Mucize Kalp Dostu Sebze Ispanak

Kış sebzelerinin en pahalılarından olan ıspanak güçlü D, A ve C vitamini menşesi olması sebepiyle vücuda yararları saymakla bitmeyen bir besin ...


Mucize Kalp Dostu Sebze Ispanak

Kış sebzelerinin en pahalılarından olan ıspanak güçlü D, A ve C vitamini menşesi olması sebepiyle vücuda yararları saymakla bitmeyen bir besin. Ispanak içerdiği vitamin ve minerallerle, daha düzgün görmeyi sağlıyor, kanser çeşitlerini engelliyor ve en değerlisi kalppp illetlerinin önüne geçiyor. İşte ıspanağın daha evvel duymadığınız faydaları!

Daha düzgün görüş

Beta-karoten, ıspanak üzere bitkilerde bulunan A Vitamini formudur ve hücre büyümesini ve âlâ görmeyi teşvik eder. Ispanaktaki fitokimyasallar başkaca maküler dejenerasyonun ve kataraktların önlenmesine de yardımcı olur.

Kolon kanserini önlüyor

Ispanak, gastrointestinal sıhhati koruyan yüksek ölçüde beta-karoten ve C vitamini içerir. Bağımsız radikallerin tesirlerinden kaynaklanan kanserli büyümelerden kolorektal hücrelere muhafaza sağlar. Ispanaktaki folat içeriği, DNA zarar(zarar(hasar))ını ve kolon gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n istenmeyen mutasyonlarını önler.

sinndirimme uygun gelir

Ispanak hazım sistemi astarını iltihap asıllı zarar(zarar(hasar))lardan korur. Ispanak, lif bakımından da yüksektir, bu da yiyecekleri parçalamaya yardımcı olur ve hazım sisteminizin sistemli çalışamasını teşvik eder.

amansız hastalık(kanseer)i önler

Ispanaktaki glikogliserolipidlerin kanseri önlemeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Bunu tümör büyümesini inhibe ederek başarabilirler. Ispanaktaki A vitamini de göğüs kanseri riskini azaltabilir. Haftada iki seferden ziyade ıspanak yemek, göğüs kanseri riskindeki mütevazı bir azalmaya bağlanmıştır.

kan akmasıyı durdurur

Ispanak çok kanamayı denetim etmek için mükemmeldir ve başkaca glikojen üretimini uyararak karaciğerin çalışmasını sağlar.

kalpp illetlerinin oluşmasını pürüzler

Ispanakta bulunan bir antioksidan olan Faktör Koenzim-Q10 (C0-Q10) adele(adele(kas))ları, bilhassa de vücudun tüm ortamlarına daima kan pompalayan kalppp adele(adele(kas))larını zorlendirmede kıymetli bir rol oynar. C0-Q10, hiperlipidemi, kalppp yetmezliği, hipertansiyon ve koroner kalppp marazı üzere birçok kardiyovasküler marazı önlemek için kullanılabilir.

zorlü kemik sistemi

Ispanak, kemik matriksindeki kalsiyumu tutmada ve böylelikle kemik mineralizasyonuna yol açan güzel bir K Vitamini aslıdır. Bunun dışında, manganez, bakır, magnezyum, çinko ve fosfor üzere gayri mineraller de güçlü kemiklerin oluşturulmasında yardımcı olur. Bu da şahısta osteoporoz gelişimini önlemeye yardımcı olabilir. Bu mineraller başkaca sağlıklı dişler ve tırnaklar için de gereklidir.

Felci önler

Ateroskleroz, damarların sertleşmesinden kaynaklanır. Ispanakta bulunan lutein ismi verilen bir pigmentin, ateroskleroz, kalppp bunalımı ve felç oluşumunu azalttığı gösterilmiştir. Bu, ıspanak proteinlerinin kan damarlarındaki kolesterol ve vesair yağ birikimlerini azaltma eğiliminde olmasından kaynaklanmaktadır.

Folat aslı

Ispanakta bulunan folat, büyüyen bir fetüsün hudut sisteminin düzgün gelişimine yardımcı olur. Folat eksikliği sebebiyle yarık damak yahut spina bifida üzere defektler görülebilir. İçindeki yüksek A vitamini seviyelerinin, ana tarafından önerilen günlük ölçülerde tüketilmesi tavsiye edilir. A vitamini fetüsün akıllıca akciğer gelişimi için gereklidir ve emzirme periyodunda bebeğe aktarılabilir, bu nedenle ıspanak tüketiminin doğumdan sonra devam etmesi

önerilir.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/ispanak-neye-iyi-gelir-tam-bir-kalppp-dostu-5e0d9c1027da8d171353c7d1

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanbirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Ispanak,amansız hastalık(kanseer),yardım eden,kalpp


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mucize Kalp Dostu Sebze IspanakBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin