynir diyeti listesi…

DİYET ederKEN PEYNİR NASIL YENMELİ? DİYETTE PEYNİR SEÇİMİ

Çeşit fark etmeksizin kahvaltıda her çeşidini yiyebileceğiniz peyniri velev tek başına velev omlet biçiminde tüketebilirsiniz. Şayet kahvaltıda ekmek yiyecekseniz iki dilimi aşmamaya dikkat etmelisiniz. Çay ya da kahve tüketiminde de şeker kullanmamaya itina göstermelisiniz. kuvvetlü bir kahvaltı sonrasında öğlene gerçek karnınızda açlık hissetmeye başlarsanız ekmeksiz bir halde ağzınıza peynir atarak iştahınızı yatıştırabilirsiniz.

Öğlen menüsü için ızgara yahut fırında pişirilmiş kaşarlı yahut peynirli tavuk yapabilirsiniz.. Yanına da bol yeşillikli ve peynirli salata ya da yoğurt tüketebilirsiniz. Yeniden akşama kadar acıkacak üzere olursanız ekmeksiz peynir tüketebilirsiniz. Akşam menüsünde kaşar soslu zerzevat yemeği yiyebilir ve bol ölçüde su tüketmelisiniz. Peynir tüketimi su içme isteğini tetikleyecektir esasen.

Peynir tüketimine yük verilen bu beslenme halini 2 haftadan çokça uygulamamalısınız. Aksi takdirde tansiyon yükselmesi, protein zehirlenmesi üzere problemler görülebilir.

YAĞ YAKMAYA YARDIMCI PEYNİR DİYETİ LİSTESİ

KAHVALTI:

1 dilim peynir
1 dilim kızarmış ekmek
Çeri domates
Biber çeşitleri
Salatalık

ARA ÖĞÜN:

1 su bardağı süt

ÖĞLEN:

1 adele(adele(kas))e mercimek yahut tarhana çorbası
1 dilim peynir
1 yemek kaşığı yağ
Eklenmiş mevsim sebzelerinden salata

ZAYIFLAMAK İÇİN HANGİ PEYNİR NASIL YENİR? PEYNİR DİYETİ

Halk arasında daha çok tüketilen peynir çeşitleri arasında keçi ve süzme peynir gelmektedir. Bu iki peyniri haşlanmış yumurta ile yiyebilirsiniz. Keçi peynirine nazaran daha az kalorili olan süzme peynir, epeyce de lezzetlidir. Üzerine peyniri kırılmış yumurtada en çok tercih edilen peynir çeşidi ise lor peynirdir. Diyette yenebilecek en ülkü peynirlerden biri olan lor peynir birebir vakitte metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını sağlar. Diyet yapan kişi kaşar peynirinden uzak durmalı zira içinde çok çokça ölçüde yağ vardır.

Diyette muhakkak yenmemesi gereken bir öteki peynir çeşidi de Parmesan peyniridir, çok kalorilidir. Öğlen ve akşam salata ile tüketilebilir.

1 HAFTADA ZAYIFLATAN SÜZME PEYNİR VE SALATA İLE ŞOK DİYET

Peynir yemekle bir sorunu olmayan kimselerin salata ile bir arada yiyebileceği süzme peynir ve salata şok diyeti ile sağlıklı beslenme gerçekleştirilebilir. 1 haftada 5 kiloya inmenize yardımcı olacak süzme peynir diyet listesi şu biçimdedir:

Gün içerisinde 200 gram süzme peynir, yeşillikli yağsız, sossuz salata, zerzevat ve şekersiz meyve yenebilir. Akşam 18.00’dan sonra rastgele bir yemek, şekerli ve tuzlu azıklar yasak.

sabah yemeği : 100 gram süzme peynir ve şekersiz mevsim meyvesi. Bu ikisini karıştırıp salata biçiminde tüketebilirsiniz.

Öğlen : 100 gram kadar süzme peynir ile birlikte sevdiğiniz yeşilliklerden oluşan bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş salata.

Akşam : 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş, salatalık, domates ve mevsim yeşillikleri içeren salata.

seçenek olarak; patlıcan, kabak, lahanadan oluşan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış ve 1 yemek kaşığı kadar lor peynir eklenmiş salata.

Gün içerisinde yekun 1 tatlı kaşığı kadar naturel çiçek Doğal çiçek balıııı tüketebilirsiniz. fazla bol su içmeniz yararlı olacaktır.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
1
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

15 günde 10 kilo verdiren Peynir diyeti! Hangi peyniri nasıl yemek zayıflatır? Süzme peynir ve salata ile şok diyetBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin