Çocukların mutlaka yemesi gereken 10 mucize besin

Evlatların sağlıklı büyümeleri ve gelişimleri için istikrarlı beslenme büyük değer taşıyor. Velev kimi azıklar var ki çocukluk devrinde ...


Çocukların mutlaka yemesi gereken 10 mucize besin

Evlatların sağlıklı büyümeleri ve gelişimleri için istikrarlı beslenme büyük değer taşıyor. Velev kimi azıklar var ki çocukluk devrinde tüketilmesi olmazsa olmaz cinsten, saf evladınızın rastgele bir besine karşı alerjisi yoksa. İşte Beslenme ve Diyet Bilirkişisi Ferin Batman’dan evlatların yemesi gereken 10 besin önerisi…

1. C vitamini deposu meyveler

zorlü bir bağışıklık sistemi ve vücudu toksinlerden arındırmak için evlatların yüksek C vitamini muhtaçlığı da karşılanmalı. Bunun için evlatların beslenmesinde tüm mevsimlerde 2 -3 porsiyon meyveye yan verilmeli. Evlatların tatlı isteğini karşılamada da meyveli tatlılar, meyve ile hazırlanan dondurmalar, smoothie’lerden faydalanılabilir.

2. Yulaf ezmesi

Olağanüstü bir kahvaltı seçeneği olup vitamin B, demir, çinko ve kalsiyum deposu. Karbonhidrat ve lif dolu eski tip yulaf ve çornaturel çiçek Doğal çiçek balııııar, hareketli evlatlar için süratli kuvvet sağlar.

3. Yumurta

Yumurta protein aslıdır. Ayrıyeten vitamin B, vitamin E ve demir üzere besin ögeleri içerir. sıhhatli bir diyet için evlatların da gereksinimleri kadar et, naturel çiçek Doğal çiçek balııııık, yumurta, baklagiller, fındık üzere protein asıllarını almaları çok kıymetli. Başkaca küçük evlatlara çiğ yumurta yahut az pişmiş yumurta sarısı yedirmek de gerekir.

4. Fındık ve ceviz

Evlatların hem yağa (trans yağ hariç) hem de proteine gereksinimleri olduğundan, kabuklu yemişler evlatlar için yararlı besinlerdir.

5. Süt ve süt eserleri

Evlatların süt eserleri tüketimini artırıp menüsüne yoğurt da ek edilmeli. Kemik gelişimi için gerekli olan kalsiyumu süt eserlerinden sağlayabilen evlatlar daha sağlam bir iskelet yapısına sahip olabilirler.

6. Brokoli

Brokoli hem yetişkin hem evlatlar için en yararlı sebzelerden biri. Münhasıran içerdiği kalsiyum, potasyum, beta-karoten, B vitamini ve öbür besin ögeleri ile gelişme çağındaki evlatlar için sıklıkla tüketilmesi gereken bir sebzedir.

7. Rafine edilmemiş tahıl eserleri

En düzgün besin kepekli hububatlarda bulunur. Kahverengi pirinç ve kepekli buğday ekmeği lif, mineral ve vitamin bakımından beyaz cinslerinden daha üstündür.

8. Protein

Gelişme çağındaki evlatların gelişimlerinin devam etmesi için proteine gereksinimleri vardır. Baklagiller, fındık yahut et, naturel çiçek Doğal çiçek balııııık, tavuk ve hindi bu güzel seçimlerden kimileri olarak öne çıkıyor.

9. Koyu yeşil yapraklı sebzeler

Zerzevat sevmeyen evlatlar için koyu yeşil yapraklı sebzeler ek edilmiş çornaturel çiçek Doğal çiçek balııııar, smoothie, börek, omlet tercih edilebilir.

10. Doğal çiçek balııık

Omega 3; içeriği ile çocukluk devrinden itibaren evladınızı kronik marazlardan korur, dimağ gelişimine ek sağlar, yüksek protein içeriği ile büyümesini destekler.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.

net/cocuklarin-mutlaka-yemesi-gereken-10-besin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Evlatların,Vitamin,Protein,Besin,Sebze,Çocuklar İçin,Yumurta


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocukların mutlaka yemesi gereken 10 mucize besinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin