Mucize Meyve Karadutu kaynatıp içerseniz ne olur?


Halk arasında kan yapıcı olarak bilinen dut hem insan sıhhatine yararı var hem de ipek böceklerinin yetişmesi için gerekli bir ağaç tipidir ...


Mucize Meyve Karadutu kaynatıp içerseniz ne olur?

Halk arasında kan yapıcı olarak bilinen dut hem insan sıhhatine yararı var hem de ipek böceklerinin yetişmesi için gerekli bir ağaç tipidir. Evet Karadutun yararları nelerdir? Karadut hangi marazlara âlâ gelir? Karadutu kaynatıp içerseniz ne olur? Kendine has kokusu ve tadı olan kara dut güçlü bir antioksidandır. Sizler için herkesin tüketmesi gereken karadut hakkında merak edilen her şeyi bulabilirsiniz.

Karadut içerdiği yüksek lif sayesinde kalppp illetlerinden kansere, göz sıhhatinden yüksek kolesterole kadar birçok illete güzel gelen doğal şifa aslıdır. Eksperler bir çay bardağı kara dut tüketerek yararlarından yararlanabileceğini vurguluyor. Ağır olarak Asya, Afrika ve Amerika kıtalarında yetişebilen dut ağaçları yeşil, sarı ve kara üzere çeşitleri bulunmaktadır. Vitamin ve mineral deposu olan dut, birtakım yörelerde yemek olarak tüketilen dut bizim devletimizde pekmez, reçel ve kek, kurabiye imalatlarında kullanılır. İpek böceklerinin yetişme ortamları olan dut ağaçları, ipek endüstrisi için muhafaza altına alındı. Protein açısından güçlü olan dut birebir zamanda kalsiyum, demir, folat, tiamin, nisain, A, E, C ve K vitaminleri bulunmaktadır.

KAHVALTIDA KARADUT ŞERBETİ İÇERSENİZ…

KARA DUTUN YARARLARI NELERDİR?

Dut içerdiği demir sayesinde kanda azalmış olan al kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n sayısını artırır. Organların oksijenlenmesini artırarak metabolizmanın daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Zeaksantin unsuru gözün retina kısmında oluşabilecek oksidatif gerilime karşı hami tesiri vardır. Bu unsur tabiatta en çok dutta bulunur.

– A ve C vitaminleri antioksidanları sayesinde vücutta bulunan kan hücrelerine karşı vücudun direncini artırmasının yanı sıra kan hücrelerine karşı da vücudu korur.

Kemik sıhhati için değerli olan fosfor, kalsiyum ve magnezyum bakımından da epeyce zengindir. gün boyu iki su bardağı dut suyu tüketmek hasra uğramış kemikleri onarır ve  sıhhatini korur.

Bilhassa kahvaltılarda tüketildiğinde gün uzunluğu bağışıklık sistemin sıhhatini koruyarak zorlenmesini sağlar. Bağışıklık sisteminde enzimlenemeyen zararlı mikroorganizmaların sayısını azaltmaya yardımcı olur.

Vücut hazımi hızlandırmak için life gereksinim duyar. gün boyu bir çay bardağı tüketilen dut lif gereksiniminin yüzde 10’unu karşılar. Bu sayede bağırsakları hareketlendirerek kabız ve gazın neden olduğu şişkinliği azaltır.

Yapılan araştırmalarda dutun yanı sıra yapraklarının da hayli yararlı olduğu ortaya çıkmıştır. Dut ve yapraklarını karıştırarak yapılan çay; kronik marazların neden olduğu ağrılara karşı direnci artırmasının yanı sıra enfeksiyonlara karşı da gözetici tesiri vardır.

Posalı yiyecekler bağırsaklarda tam olarak emilmediklerinden vücudun istenilmeyen kolesterol nispetini azaltır. Dutta içerdiği yüksek lif sayesinde makûs kolesterolü düşürerek kalppp sıhhatini korur.

Dut tıpkı vakitte içerdiği A vitamini sayesinde cildin deforme olmuş meydanlarını korur.

KARADUTU KAYNATIP İÇERSENİZ NE OLUR?

Dutun kaynatılma süreci çoklukla pekmez imalatı aşamasında yapılır. Vücudun protein nispetini artırmak için ülkü bir besin olan dut, münhasıran sporcuların tüketilmesi tavsiye edilir. gün boyu bir bardak tertipli tüketilmesi istenen dut hazım sisteminin gayrı besinlerde deforme olmasını önler. Başkaca soğuk algınlığında enfeksiyon kapan boğazların temizlenmesini sağlar. Beğenilmeyen kolesterolü düşürerek damar tıkanıklığının önüne makbul. Had gözelerini(g

zelerini(hücrelerini)) yenileyerek hem dimağ sıhhatini hem de ruhsal illetlere düzgün gelir. Unutkanlık, kemik erimesi ve yaşlanma üzere ileri yaşlarda görülen sıhhat problemlerini önler.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mucize Meyve Karadutu kaynatıp içerseniz ne olur?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin