Günde 4 fincan kahve İçerseniz yağ yakmanın kralını yaşarsınız

Kahve pek çoğumuzun severek tükettiği kültürümüzün de modülü olan bir içecek. Severek tükettiğiniz kahveyle çok fazla şişmanlık (çok bol ...


Günde 4 fincan kahve İçerseniz yağ yakmanın kralını yaşarsınız

Kahve pek çoğumuzun severek tükettiği kültürümüzün de modülü olan bir içecek. Severek tükettiğiniz kahveyle çok fazla şişmanlık (çok bol şişmanlık (obezite))nin önüne geçmek mümkün. gün boyu 4 kahve kahve fincanıı kahve tüketimi yağlanmayı önlüyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine nazaran ABD’de Illinois Üniversitesi’nde hizmetli araştırmacılar, kafeinin, vücudun kanda çok yağ üretimini durdurduğunu ve yağ gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n olağandan daha az depolanmasını sağladığını ortaya çıkardı. İşte araştırmanın çarpıcı sonuçları!

Kahve ve mate çayı yağlanmayı azaltıyor

Araştırmacılar farelere, Latin Amerika’da yaygın bir bitkisel içecek olan fitokimyasallar, flavonoidler ile amino asitler içeren mate çayı verdi. Mate çayının, 30 ve 300 miligram arasında (ortalama 95 miligram) kafein içeren bir kahve kahve fincanıı demlenmiş kahve ile karşılaştırıldığında, porsiyon başına yaklaşık 65 ila 130 miligram kafein içerdiği kaydedildi. Hayvanlara başkaca tesirlerini karşılaştırmak için sentetik kafein ve kahveden elde edilen kafein de verildi.

Yağların birikmesini önlüyor

Mate çayındaki kafeinin kahvedeki kafein ile aynısı(bezneri) tesire sahip olduğunu ve menşesi ne olursa olsun kafeinin, lipidlerin (yağ moleküllerinin) birikimini yüzde 20 ila 41 azalttığını tespit eden araştırmacılar, kafein tüketen farelerin vücutlarında yağ ölçüsünün, tüketmeyenlerle karşılaştırıldığında “önemli ölçüde” farklı olduğunu gözlemledi.

Kahve içenler içmeyenlere nazaran daha az kilolu

Çalışmanın ahir, kafein tüketen farelerin, tüketmeyenlerden yüzde 16 daha az kilo aldığı ve vücutlarında yüzde 22 daha az yağ depoladığı ortaya çıktı. Kafein verilen farelerde “fasn” geninin yaklaşık yüzde 31 ila 39 daha az etkin olduğu, bunun daha az şekerin yağa dönüştüğü mealine geldiği aktarılan çalışmada, bu farelerde “Lpl” geninin de yaklaşık yüzde 51 ila 69 daha az canlı olduğu, bunun da oluşan yağ ölçüsünü azalttığı görüldü.

Mate çayı ve kafein çok fazla şişmanlık (çok bol şişmanlık (obezite)) aykırısı

Çalışmanın öncilt Elvira Gonzalez de Mejia, “Bulgular göz önüne alındığında mate çayı ve kafein, çok fazla şişmanlık (çok bol şişmanlık (obezite)) aykırısı ögeler olarak kabul edilebilir” değerlendirmesinde bulundu.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/kahve-neye-iyi-gelir-gunde-4-kahve kahve

fincanıı-kahve-yaglanmayi-durduruyor-5e04b1cf8a01de60a77da428

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kafein,Yağ,Kahve


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günde 4 fincan kahve İçerseniz yağ yakmanın kralını yaşarsınızBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin