Mandalinanın faydaları neler vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor!

Kış aylarının sevilen meyvelerinden olan mandalina C ve B vitamini deposu olması, lif menşesi ve minerallerden varlıklı yapısıyla birçok illete ...


Mandalinanın faydaları neler vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor!

Kış aylarının sevilen meyvelerinden olan mandalina C ve B vitamini deposu olması, lif menşesi ve minerallerden varlıklı yapısıyla birçok illete derman oluyor. Sıhhate yararları inanılmaz olan mandalina yağ yakımını hızlandırmada da birebir bir meyve. İşte mandalinanın daha evvel duymadığınız faydaları!

Bağırsakları korur

Mandalinanın mükemmel bir lif menşesi olduğunu ve portakaldan daha pratik sindirildiğini pek az kişi bilir. Lifin yararları hayli ziyadedir. Bağırsakların korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olur. Yüksek lifli diyetler ayrıyeten kolesterol seviyelerini düşürür, kan şekeri istikrarını sağlar ve sağlıklı kilo kaybına neden olur.

Vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor

Kanı temizleyerek yüksek tansiyon ve diyabet riskinin önüne makbul. Mandalinanın içerisindeki şeker vücudun gereksinimi olan kuvvet nispetini karşılar. Yağ yakımını hızlandırmada bulunmaz bir nimettir. Bu özelliği ile kilo vermeyi pratiklaştırır.

Hücreleri kanserden koruyor

Mandalina, birtakım antikanser özelliklerine sahip olan flavonoidler ismi verilen bileşiklerle dolu bir meyvedir. Mandalinalardaki flavonoidlerin, kanserli hücrelerin büyümesini önlediği ve tümörlerin çoğalmasını önlediği gösterilmiştir. Flavonoidler koroner arterlerde daha yeterli kan akışını teşvik edebilir, arterlerin kan pıhtıları oluşturmasını önleyebilir ve vücuttaki “kötü” kolesterolün oksidasyonunu durdurabilir, bu da birçok tehlikeli kalppp durumu için bir risk faktörüdür.

Yaraları güzelleştirir

Mandalina, özgür radikal zarar(zarar(hasar))ını da önleyen güçlü bir antioksidan olan C vitamini içeriyor. C vitamini vücuttaki kollajen sentezi için çok değerlidir; yaraları düzgünleştirir vecilt donları, bağları, kemikleri ve kan damarlarını bir arada meblağ. C vitamini tıpkı hengamda, demirin besinlerdeki emilimine yardımcı olur. Mandalina başkaca, bağışıklık fonksiyonu, görme, üreme sıhhati ve hücreler arasındaki muhabere ile kontaklı bir retinoid kümesi olan A vitamini içermektedir.

Gebeler ve bebekler için folat aslı

Mandalina, vücutta birçok değerli işlevi olan folat ve B vitamini içerir. Folat, vücutta yeni hücrelerin sıhhatini muhafazaya yardımcı olur. Folat, hamilelikte ve bebeklerin büyüme periyotlarında münhasıran değerli bir vitamindir. Kâfi folat tüketimi başkaca kansere neden olabilecek DNA değişikliklerini önlemeye yardımcı olur. Folat vücuttaki al kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n üretiminde değerlidir.

Kemik sıhhatini geliştirir

Orta büyüklükteki bir mandalinada bir mineral olan yaklaşık 146 miligram potasyum bulunur. Potasyum, vücudun tüm organlarını, gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) ve dokularını tesirler. Bu mineral böbrek, adele(adele(kas)), hudut, kalppp ve hazım sisteminin düzgün çalışması için gereklidir. Potasyum kemik sıhhati için de kıymetlidir, velev ömrün ilerleyen devirlerinde osteoporozla savaşa yardım eder. Yerinde potasyum alımı, yüksek tansiyonu önleyebilir ve inme riskini düşürebilir.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/mandalinanin-faydalari-nele

r-vucuttaki-yag-yakimini-hizlandiriyor-5e087355617f5b06e907aaa6

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Mandalina,Kan,Folat,Yardım,önemli


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mandalinanın faydaları neler vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin