Akneli ciltlerin yapmaması gereken 8 makyaj hatası

Akne ve sivilce başta olmak üzere başa çıkmaya çalıştığımız pek çok tensorunu var. Bilhassa de bizim için şahsi bir gün için hazırlanıyorsak ...


Akneli ciltlerin yapmaması gereken 8 makyaj hatası

Akne ve sivilce başta olmak üzere başa çıkmaya çalıştığımız pek çok tensorunu var. Bilhassa de bizim için şahsi bir gün için hazırlanıyorsak; cildimiz açısından durum daha da karışabiliyor. Hepimizin aklında tek bir sorun var: Makyaj yapmak sivilce ve aknelerimizi daha da bed hale getiriyor olabilir mi? Ya da sivilce ve akne izi kalmasına sebep oluyor mu? İşte, kusursuz bir makyaja giden yolda 8 temel kural…

Kirli makyaj fırçalarını kullanmak

Makyaj fırçaları bakteri barındırmaya epey müsaittir. Bunu engellemek için en azından makyaj fırçalarınızı haftada bir temizlemeniz kaide. Sonunda cildiniz hem bakterilerden uzak kalacak hem de fırçaların üzerinde biriken makyaj materyallerinden kurtularak daha şık bir makyaj yapmış olacaksınız.

Kapatmadan evvel sivilceyi sıkmak

Aynada o büyük sivilce ile karşılaştığınızda; sıkma isteği ile cebelleşmek epeyce güçlükle oluyor, farkındayız. Lakin sıktıktan sonra açık ortamın üstüne makyaj materyali uygulamak durumu daha da kötüleştirecektir.

Ziyade makyaj uygulamak

Concealer ve fondöten; kusursuz makyaj gereçleri olabilir lakin bu her ikisi ile yüzünüzü kaplamanız gerektiği manasına gelmiyor. Üstelik bu kadar makyaj; ciltsorunlarınızı daha da berbat hale getirecektir. Kırmızılıkları engellemek için yeşil concealer yerinde olacaktır.

Güneş himaye kremini es geçmek

Bilhassa cildinizde sivilcelerle karşılaştığınız devir, onları güneşten korumak çok daha çokça değer kazanıyor. Gelecekte leke bırakmalarını da sonunda önlemiş olursunuz.

Makyaj uygularken parmaklarınızı kullanmak

Ellerinizi yıkamış olsanız bile; eserlerinize muhtemel bakterilerin bulaşmasını önlemek için fırça ya da sünger tasarrufuna yönelmelisiniz. Sonunda sivilcelerin çoğalmasını önleyecek ve daha kusursuz bir makyaja ulaşmış olacaksınız.

Cildi temizlemeyi unutmak

Cildi temizlemeyi unutmak aslında unutmamanız gereken en değerli adım bu. Mahsusen akne muhitindeki meyyit cilt lerden cildi arındırmak; bu süreçte büyük değer oluşum ediyor.

Yanlış makyaj eserleri kullanmak

Akne ve sivilcelerle boğuşuyorsanız; yağsız, komedojenik olmayan eserler tercih etmelisiniz. Bu sayede cildinizin parlaklığını denetim altına alırken, yeni sivilce oluşumlarının önüne geçebilirsiniz.

Cildinize yatırım yapın

Cildinize yatırım yapmak noktasına daima en uygun concealer yahut sivilce söndürücü peşindeyseniz; yanlış yoldasınız demektir. Dermatoloji hekimine gözükmenizde yarar var.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekad

in.net/akneli-cilt lerin-yapmamasi-gereken-8-makyaj-hatasi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Makyaj,Sivilce,Fırça,Akne


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akneli ciltlerin yapmaması gereken 8 makyaj hatasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin