Sırt yağlarından nasıl kurtulunur? Sopa hareketi ne işe yarar? Oklava ile sırt hareketleri


Bölgesel zayıflamada uygulanan egzersiz hareketlerine baktığımızda göbek eritme ve sırt yağlarını eriten hareketlerin daha çok araştırıldığını ...


Sırt yağlarından nasıl kurtulunur? Sopa hareketi ne işe yarar? Oklava ile sırt hareketleri

Bölgesel zayıflamada uygulanan egzersiz hareketlerine baktığımızda göbek eritme ve sırt yağlarını eriten hareketlerin daha çok araştırıldığını görüyoruz. Sizde sırtınızdaki yağlardan şikayetçiyseniz sırt yağlarını eritmeye yarayacak hareketler işinizi görecektir. Pekala sırt yağlarından nasıl kurtulunur? Sırt yağları için hanede hangi egzersizler uygulanır? Sopa hareketi ne işe yarar? Sırt yağlarını gidermek için hangi hareket yapılmalı? İşte sırt yağlarını eritmek için oklava ile sırt hareketleri…

Vücudun umum görünümüyle ilgili en çok şikayet edilen taraflardaki yağların birikmesi ile uygulanmaya başlanan bölgesel zayıflama hareketleri, yalnızca o nahiyeyi çalıştırmaya yaradığı için hayli tesirli sonuç vermektedir. Bölgesel zayıflama hareketleri arasında başta göbek eritme, bel inceltme, sırt yağlarını eritme ve bacak inceltme üzere başlıklar aratılır. Fizikî görünümünün ince olmasına ve sağlıklı kilo vermeye dikkat eden İnsanler fazlalık yağlarından kurtulmak için istikrarlı bir formda hanede spor hareketlerine devam etmelidir. Vücudun farklı sahalarında birikebilen bu yağlanmalarda bilhassa de sırt ve göbek yağlanmaları estetik açıdan çok göze çarpar. Kişinin kendine olan özgüvenini yitirmesine sebep olan bu durumu çözmek imkansız değil. Sırt yağlarından kurtulmak ve fit görünmek için tercih edebileceğiniz spor egzersizlerini haberin detaylarından öğrenebilirsiniz.

SIRT YAĞLANMASI sebep OLUR? SIRT YERINDE YAĞLANMA

Yalnızca sırtta değil vücudun farklı konumlarında kilo almaya bağlı olarak görülen yağlara umumide adele(adele(kas))ların bulunduğu kesimlerde daha yaygın rastlanır. Beslenmenin sağlıklı bir biçimde yapılmaması ve durağan bir gün geçiren kimselerde pratiklıkla oluşabilecek yağlanmalar asker ya da geç fark edilir duruma gelecektir. Sırttaki yağların birikmesi bir müddet sonra kıyafet seçiminde düşünce oluşturacağı için bayanların takılabileceği bir durumdur. Pekala sırt yağlarından kurtulmak mümkün mü? Elbette! İşte sırt yağlarını eritmenin yolları…

SIRT YAĞLARINDAN NASIL KURTULUNUR? MESKENDE SIRT VE KOL ALT YAĞLARI ERİTEN EGZERSİZLER

– DİRSEK KAVUŞTURMA

Göğüs ve omuz nahiyelerinin canlı bir halde çalışmasına yardımcı olacak olan bu harekette kollar omuz hizasında avuç içlerini yukarı bakacak üzere yanlara açılmalı.  90 aşamalık dik açıda dirsekleri kırarken bir yandan da göğüste birleştirin. Dirseklerin ortak buluşma noktası göğüstür. Süratli davranmadan birinci durum formuna dönüp 10 sefer uygulayın.

– KÜREK ÇEKME

Dizlerin hafif kırılması ile tarafa sağlam basarken midedeki adele(adele(kas))ları destekleyin. Kolları aşağı sarkıtınca kürek çekiyormuş üzere dirsekten kırıp geri çekin. Sonrada aşağı itin. Bu hareketi 10 sefer yapın.

SIRT KESIMI OKLAVA İLE NASIL ZAYIFLANIR? OKLAVA İLE SIRT HAREKETLERİ

Halk arasında merdane olarak da geçen oklava, mutfakta yemek yaparken sıklıkla kullandığımız gereçlerden biridir. Umumide baklava açmak için kullandığımız oklavayı bu kez kilo vermek için kullanacağız! Nasıl mı? İşte bu türlü…

Oklavayı bel hizasında ardınıza geçirin. Elinizle oklavayı artta tutarken kolları yukarı yanlışsız kaldırmaya çalışın. Biraz çetin bir hareket olan bu sırt eritme hareketinde ellerin açık olmamasına dikkat edin. 10 defa tekrarladıktan sonra bir 10 tekrarlık set daha yapılabilir.

BEL VE SIRT YAĞLARINI ERİTMENİN YOLLARI!

BEL VE SIRT YAĞLARI NASIL SARFIYAT?

Umumide hatunlar en çok göbek muhitindeki yağlardan şikayet eder. ancak sırt ve bel yerindeki yağlanmalar da sıhhatinizi riske atabilir ve sevdiğiniz kıyafetleri giymenize mani olabilir. Sizler için bel ve sırt yerindeki yağlardan kurtulma yollarını araştırdık.

fazla MEYVE ZERZEVAT TÜKETİN

Öteki diyet cinslerinde olduğu üzere bu diyette de zerzevat ve meyveyi sıkça tüketmelisiniz. Zira bu besinler içerdiği lif sayesinde uzun vade tok kalmanızı ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Ara öğünlerinizde taze zerzevat ve meyveler tüketebilirsiniz.

HAYAT STILINIZDE DEĞİŞİKLİKLER YAPIN

sıhhatli ve fit bir vücut istiyorsanız günlük yaşantınızda da değişiklikler yapmanız gerekiyor. Güne yürüyüşle ya da sizi çok yormayacak egzersizlerle başlayabilirsiniz. Vücuttaki toksinlerin atılması için susuz kalmamaya ihtimam göstermelisiniz.

PROTEİNLİ AZIKLAR TÜKETİN

Bel ve sırt yerindeki yağlardan kurtulmak için sıhhatsiz beslenme alışkanlığınıza son vermelisiniz. Doymuş yağlar, işlenmiş besinler ve şeker ekli besinlerden katiyetle uzak durmalısınız. Ana öğünlerinizi kuru yemişler, tam tahıllar, taze etler, az yağlı sütler ve süt eserleri üzere besinlerle yapmalısınız.

EGZERSİZ YAPIN

Fizikî hareketlilik bel ve sırt yağlarından kurtulmanın en tesirli yoludur. Koşma, bisiklet ve dans üzere egzersizler sırt ve bel ortamındaki yağları yakmanıza yardımcı olacaktır.

YAĞ YAKICI KREMLERLE MASAJ yapmış olmak ZAYIFLATIR MI?

Yağ gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) ve adele(adele(kas))ları çalıştıran tesirli bir masaj elbette profosyonel İnsanlerde yapıldığında tesir göstermektedir. Alerjik bünyesi olmayan kimseler için kullanılması tavsiye edilen yağ yakıcı kremler, sırt nahiyesine rahatlıkla uygulanabilir. ancak masaj esnasında aykırı harekette bulunulmamasına çok dikkat edin.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Sırt yağlarından nasıl kurtulunur? Sopa hareketi ne işe yarar? Oklava ile sırt hareketleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin