Romatizma Tedavisinde Kullanılan Mucize Meyve ” Elma”

Pek çok çeşidi bulunan ve al, sarı ve yeşil üzere renklere sahip olan en sevilen meyvelerden biri elma. Mucize yiyecek olarak isimlendirilen ...


romatizma Tedavisinde Kullanılan Mucize Meyve ” Elma”

Pek çok çeşidi bulunan ve al, sarı ve yeşil üzere renklere sahip olan en sevilen meyvelerden biri elma. Mucize yiyecek olarak isimlendirilen elmayı bu kadar hususî yapan içerdiği başta A, E, B6, C, K, B1, B2 vitaminleri ve sıhhate olan yararları. Elmanın sıhhate yararları arasında kalppp, mide ve karaciğer rahatsızlıklarının, safra taşlarının, kabızlığın, aneminin ve diyabetin önlenmesi sayılabilir. Başkaca romatizma, göz bozuklukları, çeşitli kanserler, gut ve Alzheimer ve Parkinson illetine yakalanma riskinizi de azaltırlar. İşte elmanın bilmediğiniz yararları!

Romantizmayı tedavi ediyor

Elmada bulunan kaempferol, kuersetin ve myricetin üzere bileşikler, artrit ve gut üzere inflamatuar durumları azaltmada yarar sağlıyor. Romatizmadan muzdarip kişiler elmayı güzelleşme sürecine yardımcı bir tedavi metodu olarak kullanabilirler.

sinndirimmi pratiklaştırır

Elmalar, lif bakımından güçlü olduğundan, hazım sürecine yardımcı olur. Tertipli elma tüketimi, düzgün bağırsak hareketleri ve idrar yapamamak ( idrar yapamamak ( Kabızlık ) ), ishal, irritabl bağırsak sendromu (IBS) ve gayrı mide rahatsızlıklarının önlenmesini sağlar. Lif birebir vakitte besinlerin faal bir halde emilimini sgöz yaşı dökmek (ağlamak) için mide ve hazım sularının salınımını uyarır.

Amansız hastalık(kanser)i önlüyor

Elmalar bilhassa göğüs ve kolon kanseri üzere çeşitli kanser çeşitlerini tedavi etmede muvaffakiyet sağlamıştır. Bununla birlikte, en kıymetli keşifler akciğer kanseri ile ilgili olmuştur. Elma, akciğer kanserini azaltmada ve yayılmasını yavaşlatmada besbelli ve inkar edilemez bir tesir göstermektedir.

İnmeyi önler

Çalışmalar, tertipli elma tüketmenin hem erkeklerde hem de bayanlarda trombotik inme riskini azalttığını göstermiştir.

Anemi tedavisinde

Elmalar, güçlü bir demir menşesi oldukları için anemi tedavisinde yararlıdır. Vücuttaki al kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n sayısını artırarak, yalnızca anemi oluşumunu engellemekle kalmaz, birebir devirde temel organların oksijen almasını da sağlar. Bu da kan dolaşımının ve organların düzgün çalışmasına neden olur.

Bağışıklık sistemini destekler

C vitamini, antioksidan bileşikler ve protein açısından güçlü olan elmalar zayıflığın önlenmesinde, bağışıklığın fazlalaşmasında ve adele(adele(kas)) kütlesinin geliştirilmesinde kıymetli rol oynar. Kilo almak istiyorsanız, elma günlük diyetinizin bir kesimi olmalıdır. Başkaca vücudun detoksifiye edilmesine ve umumi sıhhatin güzelleştirilmesine yardımcı olurlar.

Diyabeti denetim altında meblağ

Kan şekeri denetimi, diyabet hastaları için kıymetlidir ve elmadaki polifenoller, direkt vücut tarafından karbonhidrat alımını azaltır. Bu da, kan dolaşımında meydana gelen kan şekeri seviyelerindeki dalgalanmayı önleyerek, diyabetin denetim altında tutulmasını sağlar. Polifenoller başkaca hazım sistemimizde glikoz emilimini azaltır ve kan şekeri seviyesini denetim altında tutmak için gerekli olan pankreasımızdan insülin salınımını uyarır. Son olarak, polifenoller vücuttaki hücreler üzerindeki insülin reseptörlerini uyarır, bu da şekerin kan dolaşımından atılmasını hızlandırır.

Diş paklığına birebir

Elma yemek hem dişlerin hem de diş etlerinin temizlenmesine yardımcı olur. Elma yediğinizde, içindeki lif dişleri temizlerken, bu meyvenin antibakteriyel özellikleri bakteri ve virüslerin vücudu enfekte etmesinden korur. Elmalar başkaca, bakterilerin ağzınızda çoğalmasını ve büyümesini azaltan tükürük salgısını (alkali bir bileşik) da uyarır.

Alzheimerın önlenmesi

Elmada bulunan bütün besin hususlarının antioksidan tesirleri, dimağ dejenerasyonuna neden olan muaf radikalleri azaltarak, Alzheimer marazını önlemeye yardımcı olur. Parkinson illeti açısından elma, dopamin üreten hudut gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n yavaş yavaş bozulmasını mahzurlar ki bu da marazın temel sebebidir.

Dimağ sıhhatini artırmak

Elma beyindeki asetilkolin ölçüsünü artırır. Asetilkolin de konsantrasyon, mesele çözme ve hafızayı güzelleştirmede yararlıdır.

Astım tedavisi

Elmalar muazzam bir anti-inflamatuar olarak, astım için sair doğal tedaviler arasında en göze çarpandır. Elma kabuğunda bulunan bir flavonoid olan kersetin, iltihabı azaltmaya ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye yarar.

kalpp illetleri tedbire

Elma kalppp buhranı ve çeşitli kalppp rahatsızlıkları riskini azaltmaya yardımcı olur. Elmanın antioksidan özelliği, lipit peroksidasyon ismi verilen yağların oksidasyonunu azaltır. Tıpkı hengamda, kan damarlarında bulunan çeşitli yağları nötralize eder. Flavonoid kuersetin kan damarlarındaki inflamasyonu azaltır. Polifenol epikateşin ise vücuttaki kan basıncını düşürür.

Düşük kolesterol

Elmalarda bulunan çözünebilir lif, vücuttaki kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olarak, kardiyovasküler illetlere karşı güçlü bir savunma mekanizması haline getirir. Her gün elma tüketerek LDL (kötü) kolesterolde % 23’lük bir düşüş ve yalnızca altı ayda HDL (iyi) kolesterolde % 4’lük bir artış olur.

Görme kabiliyetini geliştirir

Elmadaki makula dejenerasyonu, katarakt ve glokom üzere göz illetlerinin önlenmesine yardımcı olur. Ayrıyeten gözleri daha da zorlendirir, görme sertliğini artırır ve gece körlüğünün tedavisinde yardımcı olurlar. Elmalar, özgür radikallerin gözlere olan tesirini azaltan ve çeşitli meseleleri önleyen flavonoid bileşikler ve antioksidan filokütinler açısından zengindir.

Cilt bakımı

Elmalardaki güçlü antioksidanlar, erken yaşlanma, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve başka yaşla alakalı durumlarla direkt temaslı muaf radikallerin zararlı tesirlerini ortadan kaldırır. Elma ve naturel çiçek Doğal çiçek balıııı yahut elma ve sütten yapılan maskeler, topikal olarak uygulandığında cildin parlaklığını ve ışıltısını arttırır.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/elmanin-fay

dalari-neler-romatizmayi-tedavi-ediyor-5e04676d6eb0764e7c041817

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Elma,Kan,iyileştirme,amansız hastalık(kanseer),var olan,Azaltır,Yarar,Etki,Antioksidan,Vücut,Göz


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Romatizma Tedavisinde Kullanılan Mucize Meyve ” Elma”Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin