Soğuk alerjisi nedir? Soğuk alerjisinin belirtileri nelerdir? Soğuk alerjisi nasıl geçer?


Nadiren görülen alerjik reaksiyonların başında soğuk alerjisi gelir. Pek çok kimsenin bilmediği velev hastanın bile yaşarken fark etmediği ...


Soğuk alerjisi nedir? Soğuk alerjisinin belirtileri nelerdir? Soğuk alerjisi nasıl geçer?

Nadiren görülen alerjik reaksiyonların başında soğuk alerjisi gelir. Pek çok kimsenin bilmediği velev hastanın bile yaşarken fark etmediği farklı marazlarla karıştırdığı soğuk alerjisi hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Pekala soğuk alerjisi nedir? Soğuk alerjisinin belirtileri nelerdir? Soğuk alerjisi nasıl makbul? Vücutta çeşitli kızarıklıklara neden olan soğuk alerjisine dair her şey haberin detayında.

Keskin soğukluklar da cildin en savunmasız anında ortaya çıkan soğuk alerjisi,cilt te; kuruma, çatlama ve kanama üzere sıkıntılara neden olur. Lakin soğuk alerjisi yalnızca soğuk havalarda değil soğuk yiyecek ve içeceklerden de asıllı yaşanır. cilt dokusunu olumsuz etkileyen bu hastalık bağışıklık sistemini etkileyen immun sistemin reaksiyon göstermesi ile ortaya çıkar. Vücut ısısından daha düşük olan hava ile karşı zıdda kalan tenyanmaya başlar. Daha sonra şiddetli kaşınmaya başlayan ciltdökülme ya da kanamaya maruz kalır. Halk arasında soğuk kurdeşen olarak bilinen bu alerjik reaksiyon nadir görülür. Gelgelelim yaşanılan belirtiler sair marazlarla da emsal olduğundan buz-küp testi uygulanır. Bu tatbikte buzun maruz kaldığı kesim 5 dakika sonra kızarmaya ya da kabarmaya başladığında kişinin tanısı konulur. Yüksek soğuğa karşı alerji olduğu üzere yüksek sıcaklığa zıtta alerji vardır. Şiddetli soğuğa maruz kalan vücut histamin seviyesini yükselterek vücudun kaşınmasına sebep olur. Ziyade salgılanan histamin yalnızca kaşıntıya değil tıpkı hengamda damar genişlemesi, düşük tansiyon ve alerjik şok üzere sıhhat meselelerine yer hazırlar.

SOĞUK ALERJİSİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR? 

Artan histamin seviyesi kaşıntıya neden olur. Vücut kızarır. Buna bağlı kanamalar yaşanır.

Genişleyen damarlardan ötürü kalppp riitm bozukluğu ortaya çıkar.

Göğüs darlığına bağlı solunum alamayan hasta basınç farkı görülür.

Vücudun sınırlı yerlerinde dökülmelere bağlı yaralar belirir.

birden bire düşen tansiyon üzere belirtilerle kendini gösterir.

SOĞUK ALERJİSİ NASIL MAKBUL?

Kesin bir tedavisi bulunmayan soğuk alerjisinin beraberinde gelişen sıhhat dertleri denetim altına alınmaya çalışılır. İlaç tedavisi uygulanan bu illette histamin seviyesi korunmaya çalışılır. Zira yükselen histamin seviyesi vücuttaki protein ve kollajen orantısını düşürür. Bu durum hastayı külliyen savunmasız kılar. Hengamında tedavi edilmediğinde hücrelerin mutasyona uğramasına neden olur. Hastalık 15-30 yaşları arasında bağışıklığı zayıf insanlarda görünme mümkünlüğü y

üksek olduğundan antikor seviyesi artırılarak vücudun direnci zorlendirilir. Yüksek geçen bu alerjik durum eklem ve romatizmal illetlere davetiye çıkartır. Bu üslup makûs sonuçlar doğurmadan hastanın soğuktan korunması sağlanır. İlaç formülü ile histami seviyesi dengelenir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soğuk alerjisi nedir? Soğuk alerjisinin belirtileri nelerdir? Soğuk alerjisi nasıl geçer?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin