Benzediği organa iyi gelen besinler neler kereviz sapları kemiklere iyi geliyor!

Yediğimiz besinler şaşırtıcı bir halde halleriyle benzedikleri organlara düzgün gelen yiyecekler olabiliyor. Bu besinlerden tüketerek ...


Benzediği organa iyi gelen besinler neler kereviz sapları kemiklere iyi geliyor!

Yediğimiz besinler şaşırtıcı bir halde halleriyle benzedikleri organlara düzgün gelen yiyecekler olabiliyor. Bu besinlerden tüketerek sıhhatimizi yediğimiz besinler yardımıyla müdafaamız mümkün. İşte benzediği organa yeterli gelen o besinler…

Kereviz – kemik

Uzun, yağsız kereviz sapları kemiklere aynısı(bezneri). Kereviz, kemiklere kuvvet veren moleküler yapının bir modülü olan büyük bir silikon aslıdır. Ayrıyeten kemikler yüzde 23 sodyum içerir, kereviz de…”

Domates – kalppp 

Domatesi kestiğinizde, bu al zerzevatın bir kalbin yapısına benzeyen birden ziyade odası olduğunu fark edersiniz. Ilmî çalışmalar, domateslerdeki likopen sebebiyle, onları yiyen hatun ve erkeklerde kalppp marazı riskinin daha az olduğunu ortaya koymuştur. Eğer zeytinyağıyla domatesi karıştırırsanız, vücudunuzun likopen emilimini yaklaşık on kat artırmanız mümkün.

Greyfurt – göğüs 

Limon ve greyfurt üzere yuvarlak turunçgiller ile göğüsler arasındaki benzerlik tesadüfi olabilir ama greyfurt, laboratuvar hayvanlarında ve insan göğüs hücrelerinde kanser gelişimini engellediği gösterilen limonoid ismi verilen unsurları içerisinde bulunuyor.

Avokado – rahim

Avokadonun ampul biçimindeki manzarası bir rahme aynısı(bezneri) ve üreme sıhhatini destekler. Yeterli bir folik asit aslı olan avokado rahim ağzı kanserine karşı vücudu korur.

İstiridye – testis 

Yapılan araştırmalar, testislere benzeyen istiridyelerin aslında erkek cinsiyet organları için güzel olduğuna dair kanıtlar ortaya çıkarmıştır. Araştırmalara nazaran diyetinize folik asit ve çinko takviye edilmesi son nokta değerli. Başkaca istiridye erkeklerde sperm kalitesini düzgünleştirmek üzerinde kıymetli bir tesire sahip.

Havuç – göz 

Bir havucu çaprazlama yarıya böldüğünüzde zerzevatın bir göze benzediğini görebilirsiniz. Havuçlar, beta-karoten üzere vitaminler ve antioksidanlarla doludur, bu da yaşlılarda görme kaybının önde gelen sebebi olan maküler dejenerasyon mümkünlüğünü azaltmaya birebirdir.

Tatlı patates – pankreas

Tatlı patates pankreasa güçlü bir benzerlik gösterir ve başkaca organda sağlıklı bir işlevi destekler. Somer, “Tatlı patatesler, pankreas dahil vücudun tüm dokularını kanser yahut yaşlanmayla bağlantılı zarar(zarar(hasar))lardan koruyan güçlü bir antioksidan olan beta-karoten bakımından zengindir” dedi.

Ceviz – dimağ

Cevizin kıvrımlı yapısı direkt dimağı çağrıştırır. Ceviz dimağ fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olan çok yüksek omega-3 yağ asitleri içeriğine sahiptir.

Zencefil – mide 

h2>

Zencefilin keskin kokusu ve tadından sorumlu bileşen olan gingerol, bulantı ve kusmayı tedbire yeteneğine sahip olmasıyla biliniyor.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/benzedigi-organa-iyi-gelen-besinler-neler-kereviz-saplari-kemiklere-iyi-geliyor-5e09e8a81a5c0f67dc0b54f7

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

91
19 shares, 91 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzediği organa iyi gelen besinler neler kereviz sapları kemiklere iyi geliyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin