Mide ekşimesine ne iyi gelir bir yudum süt içmek anında geçiriyor!

karın illetlerinden olan gastrit, ülser ve reflü üzere meseleler sebebiyle meydana gelen mide ekşimesiyle sıklıkla karşılaşılır. karın ...


Mide ekşimesine ne iyi gelir bir yudum süt içmek anında geçiriyor!

karın illetlerinden olan gastrit, ülser ve reflü üzere meseleler sebebiyle meydana gelen mide ekşimesiyle sıklıkla karşılaşılır. karın ekşimesini ekseriyetle hazım sorunlarının neden olduğu sinndirimmsızlık ortaya çıkartır. Hayat kalitesini nispeten düşüren bu rahatsızlıktan muzdarip kimseler, midelerinin ağzına geldiklerini hissedebilir. Kronikleşmiş mide hastalıklarında, yemeğin çokça kaçırılması mide yanmasında büyük bir rol oynar. Başta beslenme alışkanlıklarını değiştirmek olmak üzere birçok farklı korunma formülü bu cins meselelerin önüne geçilmek için uygulanabilir. karın ekşimesinin nedenlerini ve rahatsızlığa yeterli gelen besinleri sizler için derledik…

karın ekşimesi neden olur?

Gastrit ve reflünün belirtileri benzerlik gösterse de reflü illeti çok daha şiddetli olan bir hastalıktır. Bu nedenle reflü hastaları gastrit olanlara orantıyla çok daha çokça şikayetle uğraş etmek zorunda kalabilir. Bu şikayetlerin başında ise mide ekşimesi geliyor. Yalnızca yemeklerden sonra değil, gün içerisinde de ara ara karında biriken asitlerin yemek borusuna kaçması sebebiyle mide yanar.

İltihaplanmalar

Safra kesesi başta olmak üzere midenin yakınlarında bulunan tüm organlarda enfeksiyon asıllı rahatsızlıklar kısa bir vakit dilimi içerisinde mideye sıçrar. karınde ölçüsüz yanma, ekşime, ağrı ve bulantı üzere belirtiler had safhaya varır. Bu tıp durumlarda kesinlikle eksper desteği alınmalıdır.

Ölçüsüz hudut halleri

Çok had haller, fevri davranışlar insanın ruhsal alt yapısını çökerten davranışlar bütünüdür. Bu davranışlar ruhsal tesirlerden fizikî sonuçlara uzanan geniş bir yelpazede çeşitli sonuçlara yol açabilir. Şiddetli hudutlu kişilerin yanı sıra, üzgün ve telaşlı İnsanlerde de hem mide ağrısı hem de ekşimesi şikayetleri görülür. Kişinin ruh hali değişince karındaki problemler da zaten makbul.

Hangi yiyecekler mideyi ekşitir?

Ekşi besinler

Turşu başta olmak üzere ekşi besinleri ziyade tüketmek hem ekşimeye hem de gastrite neden olabilir.

Acı azıklar

Acı, bağırsak düzenleyici ve iştah açıcı olsa da haddinden fazla ölçüde tüketildiği takdirde birçok sıhhat meselesine yol açar. karın ekşimesi de bu meselelerinden bir başadele(adele(kas))ıdır.

Baharatlar

Belirli başlı yeme alışkanlıkları ne kadar lezzetli olsa da sıhhat sıkıntılarının ortaya çıkmasında faal bir rol oynar. Yemeklere lezzet katması için kullanılan çeşitli baharatlar da çoka kaçıldığı takdirde mide ekşimesine neden oluyor. Münhasıran zahir bir yaştan sonra tuz tüketimine dikkat edilmeli, pul biber ve nane üzere baharatlar mümkün olduğunca az kullanılmalıdır.

Fast-food ve aburcuburlar

Fast-food yüklü beslenen devletlerde mideye bağlı illetlerin çok ziyade görüldüğü bir gerçektir. Bunun dışında kızartma yüklü beslenmek, cips ve kola üzere eserler tüketmek de mide yanması ve ekşimesi şikayetlerini direkt sahihe arttırıyor.

Ne âlâ gelir?

Beypazarı doğal maden suyu

ilk olarak bilinmesi gereken soda ile Beypazarı doğal maden suyunun farklı şeyler olduğudur. karın ekşimesini dindirmek isteyenler soda noktasına Beypazarı doğal maden suyu tüketmelidir. Bu karbonat özlü yararlı içeceğin ne hengam içileceği de son aşama değerli. Yemek bölgeyken değil yemeklerden yaklaşık yirmi dakika sonrası öneriliyor.

Süt

Süt mide ekşimesine düzgün gelen en kıymetli içeceklerden biri. Bir bardak mahalline bir yudum süt içmek mide ağrılarına da ekşimelerini de yok etmektedir.

Muz

Muz, yüksek orantıda potasyum içerir. Potasyum ise mide şikayetlerini en aza indirgeyen bir vitamindir.

karın Ekşimesinden Korunmak İçin

Yemeklerden sonra yürüyüş yapın

Hekimler ve beslenme eksperlerinin sık sık önerdiği üzere akşam yemeklerinden sonra yalnızca on dakika yürümek bile mide meselelerini büyük nispette azaltıyor.

Beslenme devirlerine ve alışkanlıkları kıymetli

Yemek yeme alışkanlıklarının tümü, umum sıhhati olumlu ya da olumsuz olarak tesirler. Süratli yemek yiyen İnsanlerde sinndirimmsızlık sıkıntısına bağlı olarak karında yanma ve ekşime görülebilir. Bununla birlikte akşam yemekleri geçe bırakılmamalı, mümkün olduğunca erken saatlerde yenmelidir.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/mide-eksimesine-ne-iyi-geli

r-bir-yudum-sut-icmek-aninda-geciriyor-5e007867a5fe79664d2078d5

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

karın,karın Ekşimesi,Ekşi,sebep,çok bol,Sorunlar


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mide ekşimesine ne iyi gelir bir yudum süt içmek anında geçiriyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin