Migrene ne iyi gelir ? Mucize Meyve Avokado ağrıları dindiren besinlerden mi ?

Hatunlarda daha çok görülmekle birlikte erkeklerde de görülen migren hayat kalitesini epeyce düşüren bir hastalık. Ilmî çalışmalara nazaran ...


Hatunlarda daha çok görülmekle birlikte erkeklerde de görülen migren hayat kalitesini epeyce düşüren bir hastalık. Ilmî çalışmalara nazaran migren ve yiyecekler arasında pek çok irtibat var. Migren ağrılarını yediğimiz besinlerle hafifletebilmemiz mümkün. Sizin için migreni geçiren besinleri biraraya getirdik. İşte migrenle savaşan besinler!

Avokado

Avokado migrenlerle savaşmak için birebirdir. Lutein ve zeaksantin üzere antioksidanlar bakımından varlıklı olan avokado, şiddetli baş ağrınızı gicilt r.

Somon

Tam olarak omega-3 yağ asitleri ve vitamin B-2 içeren somon, sık baş ağrıları geçirenler için mucizevi besinler arasındadır. Tıpkı devranda iltihabı azaltır ve umumi olarak migrenlerle savaşmanıza yardımcı olur.

İncir

İncir, iltihabı azaltmada ve baş ağrılarını uzak tutmada yardımcı olan potasyum içermektedir.

Tatlı patates

Tatlı patatesler yalnızca lezzetiyle değil, birebir vakitte migrenle de savaşmanıza yardımcı olur . C vitamini bakımından varlıklı, B1 vitamini ve potasyum içerir. Baş ağrılarından acı çekerken, tatlı patates tüketmek ağrıyı azaltır ve sizi sakinleştirir.

Havuç ve salatalık

Migren sıkıntısın da en büyük etken su tüketimidir. Su içmenize yardımcı olan karpuz, havuç, salatalık ve kereviz üzere yiyecekleri tüketmek de dehidrasyon sağlayacaktır. Dehidrasyon baş ağrısının önde gelen nedenlerinden biridir. Bu bakımdan su seviyenizi denetim altında tuttuğunuzdan emin olun.

Kinoa ve lahana

Kinoa ve lahana da migrenin önlenmesinde yardımcı olur. Riboflavin, magnezyum ve demir içeren kinoa, migrenleri uzak tutarken, lahana omega-3 ve lif içerir ve migrene karşı en güzel savunma mekanizması geliştirir.

Yoğurt

Yapılan araştırmalara nazaran, B vitamininin bir kesimi olan riboflavin, yoğurtta büyük ölçüde bulunur ve migrene karşı epey tesirlidir. Sık sık migren ataklarınızdan muzdarip iseniz günlük diyetinize yoğurt ekleyin ve sonuçları izleyin.

Limon suyu

Yüksek ölçüde C vitamini içeren limon suyunun sıhhate yararları çok konuşulmaktadır. Bunlardan biri de migreni ortadan kaldırmasıdır. Ne devir başınız ağrıyorsa, limon suyunu bir bardak suyla karıştırın, 2 çayy adele(kas)ıgı tuz ekleyin ve için. Bu içecek oluşacak iltihabı ortadan kaldıracaktır.

Tarçınlı macun

Tarçın çubukları alın ve bir toz haline getirin. Sonra, üzerine biraz su ekleyip kalın bir macun haline getirene kadar karıştırın. Migren atağı geçirdiğinizde bu macunu şakaklarınıza ve alnınıza uygulayın. 25-30 dakika sonra macunu yıkayın. Bu doğal mesken ilacı migrenle savaşır ve ağrıyı yatıştırır.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/migrene-ne-iyi-gelir

-avokado-agrilari-dindiren-besinlerden-5e031ddd01cd922c301e504f

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Migren,Baş,yardım eden,Vitamin


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Migrene ne iyi gelir ? Mucize Meyve Avokado ağrıları dindiren besinlerden mi ?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin