Bebekler neden gece uyuyamaz? Uyumayan bebeğe ne yapılmalı? Bebekler için uyku ilaçları isimleri


Ne yaparsanız yapın bebeğiniz geceleyin uyumuyor ve sizi de nöbete dikiyorsa endişelenmenize gerek yok. Halk arasında sık bilinen ayakta ...


Bebekler neden gece uyuyamaz? Uyumayan bebeğe ne yapılmalı? Bebekler için uyku ilaçları isimleri

Ne yaparsanız yapın bebeğiniz geceleyin uyumuyor ve sizi de nöbete dikiyorsa endişelenmenize gerek yok. Halk arasında sık bilinen ayakta sallama karışımının dışında pratik yoldan bebeğinizi uyutabilirsiniz. Bebek uyutma konusunda işinizi göreceğinizi düşündüğümüz en tesirli usulleri sizler için bir araya getirdik. Evet bebekler neden gece uyumaz? zorlükle uyuyan bebeğe ne yapılmalı? Bebeklere uyku ilacı verilir mi? Bebekler için uyku ilaç isimleri listesi…

Çiftlerin evlat sahibi olmadan evvelki ömür formuyla sonrasında değişen tertipleri birbirinden tamamen münferittir. Ebeveyn olmadan evvel sergilenen rahat ve keyfe düşkün davranışlar, bebek doğduktan sonra kendini uykusuz gecelere ve bebeğin bakım gereksinimlerine bırakır. Bebeğin hastaneden haneye geldiği birinci devirlerde bebek, ana karnındaki ortamdan çıkıp yerküreye adapte olmaya çalışırken ana ve pederler da kendi tertiplerini artık bebeğin önceliğine nazaran ayarlamaya çalışır. Bebeğin beslenme saati, uyku sistemi derken bir anda değişen ömür koşulları ana ve pederleri biraz alışmakta zorluk çekmelerine sebep olabilir. Gürültüsüz, sessiz ve sakin bir hane, bebeğin ağlama seslerine alışınca ana ve pederler panik olabilir. Bu türlü olmaktansa bilinçli bir harika ebeveynlik ile bebeğin sorunlarını tahlile kavuşturmak en sahihi. Bizde bu mevzuda bebeğin en temel gereksinimlerinden olan uyku tertibini sağlıklı ve huzurlu bir formda gerçekleştirmek için bebeğin uyku nizamından ve nasıl pratik uyutulacaklarından bahsedeceğiz.

BEBEKLER sebep GECE UYUMAZ? UYUMAYAN BEBEKLER İÇİN ÇAY TANIMI

Yeni doğan bebeklerin birinci aylarında görülen kolik nöbetleri sadece bebekleri değil ebeveynleri de uyutmamaktadır. Kimi bebekler etraflarında birden ziyade uyaran olması sebebiyle bol aktiviteli günün bitiminde pratik pratik uyuyamaz. Bu türlü durumlarda birinci olarak bebeğin fizikî muhtaçlıklarının karşılanıp karşılanmadığından yani karnının aç mı tok mu olduğundan emin olmak gerekir. Haddinden fazla sesli ve ışıklı ortamlarda biz yetişkinler bile uyuyamaz iken bebeklerin uykuya dalmasını beklemek mekansız olur. Bebeği yatağından almadan sakinleştirmeye çalışarak yumuşak bir ses tonu ile onunla konuşmalı ya da hafif mırıltı ile ninni söyleyebilirsiniz.

BEBEKLERE MUZ ÇAYI VERİLİR Mİ? BEBEKLER İÇİN MUZLU UYKU ÇAYI TANIMI:

GEREÇLER: Muz ve kaynamış su.

YAPILIŞI: En sevilen meyvelerden biri olan muzu bebeğinizin uykusu için kullanabilirsiniz! Muzu yıkayıp ortadan böldükten sonra kabuklarıyla birlikte suya koyun. 10 dakikalık bir kaynama müddetinden sonra süzüp evladınıza uyumadan 1 saat evvel içirin.

UYUMAYAN BEBEK NASIL UYUTULUR? ÇETIN UYUYAN BEBEĞE NE YAPILMALI?

Halk arasında sıklıkla kullanılan ancak aslında yanlış olan ‘bebeği sallayarak uyutma’ yolunun münasip görülmemesinin sebebi, bebeğin sabit bir noktaya bakarken bir o yana bir bu yana süratle sallanmasıyla sersemleşmesidir. Uyku gereksiniminden çok sersemleştiği için uyumaya başlayan bebeklerde kalıcı dimağ zarar(zarar(hasar))ı görülebilir. Bu nedenle bebekleri sallayarak uyutmanın haricinde tercih edebileceğiniz teknikleri sizler için araştırdık.

1- Bebeğinizin birinci uykularındaki tertipte en ziyade 1 ya da 2 saat uyanık tutmaya dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin uyuması için huzursuzluk yapmasını ya da mızmızlanmasını beklerseniz ileride çok çetin uyutursunuz. Başkaca bebeklerin uyuyarak büyüdüklerini de unutmamak gerekir.

2- Sabahleyin aydınlık odalarda geceleyin de karanlık ve loş ortamda bebeğinizi tutmak değerlidir. Bu algı bebeklerde gece-gündüz kavramını ayırt edebilmeleri açısından değerlidir.

3- Bebeğinize ılık bir banyo yaptırdıktan sonra organik bir zeytinyağıyla masaj yaparsanız rahatlamasını sağlayabilirsiniz. bakimmı mahalline getirilmiş bir bebek, mayışacak ve uyumak isteyecektir.

4- Bebeğinizi kundaklamak kendisi için itimat verici bir ortam olacağı için kendi kendine bile uyuyabilir. Lakin bu esnada dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta bebeğin vücudunu sıkmadan, hareketlerini kısıtlamadan yarım kundak modelini tercih etmenizdir.

5- Beyaz gürültü ismi verilen oyuncaklarla bebeğinizin uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Kurutma makinesi, elektrik süpürgesi üzere sesler bebeğinizi yatıştırabilir ve ona ana karnındaki inançlı ortamı sunabilir.

BEBEKLERE UYKU İLACI VERİLİR Mİ, ZARARLI MI? BEBEKLER İÇİN UYKU İLAÇLARI İSİMLERİ

Geceleyin daima uyanan ve uykuya dalmakta da zorluk çeken anne-banaturel çiçek Doğal çiçek balııııarın muzdarip olduğu bu büyük meselede tahlil niteliğinde olabileceği düşünülen uyku ilaçları ve damlalarını sizler için araştırdık. Hekim onayı olmadan katiyetle alınmaması gereken bebekler için uyku ilaçları, umumî olarak pek önerilmemektedir. Uyku ilacı kullanmak konumuna melila damlasının 4-5 tasarrufu elverişli görülebiliyor.

9 aylık olan bir bebek için uyku şurubunun kullanılıp kullanamayacağını merak eden bir validenin hekiminden ‘Ataraks’ isimli ilaçtan yarım ölçek olmak kaydı ile uyku öncesinden verilebileceği haberdar olunmaktedir.

BEBEKLER HAFTALARINA NAZARAN KAÇ SAAT UYUMALI?

Yeni doğan bebekler günde 16-18 saat
3 haftalık bebekler günde 15-18 saat
6 haftalık bebekler günde 15-16 saat
4 aylık bebekler günde 9-12 saat + iki kez 2-3 saatlik kısa uyku
6 aylık bebekler günde 10-11 saat + iki kere 2-3 saatlik kısa uyku
9 aylık bebekler günde 10-12 saat + iki kere 1-2 saatlik kısa uyku
1 ya

şında bebekler günde 10-11 saat + iki kere 1-2 saatlik kısa uyku
18 aylık bebekler günde 10-12 saat + çoğunlukla 1 saatlik kısa uyku
2 yaşında bebekler günde 11-12 saat + bir saatlik kısa uyku
3 yaşında bebekler günde 10-11 saat + bir saatlik kısa uyku

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebekler neden gece uyuyamaz? Uyumayan bebeğe ne yapılmalı? Bebekler için uyku ilaçları isimleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin