Uyumayan bebeklere okunacak en etkili dualar! Huzursuz bebeklerde rahatlatan dualar


Uyumakta zorlanan bebekler ve evlatlar için okunabilecek en tesirli ve tesirli uyku dualarını sizlere derledik. Uyumayan bebeğe okunacak ...


Uyumayan bebeklere okunacak en etkili dualar! Huzursuz bebeklerde rahatlatan dualar

Uyumakta zorlanan bebekler ve evlatlar için okunabilecek en tesirli ve tesirli uyku dualarını sizlere derledik. Uyumayan bebeğe okunacak dualar neler? kuvvetlükle uyuyan bebeklere hangi dualar okunur? Bebeklerde uyku duası nedir? Nazar değen bebeğe okunabilecek dualar neler? Huzursuz bebekler için rahatlatıcı uyku duaları…

Aileye yeni bir üyenin katılacak olması ile birlikte anne-banaturel çiçek Doğal çiçek balııııarda değişecek olan birtakım alışkanlıklardan biri de uyku meseleleridir. Münhasıran de yeni doğan bebeklerin birinci aylarında görülen uyku düzensizlikleri ebeveynlerin en çok zorlandığı ve sorun çektiği durumlardan biridir. Uykusuz gecelerin tahlili için ana ve pederler çeşitli bebek uyutma formülleri arasa da en tesirlisi bebeklerin uykuya pratik dalmasını sağlayacak dualardır. Elbette ki sessiz, sakin ve loş bir ortam için gerekli koşullar sağlandığında bebeklerin uykuya dalışı daha pratik olacağı için öncelikle olarak bebeklerde verimli bir uyku ortamı oluşturulmalıdır. İkiz üzere çoğul bir hamilelik sonrasında birebir anda gelen birkaç bebekli anne-banaturel çiçek Doğal çiçek balııııarda bu sıkıntı çok daha mühimdir. Zira içlerinden bir bebeğin ağlaması öteki kardeşini uyandırmasına neden olabileceği için hepsinin mışıl mışıl cilt n bir uykuda olması değerlidir. Bebeğini uyutmakta sorun çeken validelerin okuyabileceği uyku dua tavsiyelerini sizler için araştırdık…

DUA ETMEDEN EVVEL UYUMAYAN BEBEĞE NE YAPILMALI?

Bebeğin huzursuz olmaması için birinci evvel fizikî gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığına bakın. Zira karnı aç ise devamlı bir halde ağlamalar görülebilir ve uykuya geçiş zorlanır.  Daha sonra da altının berrak olup olmadığından emin olun. Uzun müddettir çişli ya da kakalı bir bez altında olan bebek kendini rahatsız hisseder ve uyuyamaz. Beslenme sonrasında gazını şıkça çıkartın. Göğsünüze yatırıp biraz sakinleşmesine müsaade verin.

HUZURSUZ BEBEK İÇİN DUA! UYUMAYAN BEBEKLERE OKUNACAK TESIRLI DUALAR HANGİLERİ?

– FATİHA MÜDDETI

Uyumakta zorlanan bebek ya da evlatlar için günümüzde sıklıkla Fatiha Vadesinin okunabildiği haberdar olunmaktedir. Bebeklerin rahat ve huzurlu uyuması için bebeklerde uyku niyetiyle Fatiha Müddetini okuyabilirsiniz.

Türkçe Okunuşu: Elhamdulillahi rabbil’alemin, Errahmanir’rahim, errahmanir’rahim maliki yevmiddin iyyake na’budu ve iyyake nesta’in İhtinessiratel mustakim siratellerizine en’amte aleyhim gayrilmıağdubi aleyhim ve leddallin.

Manası: Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle Hamd, Alemlerin Rabbi Rahman, Rahim Hesap ve ceza maliki Allah’a mahsustur. Yalnız sana ibadet ecilt z ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi akıllıca yola, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.

– İNŞİRAH VADESI

Uyku sorunu ile karşı zıdda kalan kimselerin içten ve samimi bir formda Allah’tan yardım dilemesi sorunun tahlili için yararlı olacaktır.Uyku meselesi için de tavsiye edilen İnşirah Mühletini 3 sefer okuyabilirsiniz.

İnşirah Mühleti Türkçe Okunuşu: Elem neşrah leke sadrek Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke Ve refa’na leke zikreke Feinne me’al’usri yasren İnne me’al’usri yüsren feiza ferağte fensab ve ila rabbike ferğab.

Manası: Senin için bağrını açmadık mı? İndiremedik mi senden o yükünü? O sırtında gıcırdatmakta olan yükünü? Senin şanını yüceltmedik mi? Demek ki zorlukla birlikte bir pratiklık var. Evet o zorlukla birlikte bir pratiklık var. O halde boş kalındığında yeniden kalk yorul. Ve lakin Rabbinden ümit et, daima O’na doğrul!

NAZAR sebepİYLE UYUYAMAYAN BEBEKLER İÇİN ARAPÇA NAZAR DUASI

Bebekleri farkında olmadan severken bile nazar edebiliriz. Pek çok hadis-i şerifte de belirtildiği üzere nazarın gerçekte hak olduğunu buyuran Efendimiz (SAV), ”İnsanların yarısı nazardan ölür.” (Taberani) buyurmuştur. Sevdiklerimize istemeden bile olsa zarar vermemek için dilimizden ‘Maşallah’ sözünü eksik etmememiz gerekiyor. Okuyabileceğiniz tesirli nazar duası ise şu formdadır:

ARAPÇA NAZAR DUASI OKUNUŞU:

FELAK VE NAS ARAPÇA OKUNUŞU:

FELAK TÜRKÇE OKUNUŞU:

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Kul e’ûzü birabbil felak
2- Min şerri mâ halak
3- Ve min şerri ğasikın izâ vekab
4- Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad
5- Ve min şerri hâsidin izâ hased

FELAK MANASI:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
1- De ki: “Sığınırım o sabahın Rabbine,
2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
3- Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,
4- o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden
5- ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!”

NAS TÜRKÇE OKUNUŞU:

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Kul e’ûzü birabbinnâs
2- Melikinnâs
3- İlâhinnâs
4- Min şerrilvesvâsilhannâs
5- Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi
6- Minelcinneti vennâs

NAS MEALI:

1- De ki: Sığınırım ben kişilerin Rabbine,
2- Kişiler

in Melikine (mutlak sahip ve hakimine),
3- Kişilerin İlâhına.
4- O sinsi vesvesenin şerrinden,
5- O ki kişilerin göğüslerine (kötü düşünceler)fısıldar.
6- Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırım!

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uyumayan bebeklere okunacak en etkili dualar! Huzursuz bebeklerde rahatlatan dualarBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin