Yaşınıza göre kaş rehberi

İnce, kalın, seyrek, dolgun, kavisli yahut düz. Kaşlarla ilgili tüm bu özellikler, sizinle ilgili ipuçları veren küçük donelerdir. Bakışınızı ...


Yaşınıza göre kaş rehberi

İnce, kalın, seyrek, dolgun, kavisli yahut düz. Kaşlarla ilgili tüm bu özellikler, sizinle ilgili ipuçları veren küçük donelerdir. Bakışınızı, tabirinizi, üslubunuzu ve velev yaşınızı ortaya koyar. Binaenaleyh kaşların formu yalnızca estetik bir tasa güdülerek değil tıpkı hengamda sizi ve kişiliğinizi en akıllıca halde yansıtacak halde tasarlanmalıdır. Bilhassa de yaşla birlikte kaşlar, değişime uğradığından bu değişime ayak uyduracak küçük dokunuşlar kuraldır. Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, yaşa nazaran kaşlar nasıl olmalıdır sorusuna yanıt veriyor.

Kaşınız sizi anlatır

Kaş kontür süreci, yüz için en yanlışsız kaş formunun belirlenmesi, kaşların gerçek noktada konumlanması için epey elverişli bir yoldur. Kaş kontürü ile yine yapılandırılan kaşlar, bakışları karakterize ederek ifadeyi kuvvetlendirir. Sıklığın matematiksel temsilcisi olan altın nispetin ortaya çıkmasında belirleyici bir rol üstlenir. Kişinin aurasını değiştirir ve daha canlı bir görünüm kazandırır. Renk pigmentlerinin, büsbütün şahsa kişisel steril iğneler yardımıyla cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına işlendiği kozmetik bir tatbik olan kaş kontür, seyrekleşmiş, dökülmüş yahut formunu kaybetmiş kaşlar için yenilenme imkanı sağlar. ancak her kaş her hatuna yakışmaz. Yüzün formu, gözün formu, kişinin yaşı kaşın dizaynını etkileyen değerli bir etkendir. Yaş faktörünün atlanmasıyla kimi sonuçlar istenilen imgeyi yaratamayabilir.

Sadeliğin en meczup çağları: 20’li yaşlar

Çabucak herkesin türlü çılgınlıklar yaptığı bu devirde kaşlar da değişimden nasibini alır. Devrin trendlerine nazaran kimi devir inceldikçe incelen kimi vakitse kalın ancak tek tip bir forma giren kaşlar, birçok hengam yaşa nazaran değil modaya nazaran şekillendirilir. Gelgelelim gençliğin en hoş çağları olan 20’li yaşlarda hoşluğun altını çizecek lakin önüne geçmeyecek sade kaşlar en ülkü olanıdır. Bu noktada kişinin mevcut kaşları zati dolgun ve hacimliyse yalnızca küçük dokunuşlarla kusursuz bir görünüm elde edilebilir. Şayet kaşlar seyrek , tüylerin çıkış yanları dağınık ise bu noktada tekrar doğal ve yalın düzeltmelerle kaşlar restore edilebilir. ancak katiyetle kavisli, çok ağır ve kalın yahut çok ince kaşlardan mümkün olduğunda uzak durulmalıdır.

Dişiliğin ön plana çıktığı 30’lu yaşlar

30’lu yaşlarına gelmiş her hatun birçok kaş formunu denemiştir. Bu yaşa kadar hala kendinize yakışacak kaş formuna karar veremeyen kimseler içinse en kıymetli kriter, yüz ile entegrasyonlu kaşlar olmasıdır. Yüz ve göz haliniz makulse hafif kavisler bakışlarınıza aydınlık bir görünüm kazandıracaktır. Şayet eski kolaylerden yadigar incecik kaşlarınız varsa mutlaka kalınlaştırmalı ve hafif hafif ortaya çıkan vaktin tesirlerini örtecek yukarı konumlanmış kaşlar tercih edilmelidir. Dişiliğini ön plana çıkarmak isteyen bayanlar için tezli lakin ölçülü kaşlar epeyce şaşırtıcı sonuçlar sunabilir. Çarpıcı bakışlar için daha keskin kaş formu seçilebilir.

Bakışlara gençlik kazandırma vakti: 40 ve üstü yaşlar

40 yaşına geldiğinizde devrin tesirlerini cildinizde daha çok hissetmeye başlarsınız. Bilhassa de elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt te az da olsa sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumdan en çok etkilenen cilt nin çok daha ince olduğu göz kapakları olur. Göz kapakları aşağı düştükçe bakışlardaki tabir zayıflar, kişi yorgun görünür ve olduğundan daha büyük algılanır. Bu durumu bilakis çevirmek ve bakışlara yine gençlik kazandırmak için yukarı yanlışsız uzanan formlara yönelmek gerekmektedir. Kaşları çok inceltmekten kaçınılmalı, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakılmalı ve kaşın bitimi yukarı gerçek şekillendirilmelidir. Bu durum düşük göz kapak görünümüne karşı küçük bir optik illüzyon yaratarak kişinin çok daha genç ve fresh görünmesini sağlar.

Kadinvekadin

http://ww

w.kadinvekadin.net/yasiniza-gore-adele(adele(kas))-rehberi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kaşlar,Kaş,İnce,Zaman,Yaş,Göz,Doğru


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşınıza göre kaş rehberiBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin