Badem yağı kaş ve kirpik uzatıyor mu? Badem yağının faydaları neler?


Kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için sağlıklı olmayan kimyasal formülleri denemek konumuna mucizevi tatlı badem yağından faydalanabilirsiniz ...


Badem yağı kaş ve kirpik uzatıyor mu? Badem yağının faydaları neler?

Kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için sağlıklı olmayan kimyasal formülleri denemek konumuna mucizevi tatlı badem yağından faydalanabilirsiniz. Gün içerisinde uygulayacağınız badem yağı ile kısa müddetli bakım sayesinde sandığınızdan daha gür, uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? İşte yanıtı…

Çok gerilim, vitamin eksikliği ya da kanser illetinin gördüğü kemoterapi tedavisinden ötürü kaş ve kirpikler cansızlaşarak dökülebilir. Bazen de bu nedenlerden biri troit illetleri olabilir. Bu bahisten şikayetçi olan bayanlar, doğal prosedürlerle kaş ve kirpiklerini uzatabilirler. Kimyasal içerikli olan eserler kaş ve kirpikleri uzatırken farklı sıhhat problemlerine neden olabilir. Tatlı badem yağı; kuruyemiş olan bademden elde edilen altın sarısı renginde olan alternatif tıpta kullanılan doğal bir yağdır. Doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum bakımından epeyce güçlü içeriğe sahip olan tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerin beslenmesi açısından da epeyce yararlıdır.

Bilirkişilerin yaptığı açıklamalara nazaran tatlı badem yağı; kaş ve kirpik kesimindeki kan dolaşımını artırarak hem yeni kıl çıkmasını hem de canlanmasını sağlayabilirsiniz.

A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından nispeten varlıklı olan bu yağ tüm tentipleri için nemlendirici vazifesi tutuyor.Özellikle kış aylarında artan tenkuruluğu elbet herkesin ortak meselesi. Badem yağındaki yağlar tekli doymamış yağ olduğundan, cildiniz onları çabucak emer ve nemi korur. Bu sayede cildinizde ki kuruluk büyük nispette azalır.

Kış köklerini kuvvetlendiren tatlı badem yağı, nemini kaybeden tıpkı devranda hassaslaşarak dökülen kıllarında adeta vitamin aslı. Kılların dökülmesini önleyen badem yağını ‘yan tesiri olur mu?’ mütalaası olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KAŞ VE KİRPİKLERİN GÜRLEŞMESİNİ SAĞLAYAN BADEM YAĞI KÜRÜ

Badem yağından birazcık alarak parmak uçlarınızla kirpiklerinize ve kaşlarınıza şıkça masaj yapın. 1 gece beklettikten sonra sonraki sabah ılık su yıkayabilirsiniz.

Bu adımı tertipli olarak uyguladığınızda devirle değişimi fark edeceksiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Badem yağı kaş ve kirpik uzatıyor mu? Badem yağının faydaları neler?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin