Mucize Sebze Kırmızı pancarın faydaları nelerdir?


Yüksek antioksidana sahip al pancar, insan sıhhati için birçok yararı vardır. Pekala kırmızı pancarın yararları nelerdir? Günlük ömür ...


Mucize Sebze Kırmızı pancarın faydaları nelerdir?

Yüksek antioksidana sahip al pancar, insan sıhhati için birçok yararı vardır. Pekala kırmızı pancarın yararları nelerdir? Günlük ömür içerisinde insan sıhhatini en çok bozan rahatsızlık gerilimdir. Gerilimle baş etmenin yolu ise vücuttaki sonların istikrarlı bir formda dağılmasını sgöz yaşı dökmek (ağlamak)tır. Gerilimi bitiren mucize besinlerin başında al pancar gelir. Evet Al pancarın yararları nelerdir? Pancar hangi illetlere yeterli gelir? Pancar suyu ne işe yarar? Haberin detayında al pancara dair merak edilenleri bulabilirsiniz.

Çoklukla turşu olarak tüketilen pancar tam bir vitamin deposudur. İçeriğinde A, B6, B12, C, E ve K vitaminlerinin yanı sıra niyasin, riboflavin, kolin, betain ve pantotenik unsurları barındırır. Ilmî olarak da kanıtlanan al pancar insanın günlük gereksinimi olan vitamin ve vitaminleri sağlar. Bağışıklıktan hazıme kadar acilen hemen vücudun her yanını yenilemede tesirli olan al pancar, ıspanakgiller ailesine bağlıdır. Toprak altında yetişen ve yetiştiği toprağın tüm vitamin mineralini içeren pancar, mahsusen gerilim üzere günümüzde yaygın olan rahatsızlıklarla baş etmede tesirli besindir. Hem çiğ hem de pişirilerek tüketilebilir. adele(kas)ım aylarında hasadı başlanan al pancar yaza kadar tüketilebilen bir besindir. Mütehassıslar mevsim geçişleri için pancarın suyu çıkarılarak buzdolabında koruma edilmesini tavsiye eder. Pancar suyuna iki tüm ceviz koyup blendırdan geçirdikten sonra her gün bir bardak nizamlı bu karışımı tükettiğinizde hem bağırsakları temizlemede hem de kilo vermede nispeten yardımcı bir karışımdır. Avrupa’da sıklıkla tüketilen pancar Asya devletlerinde ise yüzyıllardır hem alternatif tıpta hem de yiyecek olarak kullanılır.

KAÇ ÇEŞİT PANCAR VARDIR?

Şeker prodüksiyonunda kullanılan ve memleketimizde büyük bir üretim konumuna sahip olan şeker pancar, beyaz renklidir.

Turşu imalatında kullanılan al pancar birebir devirde suyu çıkartılarak da tüketilir.

Besin bedeli yüksek olan pazı, imaj olarak ıspanakla karıştırılır. Birtakım yörelerde yaban pancarı olarak da bilinir.

Besin bedeli en düşük olan yem pancarı, hayvanlara verilir.

AL PANCARIN YARARLARI NELERDİR?

cilt , akciğer ve kolon kanserlerini önleyen pigmenti unsuru bakımından güçlü olan pancarı bağışıklıkta ki tümör gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) azaltarak kanser riskini önler.

Vücuttaki hür radikalerin ve trombosit hücreleri istikrarda tutarak ödem üzere durumların yaşanma riskini azaltır.

Beğenilmeyen kolesterolü düşürüp güzel kolesterolü yükselterek kalppp sıhhatini korur. Homosistein seviyesini düşürerek damarların zarar görmesini maniler.

Karaciğerdeki toksinleri temizleme de tesirli olan en doğal ilaçtır. zorlü bir antioksidan olan pancar, mide, safra kesesi ve böbrekleri temizler. Sistemli tüketilen pancar suyu karaciğerdeki toksinlerin yanı sıra vücuttaki zehirli atıkları da vücuttan atar.

Gebe bayanların münhasıran 3 aydan sonra sistemli tüketmesi gereken besinlerden biridir. Hem bebeğin gelişimi destekler hem de hamilelik müddetinde bayanın sıhhatini korur.

Demir eksikliğine bağlı gelişen kansızlığı önlemek içinde eksperler günde en az bir bardak pancar suyunun içilmesini tavsiye eder.

Hudut gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n deforme olmuş sahalarını güzelleştirerek, gerilim, yorgunluk ve depresyon üzere rahatsızlıkların riskini sıfıra indirir.

PANCAR SUYU NE İŞE YARAR?

Kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n sayısınını artırır. Birebir hengamda kandaki şeker seviyesini de düzenler.

Had gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yatıştırarak gerilim ve depresyona âlâ gelir.

idrar yapamamak ( Kabızlık ) ve ishal üzere sıklıkla yaşanan marazlara karşı mide bağırsağın fonksiyonunu kuvvetlendirir.

Karaciğerin işlevselliğine ekte bulunur.

Bağışıklığı toksinlere karşı koruyarak vücudu kuvvetlendirir.

kuvvetlü bir idrar söktürücüdür.

PANCAR SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Meyve sıkacağı ile pancarın suyunu rahat çıkartabilirsiniz. Daha sonra çıkartıla

n suyu yine süzgeçten geçirip içerisinde 2 ceviz atıp blendırdan geçirin. Bir gün dolapta beklettikten sonra her gün sistemli halde bu karışımdan bir su bardağı kadar tüketebilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mucize Sebze Kırmızı pancarın faydaları nelerdir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin