Saç nasıl uzar? Hızlı saç uzatan etkili yöntemler


Kestirdikten sonra pişman olduğunuz kısa saçlarınızı meskende yapacağınız metotlarla 1 haftada pratiklıkla uzatabilirsiniz. Eksperlerin da ...


Saç nasıl uzar? Hızlı saç uzatan etkili yöntemler

Kestirdikten sonra pişman olduğunuz kısa saçlarınızı meskende yapacağınız metotlarla 1 haftada pratiklıkla uzatabilirsiniz. Eksperlerin da önerdiği saç uzatan mucize kürleri derleyerek saçlarının bir an evvel uzamasını isteyen hatunları mesut etmeye geldik. Birbirinden doğal saç uzatan kür tanımları haberimizin detaylarında…

Yapılan araştırmalar genel olarak bir saç ömrünün 3-4 yıl kadar canlı bir süreç içinde olduğunu ve bu devirden sonra birkaç gün içinde geçiş devrine girdiği sonrasında ise üç ay kadar bir devir içinde dinlenme evresine girdiğini söylemekteler.Saçlar günde 1/3 mm (ayda yaklaşık 1cm) kadar uzamakta ve günde dökülen saç ölçüsü 100 tel civarında olmaktadır. Elbette saça akıllıca bir bakım uygulayarak ve olumsuz faktörlerin tesirlerini ortadan kaldırarak bu uzama suratını artırabilirsiniz.

Saçlarınızı sağlıklı, parlak ve canlı bir halde uzatmak için doğal teknikleri kullanabilirsiniz.naturel teknikler saçları yıpratmadan ve özüne zarar vermeden saçların uzamasına yardımcı olurken kimyasal içerikli eserler saç köklerinin zayıflamasına tıpkı vakitte yıpranarak kırılmasını sağlayabilir. Siz de saçlarınızın 1 haftada sağlıklı bir formda uzamasını istiyorsanız hazırladığımız doğal usulleri deneyebilirsiniz.

SAÇ UZMASINDA BİBERİYE YAĞI

Eski devirlerden beri kullanılan biberi yağı, saç cilt sini besleyerek tıpkı devirde saç dökülmesine de birebir düzgün geliyor. Bilirkişiler tarafından da önerilen biberiye yağı, içerdiği anti-inflamtuar sayesinde tıkanan saç köklerini açarak süratlice uzamasına yardımcı oluyor.

MATERYALLER

1 tatlı kaşığı biberiye yağı
2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI

İki malzemeyi bir adele(adele(kas))enin içerisinde şıkça karıştırın. Daha sonra saç cilt nize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece boyunca saçınızda bekleterek uyandığınızda yıkayın. Biberiye yağını saç kremi ya da şampuanınızın içerisine de ekleyebilirsiniz. Bu uygulamayı hafta 2 yahut 3 kere yapabilirsiniz.

SAÇ UZMASINDA SOĞAN SUYU

Son yıllarda tanınan olan soğan suyu; saç uzatma, saç dökülmesini tedbire, yeni saç çıkarma, beyaz oluşumunu engellemek üzere saç meselelerini tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Soğanın içerisinde bulunan kükürt, kan dolaşımını arttırarak süratli saç uzatma tesirli sağlar. Siz de saçlarınızın süratlice uzamasını istiyorsanız, sizler için hazırladığımız soğan suyu kürünü yapabilirsiniz.

GEREÇLER

2 adet büyük uzunluk soğan
Pamuk

YAPILIŞI

Soğanı ortadan ikiye bölerek suyunu çıkarın. Daha sonra pamuk yardımıyla saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. 15 ile 20 dakika arası beklettikten sonra şampuan ile saçınızdan arındırabilirsiniz. Bu teknikten derhal tesir almak istiyorsanız haftada bir kaç sefer uygulayabilirsiniz.

SAÇ UZMASINDA BİOTİN

Son yıllarda sıklık bölümünde sıkça kullanılan Biotin, karaciğer yağlanması ve B vitamini eksiliği üzere hastaları tedavi etmek için kullanılan bir vitamin çeşididir. Gelgelelim sıklık mütehassısları tarafından yapılan izlenimlere nazaran biotinin saçları uzattığı ve saç köklerini besleyerek saç dökülmesine de birebir yeterli geldiği biliniyor.

MATERYALLER

2 adet biotin tablet
Dileğe nazaran zeytinyağı yahut hindistancevizi yağı

YAPILIŞI

Biotin tabletini ezip yağ ile süratlice karıştırın. Pürüzsüz kıvama gelen karışımı masaj yaparak saç köklerinize uygulayın. Bir gece beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kere uyguladığınızda devirle tesirini siz de fark edeceksiniz.

SAÇ UZMASINDA ELMA SİRKESİ

Evde yapılan elma sirkesi saçların pH kıymetini dengeleyerek saç uzamasını hızlandırır. Tıpkı hengamda saçların parlak ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olur.

GEREÇLER

1 çay bardağı elma sirkesi<

br /> 4 su bardağı su

YAPILIŞI

Saçlarınızı şampuan ile şıkça yıkayın. Daha sonra su ile sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırarak saf saçlarınıza durulama suyu olarak uygulayın. Saçlarınızı her yıkadığınızda bu suyu uygulayabilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç nasıl uzar? Hızlı saç uzatan etkili yöntemlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin